Pierre de Ronsard-Eden

Публикувай отговор
GIOIA(Джоя)

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Прекрасни са! :potekoha:
Имоят малчо

Изображение

Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 638 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Да, бе ,височество! ;) На Калико Едена като стане на 3-4 години, тогава да сложи ръка на сърцето и да отсъжда- кой Величество, кой -Височество! :lol:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от calico »

greeneyed написа:Да, бе ,височество! ;) На Калико Едена като стане на 3-4 години, тогава да сложи ръка на сърцето и да отсъжда- кой Величество, кой -Височество! :lol:

Два имам Грийни, на педя един от друг. Единия миналото лято тръгна да съхне и умира, и аз поръчах с есенните поръчки още един. Засадих го на педя от стария с намерение напролет умрелия да го извадя. Обаче той се пооправи и сега има две клончета по 40 см. Новия много време се чуди какво да прави, и дали ще живее, и тия дни го гледам и той направил ново клонче. Ама поне три години ще трябват за да мога да ги покажа в тая тема. ;)
На метър и малко от тях е белия Еден, той върви отлично :ieeemyzh: Това ще е стената на Едените :mrgreen:

Едена е велика роза, може би най-красивата роза. Едно не му достига, за да е Величество- няма аромат. Та ...Дарби е там, на върха, обаче това не пречи да съм влюбена в Еден. :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
megie
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Авг 9, '13, 12:36
Местоположение: Балчик

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от megie »

След като миналата година ме бойкотира, тази Еден най-после ме зарадва
Изображение
Аватар
violeta.5151
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Окт 25, '13, 14:36
Местоположение: Varna

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от violeta.5151 »

Изображение Красавец и е само на една година.На 30см е от границата с комшиите и като гледа вашите не зная какво ще правя.
http://violeta51.snimka.bg/flowers/cbet ... 2.26965518
"Големите умове обсъждат идеите. Средните умове обсъждат събитията. Малките умове обсъждат хората" (Елинор Рузвелт
lili408
Кана кафе
Мнения: 676
Регистриран на: Яну 18, '11, 11:24

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от lili408 »

След като прочетох поста на Саliсо за двете педи между два корена Еден(това e пo-мощна роза и от Маргаритата),се реших да сложа тази снимка,която е на място,което почиствам сега и тепърва ще оправям,но бях решила там да сложа Римоза и Еден,защото са големи рози,а място има.И двете са на година и половина и са над два метра,макар,че поради липса на опора се начупиха и не пораснаха повече(на снимката не са целите рози,не можах да ги обхвана),това наложи да се сложи какво да е за да ги привържа и изкарат това лято.На ширина е към метър и половина.Обезформиха се и двете,но още умувам как да ги оформя ,та чакат,явно не се сърдят щом са отрупани с цвят.Питанката е какво да сложа между тях ,за да не е така постно.
Изображение

Изображение
http://lili408.snimka.bg/flowers/moyata-gradina.518346" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Димана »

Калико, права си за аромата на Еден, не е така наситен като на Дарбито. Обаче като го видя колко е изящен и му прощавам. Никой, който е идвал у дома и го е видял, не е поисквал да го мирише. :nod:
Това е моят Еден, саден миналата пролет. Още до есента пусна 3 шиша. Двата останаха, а третият измръзна. Ето какво стана.
Изображение
Това е от едната страна на решетката.
Изображение
Това-от другата.

Ето и малко кокетничене. Той си го заслужава. :sheart:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от kesten »

calico написа:Какви Едени имате, майко мила :potekoha:

.... Обаче....., "Негово Величество" е само Абрахам Дарби. Еден може да е "Негово височество". Да знаеш :lol:

Calico, понеже и ти си в пек като мен, може ли лични наблюдения. На Абр.Дарби цвета не прегаря ли и издържа ли при теб на жегите.
Аз имах и от двете /нали от глупост уморих Едена/ и определено на жегите по-добре се държеше Едена?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от calico »

Диманче, няма роза която да не искам да помириша. човек като види роза и първата му реакция е да се наведе и да помирише, щото очаква аромат. Та това е голям недостатък де- липсата на аромат. За съвършенството става дума, иначе затваряме очи, нали си се знаем, всичко що е красиво трябва да е в градината.

Кестенче, при мен Дарби е на доста сенчесто. Остин го дава като роза, която търпи засенчване, ама при мен е в повече от позволеното, слънце вижда около 2-3 часа на ден, и то не целия се огрява. Той и затова ми е такъв тънкоклонест и източен. Да, от голяма топлина цвета губи тургор през деня, нощем се съвзема, цвета не прегаря, просто увисва денем. Но Дарби има много повече на брой листенца в гюла, и по-тънки от Едена, и е нормално да не държи на жега. Но е много цъфтежен, и първия път, и после. Само цветовете след първия цъфтеж са по-дребни, т.е. нормални, щото първите са огромни.

Лили, двата Едена не са на 2 педи, а на 20 см една от друга, те са почти в обща яма. Ако и двете тръгнат, доста клони отдолу ще се режат явно, ще им правя нагоре конструция като за асма и да растат вертикално.
Като гледам, при тебе между Едена и Римозата има около 1,5 м разстояние, има място да се вихрят на воля. Като измислиш конструкцията, ще ги пръснеш и подведеш, ще стане много красиво.
Аз там при Едените освен тях, на обаща лента около 3 метра имам Елф, двата Едена и белия Еден, и между тях за разкош е Шведската кралица ;) и една още малка туя Смарагд :ufff: ще я видим тая работа ;)
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от kesten »

Благодаря за отговора Calico :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”