Бои, боички, боядисване. Техники и материали

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Миша »

Тези на Витекс ги подарявам :ufff: бялата им боя иска 4-5 ръце, ужасно тънка боя, Гео :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Окт 10, '23, 17:47 Аз бих добавила само да пробваш тази на Vitex - доволна съм от нея. Но си имай едно на ум, че по начало бяло върху тъмно не става лесно и с малко ръце. Има я в Практикер и в Практис, могат да ти я тонират в желания от теб цвят.
Отидох и си видях боята. Ами на витекс е, никакъв вивехром :oops: Но не очаквам да са много различни.
С тази марка съм боядисала синьото на прозорците, и ментовия гардероб, две ръце и готово. Затова имах същите очаквания към бялото, но уви :(

В един склад наблизо ми забъркват цветове,на сократес и още една по-лоша уж марка, чешка, и всеки цвят покрива по различен начин. Някъде попаднах на инфо за базите, от базата зависело. :hmmm: Последно бях взела едно тревисто зелено само кутия за проба, боядисах две врати и ми остана :shock: В същото време за една друга врата вътре друг цвят ми стигна само за половин врата. Червената врата на двора и тя е с много ръце. Синята в морския апартамент я боядисах с една ръка. Бялото им иска сто ръце. Ха иди разбери.

Не познавам боите на Ани Слоун, но от тебеширените на Лорка не съм очарована. Искам гладко покритие, тя става на четки. И допълнителният лак отгоре също ме спира. На Ани Слоун гладко ли е?
Работата е там, че падна голямо облепяне за прозорците и два-три дни се мотах с тях. Само година и малко мина :) Вече няма да е "моята" стая, защото си направих друга, и не искам да са сини. И искам да не се мотая много. :D
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от ljuboznatelna »

Порових за базите.
"Бял цвят (стандартен). Предлага се в трите основни бази: P
(П)- пастел, за тониране в пастени тонове, D (Д) - дълбоки цветове и тъмни наситени
тонове, TR (ТР) -транспарант или прозрачна база за интезивни и ярки цветове. Може
да бъде оцветен във всички цветове от нашите цветови колекции
"
И тази готовата бяла , която предлагат, дали си има база изобщо? Трябва да е TR, иначе как да си обясня толкова боядисване? :D
Вече отивам и казвам - искам бяла боя, само да не е от транспарентната база :lol:
Мда, май ще ходя на склада, там ме знаят и са най-отзивчиви, пък може и да са боясисвали бяло.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от ljuboznatelna »

Аз сега като наех, не мое се спра! :mrgreen:

Питам гугъл за най-добрата бяла боя, и той ми показва тази. Няма я в България.
Изображение


Гледам после , Vivechrom имат същото цветно лого над името. Дали са някаква свързана марка?
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Гео, граф »

От Лорка и аз не съм във възторг, за моите дребни неща ми върши работа, макар че никога не ползвам конкретен цвят, а добавям други и бъркам - мания ми е :lol: . Харесвам тези на Каденс, но те са за художници и за ефекти, не за твоите цели. Всъщност сега си давам сметка, че не е толкова разнообразно знанието ми за марките бои.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 326 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от jozefin »

Здравейте! Може ли да се постигне такъв бял цвят на чамов материал ако се боядиса с бял байц?

Изображение

Изображение

Ето и цялото чекмедже.
Изображение


Предполагам, че основата е минавана един път, а челото е повтаряно. Възможно ли е това бяло (като на челото) да се постигне с бял байц или е боя? Като текстури, вид са едни и същи, само че с различна наситеност.
Става въпрос за нови шкафове, които да изглеждат по този начин, но имам проблеми с "майстора". Сега твърди, че това е боя, въпреки че при направата на първия шкаф ми беше казал, че е бял байц.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Гео, граф »

Аз съм получавала такъв ефект с доста разредена боя, Жозефин. Върху прясно дърво, върху което не е имало нито други бои, нито лак. Или поне прясно изшкурено, ама дълбоко изшкурено, така, че да се "четат" ясно жилките му. С байц нямам голям опит, но и двата пъти, когато съм работила, все е бил силно разреден, почти 1:1. Може би е добре да пробваш на гръбче или на място, което няма да се вижда, да речем от вътрешната страна на чекмеджето. Но задължително разреди боята!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от къщичка »

Аз ползвам бял байц на Дърводелски свят. Но не става пастелено бяло, вижда се фладерът на дървото, то това и целя.
Но при три слоя с байца, може и да се получи като на твоята снимка.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 326 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от jozefin »

Къщичке, имаш ли снимка да видя как изглежда? Поръчала съм си байц, за да тествам.
Шкафовете ще ги боядисва фирма. Търся ефект само релефно да личат шарките на чама. Докараха ми мебелите минати един път с байц, но са си направо жълти, а при поръчката съм задала бели. Сега ги връщат, за да ги боядисат, но ме е страх да не ги наплескат с боя и да изглеждат като пластмасови. Поръчах и холна маса, която е с боя. Ами грозна работа. Все едно аз съм я плескала с лявата си ръка. И сега не знам да искам с байц ли, с боя ли.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Миша »

Обади се на телефона на Дърводелски свят, хората са много вежливи и обясняват подробно. Иначе такъв ефект съм получавала с бяла боя, когато засъхне леко се минава с влажен парцал, така може да регулираш колко искаш да прозират жилките.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”