Казуса с околоблоковите градини

Публикувай отговор
bell

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от bell »

Гео :gush:
Венче, ама защо така бре градинска душо. Да са живи и здрави баби, като твоята, защото само благодарение на тях в последните 20 години има из боклуците и бетона цъфнало ранно кокиче, чепка здравец или китка. Дето се казва всеки блок има по една такава жена, която се опитва. Обикновено живее на първия или втория етаж и знае всичко. Това е нейният рай! Какво му е грозното на това заградено с подръчни материали петънце, отново в опит да се опази от всичко и всички. Мен не само не ме дразни, ами ми харесва, това са нейните китки гледани с любов. Защо просто не й помогнете да стане още по-красиво местенце :hmmm:
По същата тази логика, утре идва някои в градината на Ноел или Гео или при Зеленко вади 5 растения и казва, че иска да си гледа друго и какво правим? Търпимост и разбирателство си трябва, а и не вярвам човек, който гледа китки да е толкова грозен в душата си, че да не можеш да се разбереш. Защо я охули тази женица?
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

Мери :tzeluvka:

Венче, защо ти боде очите? Не е стилно ли? Оградката ако не ти харесва, винаги можеш да помогнеш с личен труд или средства, да агитираш и останалите хора от блока...или аз нещо не разбрах? :hmmm:
Пред нашия блок имаме това:

Изображение

На мен не ми допада, но пък всеки път като мина оттам ме кара да се усмихна, заради ентусиазма на хората, които го издялкаха саморъчно, децата, които ги зяпаха в ръцете, изобщо - кипеше колективен съзидателен труд, а и не е само то, имаме и каручка, и вятърна мелница.
Колкото хора има, толкова и различни представи за естетика, но това всъщност и няма кой знае колко общо с темата, и с проект градината на Ноел щеше да е същата, защото тя щеше да я направи пак така, не някой друг, с пейките, с пътечките, с тревите, с прелестните съчетания..., бабата от блока ви щеше пак така да насади и пак така да огради, пред нас пак щеше да има черешово топче измежду китките.. :mrgreen:
bell

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от bell »

Аз уших байрака... :D ....еее големи сте хайдути :lol: покрай теб трябва да се преминава тихичко, че знае ли човек с какви пушки са опасани съседите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Гео, граф »

Роуз, удари ни у земи с тоя топ :shock: :lol: :lol: !!! Скица безподобна си, явно и около теб се събират такива :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

:mrgreen: Да не съм чула да се оплаквате!
bell

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от bell »

РОУЗ написа::mrgreen: Да не съм чула да се оплаквате!
:slips: :snurd:
wenche

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от wenche »

Гео, граф написа:Вени, а ти помогна ли й на женицата? Нямаше ли да стане по-хубаво и не такава бахча, ако й беше ударила едно рамо? Явно тя сама толкова си може. Ти с твоето естетично чувство и умереност можеш да внесеш красотата в този опит, нали :nod: :daaa: !
Ами опитах, но бях изпратена да си гледам работата. Колежката си харесваше и бранеше градинката :svekurva: и хич не изглеждаше дружелюбна :sboi: . Разни хора - разни градинари. Някои облагородяват бетона, други съсипват хубавата трева. :snif:
И в Германия, и в Канада хората са с различни възможности и вкусове, но защо у тях навсякъде (условно казано) им е чисто и красиво ?
За мен разковничето е в добре измислените и спазвани правила, а не в качеството на хората. Сигурно ви омръзнах да повтарям тази дума, но драмата с градините на Ноел ни подтикна да се опитаме да надскочим частния случай и да се огледаме за принципите.
Не е важно, дали се умилявам или гневя от овързаната с чорапогащи и найлонови пликчета оградка, а как да става по-красиво около нас.

Прости ми, Ноел, че над твоята опустошена градина се опитвам да разсъждавам безстрастно и безпристрастно :gush: :tzeluvka: :liubov: :tzvetentze:
Спирам да съм сериозна, отивам да огледам топа. :lol:
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

Правилата, ама всички правила, Венче, не само едно, две или пет от тях. :tzeluvka:
Иначе е несправедливо. Насила законът, може би и ти, или група хора, можете да принудите бабата някак, но това е неестествено, не е като в Канада или Германия, където по естествен път бабата нямаше да тормози никого в блока с клетата си градинка, щеше да живее в къщичка с двор, където да чопли, много е популярно на запад и гражданите на някаква възраст да се изнасят на село, а не да се тикат като нас в апартаментите в ситито, но тук засега това е по-сигурният начин да оцелееш, иронията е, че в града старините ти са по-спокойни, отколкото в някое "спокойно" село, където е много вероятно да те пребият цигани за мизерната ти пенсия.
Ако селата ни бяха спокойни и сигурни, половината ми набори нямаше да живеят в София, да не говорим за възрастните хора, които са като затворници по блоковете и я има някоя пейка отпред, където да седнат да побъбрят на "чист" софийски въздух сред здравеца на леля Мара, а не. Ние тук най-добре от всички знаем какво ни дават градините, расетнията, природата, не може насила да изкорениш от хората поривът им към това, аз лично и не бих искала да им го причинявам.
И поради липсата на държава, един групи хора непрекъснато се противопоставят на други групи хора, ще се изядем помежду си, а поводи безброй. :eeeh: :gush:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Noel »

Боже,Роуз.. :oops: какви ги пишеш,момиче :oops:
Истината е че съм шило и не мога да стоя мирно :nod:
Но ти такава пресилена характеристика си ми дала,че ми иде в дън земя да се свия :lol:

Посред лято,когато бяха моите сериозни проблеми с петте съседа и месец не слизах в градината,се допитах до техническия ръководител на "Паркове и градини",какво би станало,ако реша да извадя всичко и да изравня градината.
Не може-ще ми сложат солена глоба и ще ме принудят да възстановя унищоженото.
Така стоят нещата.

Днес пак се чухме с Гео.Изчакваме изборния период и ще вървим по мекия път да поставим началото на законово използване на пустеещите блокови градини.Моето убеждение е,че с лошо не се постига нещо полезно.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от helan »

NOEL написа:Днес пак се чухме с Гео.Изчакваме изборния период и ще вървим по мекия път да поставим началото на законово използване на пустеещите блокови градини.Моето убеждение е,че с лошо не се постига нещо полезно.
Мисля че ще продължавам да живея в България защото има хора като вас.Майната им на изборите вие сте ВАЖНИТЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”