Вредители по цветята

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Вредители по цветята

Мнение от nadetoabromova »

Аз вчера пръсках всичко хибита ,абутилони,фуксии и пасифлори с 0,5ml децис и моспилан в литър вода ,така ми каза една агрономка уж да видим :hmmm:
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Вредители по цветята

Мнение от Arida »

s_t_m написа:На кое гробище ги погреба? :lol:
: :ieeee: Саксийното!!!Не го ли знаеш? :ieeemyzh:
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Вредители по цветята

Мнение от цеци »

s_t_m написа:Точно с Талстар пръсках хибитата днес. Да видим ще се уплашат ли акарите. :gydigydi:
Мирише ли този Талстар ?В понеделник ще обезакарясвам. :twisted: Ако смеся инсектицид,акарицид и фунгицид какво ли ще стане ?А може и фолиар да блъсна и да ги дрогирам яко :lol: И като се омагьосат и като зацъфтят-не ти е работа :tzvetentze:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Вредители по цветята

Мнение от Moria »

Цеци, мирише адски гадно и силно. :hmmmmmm: Незнам омита как е, не съм го ползвала.
Изображение
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Вредители по цветята

Мнение от ptiholov »

Цеци,имам спомени,че не може да се прави такава комбинация.Май може акарицид с фунгицид.Но нека и Миша каже. :nod: като най-знаещ.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2441 пъти

Re: Вредители по цветята

Мнение от Мария Николова »

Цеци, като ги напръскаш вън, даже да изсъхнат листата, гадната воня продължава да се изпарява от почвата. ;) Не бързай да прибираш. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Вредители по цветята

Мнение от цеци »

ptiholov написа:Цеци,имам спомени,че не може да се прави такава комбинация.Май може акарицид с фунгицид.Но нека и Миша каже. :nod: като най-знаещ.
А колко добре би било да можеше....Само едно пръскане и се решава проблема :lol: А сега непрекъснато се разкарвам с някакви помпички :twisted:
Moria написа:Цеци, мирише адски гадно и силно. :hmmmmmm: Незнам омита как е, не съм го ползвала.
Ами,ще питам кой от акарицидите не мирише,че моите цветя са в стаята,която граничи със спалнята ми и е преградено с хармоника.Ще взема да се омагьосам от тези химикали. :twisted:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Вредители по цветята

Мнение от ptiholov »

Мисля,че само Лиросекта не мирише. :hmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вредители по цветята

Мнение от Миша »

Цеци,относно смесването.По принцип се смесват акарициди +фунгициди.За всяка комбинация се прави пробно смесване.Отделно се гледа дали е суспензия,прах или течно.Но има един основен принцип,който трябва да се спазва.Смесват се РАЗТВОРИ,не концентрати,или по -просто,необходимото количество вода се дели на две,в едната половина при непрекъснато бъркане сипваш акарицида,в другата по същия начин сипваш фунгицида,разбъркваш ги да се разтворят хубаво и тогава смесваш двата разтвора пак при непрекъснато бъркане.Иначе двата препарата встъпвали в непомня какви реакции и действието им намалявало.Кажи точно с какво искаш да пръскаш да ти кажа дали се смесват?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Вредители по цветята

Мнение от цеци »

ptiholov написа:Мисля,че само Лиросекта не мирише. :hmmm:
Пеше,към Лиросекта май има привикване вече.Пръскала съм с него и пак се виждат паяжинки.
Миша написа:Цеци,относно смесването.По принцип се смесват акарициди +фунгициди.За всяка комбинация се прави пробно смесване.Отделно се гледа дали е суспензия,прах или течно.Но има един основен принцип,който трябва да се спазва.Смесват се РАЗТВОРИ,не концентрати,или по -просто,необходимото количество вода се дели на две,в едната половина при непрекъснато бъркане сипваш акарицида,в другата по същия начин сипваш фунгицида,разбъркваш ги да се разтворят хубаво и тогава смесваш двата разтвора пак при непрекъснато бъркане.Иначе двата препарата встъпвали в непомня какви реакции и действието им намалявало.Кажи точно с какво искаш да пръскаш да ти кажа дали се смесват?
Ми аз до сега съм смесвала Лиросект с Топсин.По принцип правя два различни разтвора,защото фунгицит-а го ползвам и за цветя без акари.Обаче сега като трябва да сменя Лиросект-а и се чудя какво да правя. :hmmm: Още се двоумя с какво да го заменя.Ако ти знаеш кое се смесва добре с Топсин или Промокар ще ти бъда благодарна да споделиш.
А инсектицид и акарицид не се смесват,така ли ? Няма ли някакъв комбиниран,че да го взема и да си реша проблема?
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”