Любов от пръв поглед

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Маргаритките са от един разсадник в с. Долище, Варненско-Leucanthemum ‘Cher’ SWEET DAISY™ CHER
Ето и малко повече за нея.
https://plants.jensennursery.com/110500 ... sta_Daisy/
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 273 пъти
Получил благодарност: 227 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от darina1960 »

Благодаря!
:tzvetentze:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

ИзображениеИзображение

Ето и новите поражения в младите листенца на розичките.
Ако може някой да помгне със съвет, ще съм благодарна!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Тутти »

Гъсеничките са изгризали листата. Наппръскай с литър вода, триста грама прясно мляко, пет капки веро, десет капки йод, половин лъжичка сода бикарбонат. Това е за буби и против гъбични заболявания. Домашно средство, върши работа.
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Благодаря Тути за бързата реакция! :sheart: Ще го направя още днес. Всички рози ли да напръскам или само поразените? Че аз тия седмици голяма борба водя с черни петна, с мана и др. унищожители. Розите бяха останали без листа, сега като изкараха младични.... друга напаст :cry: ! За 30-40 чози доста мляко ще ми трябва :(
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Тутти »

Напръскай всички, не пречи. Но в другата тема greeneyed е посочила виновника - листогризещите оси. Това средство може и тях да ги стресира, но виж какво ти е дала като идея Грийни.
За 40 рози аз се справям с една пръскачка от 15 литра с литър мляко. То е нужно за привличане на гъбичките, които заедно с млякото ще си хапнат и содата и ще им стане лошо. Така че няма да влизаш в преразход. И по-малко мляко ще свърши работа.
Леле, сега прочетох това, което е качила Грийни. Я остави осите на мира, били защитен вид. Няма да изядат розите, малко ще си гризнат. Но аз си мислех, че те гризат отстрани на полумесеци листата, а твоите са като пробити, като от гъсеници.
По принцип тази домашна смес е лесно решение за много проблеми, без вреда и може да я прилагаш против петна и мана, за въшки и т.н.
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Еха, Тути, чудесна си. Моята пръскачка е 7 литра. Не ми се свиди млякото, ще напръскам както ми казваш, йода, содата и верото в същото количество ли са и ли да ги поувелича малко? :swonder:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

На 1 спетември цветята ми се събуждат след летните жеги.
Изображение
Изображение
Изображение
  • Неизвестна
Изображение
  • Белведере без листа, но с цвят
Изображение
  • Дарби
Изображение
  • доктор массад
Изображение
  • Роза Lady Emma Hamilton
неуморна, разкошен храст, но и по нейния цвят виждам сега че има малки дупчици
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Тутти »

На всеки литър вода е това количество екстри. Щом имаш пръскачка 7 литра, водата да ти е пет литра. Всичко умножаваш по пет.
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Добър ден от мен!
Както знаете моите растения са разположени в околоблоковата градинка, където се опитваме да поддържаме цветна градина, основно с рози. Още тук да кажа, че тя е разположена на североизток, има слънце до обяд, има блокове от вси страни и имаШЕ много бръшлян .
Последните са поръчка чрез този форум, основно рози на Остин и други" марки" . През 2016 год. бяха прехвърлени на това място. Каквото и да кажа, то ще звучи така: не вървят тези рози, всяка година все по-зле са. Като започнеш от малко или никакви нови леторасли, до издължаване на същите и опадване на листата, малко цвят, който бързо увяхва и опадва, много болести: листни въшки, черни петна, хлороза, гъбички, брашнеста мана, някави дупчици по листата, много охлюви, мали и деформирани листа .
В същото време виждам в съседни дворове рози с добър прираст, хубави зелени и много на брой листа, цъфтящи, бодри и оперени, потънали в трева и неполивани. Ние поливаме, пръскаме, торим и пак посредствени резултати.
Та всичко това ме накара да се позамисля..... купих си ph метър и :( ужас: ph на почвата 8. Самата почва изключително бедна, лесно се засушава, не задържа вода, черна, но при засушаване става като цимент твърда. Всичко това явно значително влошава условията на моите розички, които се измъчват.ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Прилагам тези много грозни снимки, за да придобитете представа за това, което описвам.
Та така от сайт на сайт и от човек на човек попаднах на "Перфектна градина". От там ме посъветваха да подхраня сега с Фосфор и Калий, после Железен сулфат, после Магнезий и да насипя иглолистен мулч около корените на розите.

Защо пиша всичко това? Защото изглежда аз не правя нещата както трябва, като започнем от рязането, торенето, поливането , пръскането . Всичко това започва да ме поттиска, обезверява, че този път ще се получи. Много бих се радвала най- накрая да има видим резултат.
Разбирам, че не мога да увелича слънцегреенето, не мога да променя почвата, но дали наистина не мога да помогна на розичките? Очаквам съвети от всички вас, колективния ум може повече!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”