В момента чета...

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Аз съм на вълна криминалетата на Джон Лескроарт. Когато ми хареса някой автор, имам навик да изчитам всичко от него, което при много "плодовити" писатели си има и недостатъци. Тук почнаха да се повтарят във всяка книга факти, които са необходими (сигурно), ако не си чел нищо от същия до сега, но на мен ми стават досадни и излишни...
Преди време четях и много харесвах Удхаус, чаках и купувах всяка негова книга с огромно желание, после започнаха да го издават различни издателства, като едно и също произведение се предлагаше с различно заглавие :hmmmmmm: , пък и някак се бях пренаситила на Удхаус и от години не съм посягала към него. По същия начин изчетох Айн Ранд, после и Кен Фолет.
Сега се каня на Кон Игълдън, който Гео беше споменала по-напред .
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от pepelqshka71 »

:wooow2: пристигна така чаканата втора книга
Започвам я още тази вечер

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
kalina68
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Яну 23, '24, 17:28

Re: В момента чета...

Мнение от kalina68 »

Чета романа "1984" и смятам, че си заслужава всеки да му обърне внимание :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

kalina68 написа: Яну 24, '24, 18:38 Чета романа "1984" и смятам, че си заслужава всеки да му обърне внимание :)
Гео, граф написа: Фев 15, '14, 20:58 Няма как след Оруел и то 1984 да левитираш в елфическо настроение... Тази книга е тъжна. Страшна. И жестоко истинска. Разтърсва. Вади от равновесие. Ужасява. Така е замислена. Тя не е за забавление, а за размишление и ако я четеш настроена за фарс или комедия, ще те смачка и обезвери. Има книги, за които трябва да си подготвен психически или по-скоро да ги четеш в подходящ момент. Ама не знам точно как се определя момента...
Това съм го писала преди почти 10 години тук в тази тема, Калина. Антиутопиите блъскат камбаните в умовете на читателите, нужно е! Ако приспиваме съзнанията си с лековати романи, ако не точим умовете си с трудни книги, безкрайно лесно ще ни манипулират, виждаме го ежедневно.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Мария Николова »

Още като излезе първия превод на български на "1984", си я купих. През годините я четох 3-4 пъти. И всеки път все така ме разтърсваше като при първото четене.
Сега не съм в състояние да я понеса. Препрочитам си Джон Гришам.
Открих, че хубавото на старостта е, че прочетени преди години книги напълно са забравени. Сега са ми като чисто нови! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
По моя опис, от всичките 43, 5-6 книги не са били продавани тук и ги нямам.
Сетих се на кого от тук да поръчам да ми ги намери при антикварите по площад "Славейков". :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Мария Николова написа: Яну 24, '24, 20:51 ... Сетих се на кого от тук да поръчам да ми ги намери при антикварите по площад "Славейков". :daaa:
Мимет, на Славейков вече няма антиквари, но затова пък има сайтове за стари книги. Кажи на чичо Гоошо да те свърже с Книжен пазар, там може да се намери почти всяко издание. Казвам почти, защото вече трета година търся една трилогия къде ли не и не я намирам :snif:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Мария Николова »

Наистина? А аз мислех, че са вечни, като славейковата пейка.. :chchaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Мария Николова »

"Време да убиваш". !989 г. 456 стр. Преди 2-3 седмици улучих и гледах филма от 1996 г. по книгата на Джон Гришам по TV.
Маратон четене от 18 ч. снощи - до 11:45 днес по обед. :lol:
Все чаках да прочета в съотвения момент запомнящата се реплика от филма "А сега си представете, че това
изнасилено и пребито от двамата млади бели мъже 10-годишно момиченце, което икога няма да стане майка, е бяло дете", която обърна нагласата на съдебните заседатели от "виновен" към "невинен".
Не я прочетох. Значи сценаристът я е създал. :daaa:
Чак сега, по никое време ми се придряма. Ще се забавлявам с кръстословици още 3-4 часа - да не се събуда като таласъм :hihihi: посред нощите към 3-4 часа, ако веднага се преместя в спалнята.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от pepelqshka71 »

Все още съм на "Железен пламък" от Ребека Ярос, но днес ми дойде новата първа от поредицата "Короната на Наяксия" - "Змията и крилета на нощта" и бързам да се похваля :wooow2: .

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

pepelqshka71 написа: Фев 12, '24, 19:32 Все още съм на "Железен пламък" от Ребека Ярос, но днес ми дойде новата първа от поредицата "Короната на Наяксия" - "Змията и крилета на нощта" и бързам да се похваля :wooow2: .
Аааа, не е честно, Пепеляш, освен да се фукаш с новопристигналите книги, да беше мъцнала нещо за Ребека Ярос, която четеш, м :svekurva: !?! Аз се заимах с Четвърто крило, но още не съм стигнала до него, пък и малко нещо включих на задна, защото в една фб група за фентъзи разни дечурлига така се прехласват, че започна да ми минава мерака :hmmmmmm: . Ако е прекалено детска, ще я пратя на Албенка в библиотеката. Айде да кажеш нещо за нея, та да ми предизвикаш интереса, а? :gydigydi:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”