Розите СЛЕД първия цъфтеж

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от calico »

попрегледах първия цъфтеж, като че ли е Капитана, ама там е заснемала от друг ъгъл и се обърквам в тая нейна гора от рози. Обаче пише, че в Краката на Капитан Кристи е Рейн де Виолет, и май на снимката там вляво синее нещо такова, та може би наистина е тя.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от calico »

само за спомен да покажа как ми е цъфтяла Хайд Хол в дъждовното лято на на 2013 точно на 15 юли, началото на втората вълна, но и преди това не оставаше без цвят. за разлика от това лято. :twisted: Изображение
имах някъде още по-обилен цъфтеж от август, но не мога да намеря снимките
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
roselover

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от roselover »

Бел, Калико - тази роза, която обсъждате наистина е Къптейн Кристи.

Калико - Хайди е невероятна! Ако и ухае...
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
roselover

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от roselover »

bell написа:Калико, дали не е Captain Christy? :shock: мале, толкова голяма да е станала вече. Аз го садих миналата есен, точно вдъхновена от Розеловър и бързо се развива, но са му оставила едни два метра :hmmm:
Два метра е малко...

:angelche:

Ти както си ги къткаш ще постигнеш втори цъфтеж, който аз така и не съм видяла при моята... :daaa: :ieeee:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от calico »

Розичке, Хайд хола само аромат няма, всичко друго е на max
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
roselover

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от roselover »

Жалко, че няма аромат! Токлкова разкошна роза.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от calico »

сега като минавах покрай оградата на комшиите и видях че Глойрето Дижон е цъфнала с простоцветни цветове :o
пак е хубава, малко като едра прасковена шипка е, :mrgreen: сигур ще е от зор от летните жеги.
утре може да ви я заснема ако не е окапала
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от bell »

roselover написа:
bell написа:Калико, дали не е Captain Christy? :shock: мале, толкова голяма да е станала вече. Аз го садих миналата есен, точно вдъхновена от Розеловър и бързо се развива, но са му оставила едни два метра :hmmm:
Два метра е малко...

:angelche:

Ти както си ги къткаш ще постигнеш втори цъфтеж, който аз така и не съм видяла при моята... :daaa: :ieeee:
При мен едва ли ще достигне тези размери, като се разфучи онази ми ти люта зима, но и половината височини ми стигат :angelche: а, и изобщо не държа да цъфти повторно тази красота.

Калико, Хайд Хол е прекрасен при теб :liubov2: всички рози миналото лято и при мен направиха чудесна и обилна втора вълна, но след нея стана срашно с болестите. Влагата им помогна да цъфтят обилно, но ги разби от болести през август. Имаше рози буквално обезлистени на пръчки. Та, предпочитам по-сухо лято, с по-малко цвят през жегите, но да са здрави. Вероятно ако човек пръска няма да има този проблем :daaa:
Снимай Дижонката :tzvetoman:
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от Звездичка »

Mалко фотки на мойте бебоци
Изображение
The fairy

Изображение
Amadeus

Изображение
Hommage a Barbara свряна на много усойно и тъмно място. Ще се мести, но пък ме изумява с желанието си да цъфти.
Изображение

Изображение
Пак тя

Изображение
Aspirin с обещание за още цвят

Изображение

Изображение

Не може без eyes for you. Вчера орязах прецъфтелите цветове, но до ден- два отново ще разцъфти. Показвам я само за информация. При мен вече се разпростря на метър ширина и около метър височина. Любимата ми миризливка
Изображение

Изображение
Един от новите шишове. Преди месец я орязах зверски, за да добие форма храста. Уча се още :oops:

Изображение

Ibiza. Прецъфтява ми странно, но иначе си я харесвам и е цъфтежна. Дъръг път е изминала, за да стигне до мен
Изображение

Не правете това у дома си! Представям ви голият си, но вного цъфтежен Iceberg. Няма никаква циркулация на въздух и се съблече. Другият е на 100процента вятър и няма едно паднало листо
Изображение

Изображение
Golden border

Изображение
Negresco. Уж климбер :hmmm: ами не знам. При мен е 60см и не е спрял да цъфти

Изображение
Разбира се lavender ice. Много цъфтежна знаете. Конкурира се достойно с Chapeau de mireille, но на нея и премахвам пъпките непрекъснато, защото не ще да расте.
И накрая
Изображение
Wollerton Old Hall.
Bсичко картички, но се радвам как набират сили :ieeemyzh:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
stassig
Виенско кафе
Мнения: 318
Регистриран на: Юли 16, '14, 21:42
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 27 пъти

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от stassig »

Искам да похваля отново The One and Only .Трети обилен цъфтеж.Изключително здрава роза.

Изображение

Изображение


Също така и Sophy's Rose. От есенната поръчка на Петрович.Цъфти просто непрекъснато :ieeemyzh:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”