Любов от пръв поглед

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от daneda »

Изображение

Изображение - BLUE FOR YOU - доста здрава роза, с много бодли.

Изображение - TERRA LIMBURGIA - много красив цвят, но при мен е постоянно с черни петна.
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Уау, чудесни снимки ирози. Оставам с впечатление, че Blue for you е издържлива и здрава. За Novalis не разбрах много, за красива, красива е, но какво значи че цветът й изгнива?
А, ето и малко снимки от вчерашните ми подвизи в градината:
  • Бенджамин бритън
Присадката е зарината в земята, това са два големи вдървени клона, които са доста раздалечени. Не съм мерила височината, но мисля че сега е отрязана на 70-80 см. Сега е момента да казвате, какво още да отрежа? Колкото до двата клона, те са рязани така ниско още след първата година, от тогава нови не е изкавала. Дейсвтието беше извършено от един "разбирач на рози" :bzzzz:
Изображение
  • Крокус роза
Много боледуваща от черни петна, но пък неуморна за цвят. Да дребнички й са цветовете. Сега като гледам снимките ми идват мисли, като дали пък не са й много оставените клони? Дали да не оставя 3-5 най-много и да чакам да изкарат нови?
Изображение
  • Роза румба - катерач
Боледува много от ЧП, разбрах че обича да се полива и тогава цъфти повторно. Тази година е изрязана според парвилата, разклоненията на 3-та пъпка? Нали така?
Изображение
  • Роза неизвестна червен катерач
Цъфти цяло лято, купена от Бриколаж. Хоризонтирана, завита и изрязана като вторичните клони са на 3-та пъпка;
Изображение
  • Абрахам Дарби
За първа година го изрязах така жестоко, до сега все го щадяхме, но той се разиваше на 3-4 разклонение и започна да църфти рядко. Много красив и ароматен, но много бързо му увяхва цвета -1-2 дни най-дълго :cry: .
Изображение
  • И накрая Лейди Ема Хамилтън
Тя е розата на ММ, той я реже, на мен не дава да припарвам, но пък тя е най-красиво оформен храст и цъфти непрестанно. Мисля си, много вероятно е да е от самата роза, а не толкова от рязането и поливането.
Изображение
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Изображение
Хайде по-опитните розарки да ми покажат какво да я правя тази роза. Тя е на 8-9 год., купена за Бенджамин британ. Да отрежали старите вдървени клони или да чакам?
В последните години, особенно предното лято не се развива, цъфти с малки, дребни цветове, листа болни от ЧП, никакви нови издънки, само от върховете по някое хилаво клонче? :helllp:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Роза Desdemona™ - David Austin®
Роза Novalis® - Kordes®
Тези две рози си избрах за нови попълнения. Но сега се чудя от Октапланс или от сайта на Лов Хортензия?
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

ИзображениеИзображениеИзображение

След съботния ден: окопаване, торене и поливане на градинката. Оформих и кръга около роза Румба! Искам да й сложа мулч.
Аватар
Анета
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Авг 25, '11, 12:28
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 85 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Анета »

Таня, кой е нацъфтели в бяло храст? Много красив!
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Лавролистна калина <3
Изображение
Аватар
Анета
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Авг 25, '11, 12:28
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 85 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Анета »

Благодаря! Ще я проуча.
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

31 март 2024 год.
Тази година за първи път сложих на розите торф след окопаване, наторяване с яра мила комплекс и железен хелат. После им сложих и по малко дървесен мулч, но не е специален за рози, а за градина пишеше. За първи път слагам мулч. Много приятно мирише. Мулча не е според указанията 6-8 см, но поне около корените наслагах. Не съм околвала присадките, напровив покрити са: първо с торф и после с мулч. Надявам се Дездемона, Леонардо да Винчи, Пашмина, Навалис (от новите), както и всички по-стари Дейвид Остин и други рози (Белеведере, Крокус, Еден, Дарби, Бенджамин британ, доктор Масад, Голдан целебрейшън и др). да почувстват грижата ми и да се отблагодарят с листа и цветове това лято. Напръскани са и против въшки и черни петна. А, там някъде съм и аз , току що засяла три френски лавандули. Между другото установявам, че най -подхожда на розата е лавандулата. При мен обаче тя все още не се развила. Не я пстигвам правилно или и на нея не й харесва почвата. Въпроси на които все още не зная отговорът.
Изображение
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Още малко акценти от съботно-неделния градински труд.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”