Бои, боички, боядисване. Техники и материали

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от zeleno »

масло , добре , но какво ?
нещо подобно искам
Изображение
засенчването ми харесва
летвите ще са от вътрешната страна на гредата
от външната , може би , ще сложа прозрачна плоскост да спира директната влага / дъжд
ако не е много грозняшко
ще видя как седи
вече начертах стълбището и верандата
остава да измисля покривната конструкция
/ това , за да сметна какъв и колко материал да купим
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Daniela Pargu »

Зеленко, утре ще ти напиша името, което съм ползвала и съм много доволна !
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Di_Va »

zeleno написа: Яну 14, '21, 11:06 много моля за съвет
искам да си боядисам хипотетичния чардак / чардак , защото не е веранда , навес , а тераса към втори етаж / сив
нещо подобно да стане...
Зеленко, не зная дали са точно бюджетни и дали са ти познати тези продукти
https://woodcraftbg.wordpress.com/2017/ ... tsman/amp/
Аз съм използвала само твърдата им вакса, (за какво ли не) и съм много доволна, предполагам, че и другите продукти ще са хубави. Имат и байцове в различни цветове, та можеш и сивичкото да докараш.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Гео, граф »

Добре, че погледнах линка на Дива, щях да те пращам точно при тези майстори, Зеленко. От Мишето ги знам, тя е много доволна от продуктите им, природни са и излизат добре като цена, защото имат голяма покривност. Можеш да питаш Мишето за подробности :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1123 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от greeneyed »

Аз ще ползвам на Бохемит тези два продукта, нека се стопли и засуши.Дъските, с които е обшита покривната конструкция на верандата, вече искат обработка, ще изгният. Разбира се , това се отнася до северната част, която е подложена на дъжд, сняг и студ. На юг не са мръднали дъските. Лакирани са преди 10 г.

https://www.bochemit.bg/bochemit-opti-f.html https://www.bochemit.bg/bochemit-estetik-finish.html
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от zeleno »

:idea1:
да , бях забравила за Бохемит-а
Благодаря за идейте !
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 744
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 48 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Petya_ »

Di_Va написа: Яну 19, '21, 20:47
zeleno написа: Яну 14, '21, 11:06 много моля за съвет
искам да си боядисам хипотетичния чардак / чардак , защото не е веранда , навес , а тераса към втори етаж / сив
нещо подобно да стане...
Зеленко, не зная дали са точно бюджетни и дали са ти познати тези продукти
https://woodcraftbg.wordpress.com/2017/ ... tsman/amp/
Аз съм използвала само твърдата им вакса, (за какво ли не) и съм много доволна, предполагам, че и другите продукти ще са хубави. Имат и байцове в различни цветове, та можеш и сивичкото да докараш.
Тук да се включа и аз! Ползвала съм няколко от продуктите от този сайт. За вътрешна употреба съм много доволна, пак бих ги ползвала! Миналата година обаче след консултация с човека, който предлага тези продукти, обработихме пергола от стари греди, която направи ММ на село. Прекрасен цвят на дървото и прекрасен аромат, но само за половин година перголата промени цвета си и се вижда, че ефекта е бил минимален. В резултат на мокрене /от дъжд/ и последващо изсушаване, сега гредите изглеждат много грозно! Като цена общо ни излезе около 300 лв. и за съжаление трябва възможно най-скоро да се обработят отново. Този път смятаме да е с Бохемит.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Daniela Pargu »

Зеленко,чак днес успях да стигна до боите - маслата са на Бохемит -
много лесно се нанасят ,има избор за цвят !Не са много скъпи .
За навън съм ползвала преди 12-15 год лакове на Levis - много съм доволна също-
има цветове, няма увреди за части по сградата, но за пейки и перголи към 8-10 год взе
да остарява - при потърсване за пребоядисване се оказа,че вече струват безсмислено много !
Така стигнах до маслата !
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Di_Va »

Petya_ написа: Яну 29, '21, 23:36
Di_Va написа: Яну 19, '21, 20:47
zeleno написа: Яну 14, '21, 11:06 много моля за съвет
искам да си боядисам хипотетичния чардак / чардак , защото не е веранда , навес , а тераса към втори етаж / сив
нещо подобно да стане...
Зеленко, не зная дали са точно бюджетни и дали са ти познати тези продукти
https://woodcraftbg.wordpress.com/2017/ ... tsman/amp/
Аз съм използвала само твърдата им вакса, (за какво ли не) и съм много доволна, предполагам, че и другите продукти ще са хубави. Имат и байцове в различни цветове, та можеш и сивичкото да докараш.
Тук да се включа и аз! Ползвала съм няколко от продуктите от този сайт. За вътрешна употреба съм много доволна, пак бих ги ползвала! Миналата година обаче след консултация с човека, който предлага тези продукти, обработихме пергола от стари греди, която направи ММ на село. Прекрасен цвят на дървото и прекрасен аромат, но само за половин година перголата промени цвета си и се вижда, че ефекта е бил минимален. В резултат на мокрене /от дъжд/ и последващо изсушаване, сега гредите изглеждат много грозно! Като цена общо ни излезе около 300 лв. и за съжаление трябва възможно най-скоро да се обработят отново. Този път смятаме да е с Бохемит.
Петя, добре сподели, че аз планирах да обряботя няколко греди с тези продукти. А при вас само цветът ли се промени и кои продукти ползвахте? Ще бъде полезно да зная, може би само интериорните им продукти са добри...и ще трябва да търся Бохемит, до сега не съм ги ползвала. (Съжалявам за всички цитати, които оставям, но така става ясто за какво иде реч)
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 744
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 48 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Бои, боички, боядисване. Техники и материали

Мнение от Petya_ »

Di_Va написа: Яну 30, '21, 08:11
Петя, добре сподели, че аз планирах да обряботя няколко греди с тези продукти. А при вас само цветът ли се промени и кои продукти ползвахте? Ще бъде полезно да зная, може би само интериорните им продукти са добри...и ще трябва да търся Бохемит, до сега не съм ги ползвала. (Съжалявам за всички цитати, които оставям, но така става ясто за какво иде реч)
Да, цвета се промени, от светъл цвят дърво, към сив, все едно не са били импрегнирани и е започнал процес на гниене на гредите. Ще се опитам да снимам, за да ти покажа нагледно и да прецениш. Иначе като номера от каталога с продукти използвахме номер 7 и 11. Първо обработихме с номер 7, след това с номер 11, но за съжаление още в края на годината гредите потъмняха и нямаха нищо общо с първоначалният златист цвят на дървото. По някои от гредите се появиха гъби. Обработвали сме гредите през лятото, за да може да се импрегнират добре, като дори с номер 7 сме ги импрегнирали 2 пъти. Гредите, които са на открито, но на сухо - под козирка са без промяна в цвета, което ни навежда на мисълта, че тези продукти могат да се използват за екстериор, но не и на директно излагане на дъжд.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”