Pierre de Ronsard-Eden

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Не клюмат цветовете от слънцето, не прегарят, освен това цъфти ,бих казала, непрекъснато.Значи си иска много слънце. Ако не и го осигурите, ще се отрази на количеството цвят. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от magea1 »

Eden... едно живо бижу! Изправена, силна, нахакана. А цветът - самата прелест. Наистина е кралица. Малко студена заради липсата на аромат, но съвършенна. Няма как да объркаш тази роза или пък да се чудиш коя е. Толкова е характерна и неповторима. Ако имаш само 3 рози катерачи, то едната от тях задължително да е Pierre de Ronsard (Eden)!
Четвърти сезон са при мен 3 корена На пълно слънце. Два от тях са на пергола (На входа на зеленчуковата градина за стимул ;) ) При валежно и влажно време някои от пъпките загниват. Прецъфтелите цветове не са красива гледка, но с леко побутване лесно се откачат и падат с дръжката. Трудна за формиране и огъване заради дрбелите клони. Желателно е докато са още по-млади и сочни да се огъват и ориентират в желаната посока. Почти не боледува и не е податлива на мана и черни петна. Цъфти 2 вълни на сезон, а между тях има постоянно индивидуални по няколко цвята.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Моят Еден е отрупан с пъпки :nod: възхитителна роза!!!

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от къщичка »

Имам Еден, заложен резник преди 2 години и половина. Не е цъфтял все още. Най-дългият му шиш е 1,50 м, другият е метър, има и други малки издънки. Късно ли е тепърва тази есен да залага пъпки, щото не се виждат, пък толкова се надявах да видя цвят тази година :snif:
Нямам идея кога цъфтят от резник, ама напролет ще станат 3 години, изчака ми се чакалото!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от calico »

къщичка написа:Имам Еден, заложен резник преди 2 години и половина. Не е цъфтял все още. Най-дългият му шиш е 1,50 м, другият е метър, има и други малки издънки. Късно ли е тепърва тази есен да залага пъпки, щото не се виждат, пък толкова се надявах да видя цвят тази година :snif:
Нямам идея кога цъфтят от резник, ама напролет ще станат 3 години, изчака ми се чакалото!
сигурно напролет ще ти цъфне.
ми така е с резниците- или цъфтят с мижав цвят, или хич поне две години докато направят корен, па храста чак после.
аз затова не ги обичам :mrgreen:
а и някои рози добре се справят от резник, но далеч не всички
Ще цъфне, търпение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от libra »

Не е късно и може да имаш цвят ,но то е божа работа.Радвай се,че вече е тръгнала много добре,фактически тази година й е 2-ра. Явно е направила добри корени,щом изхранва такива клони.На практика,моят Еден не е бил по-голям на тази възраст.Другата пролет ще имаш красота голяма.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от lenuza73 »

Имам Еден на присадка,подарък от Румиварна :tzeluvka: и уж един от резник а се оказаха 4 бр,един подарих, един чака да бъде подарен есента и останалите два подредих на арка.Цъфтяха с по едри цветове от този на присадката :hmmm: ,на по една година са ,пълен пек и кофа тор. Вчера съм ги привързвала към арка,защото са напускали едни големи шишове,дори задминаха този който е на присадка и по голям на години :nod:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Имам удоволствието да ви представя кралицата на розите в моята градина Еден -снимката е от вчера! :liubov2:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
GIOIA(Джоя)

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Обича те тази роза Грийни! :liubov2:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Хихи, обичта ни е взаимна! :liubov2:

Няма ЧП, няма съществени почивки, цветовете са чудни завъртяни помпони! Обаче много расте, задуши розите около нея . :snif:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”