Разпращане на фестоните

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31712
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 2579 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

calico написа:Мери, застреля ма :lol: :lol: :lol:
аз съм инжИнер бе, фестоните с пергел ще ти ги начертая, хорди, допирателни, синуси и косинуси ще ти изчисля ако трябва :angelche:

обаче си права, бригадата трябва да е за ваденето :daaa:
Ани, да не мислиш, че фестоните на земята съм ги правила без пергел?
То на книга, с купешки пергел всеки може. ;) Аз и пергела си измислих и измайсторих. И радиуса си изчислих, и центъра си определих. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от libra »

Според мен,най-трудно е чистотата на "петната"-при мен вече всичко е смесено и на нищо не прилича.
dal

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от dal »

Според мен и подходящо количество пясъци трябва да има - ти така и така гледаш луковични и това е добре
още повече не е нужно цялостна подмяна , а по скоро внасяне на нова в прилична доза
когато при мен пълних изкъртените асфалти ми докараха гадна почва , обаче после на два пъти торф от гъбарниците над нас , но знам че това е въпрос на това дали имате там наоколо - иначе те тия с гъбите искат да се отървават от торфа щото плащат на сметищата май за извозване ;
Много се радвам че не се налага да се борим насреща ти , а колкото до другото - има подбрани сортове непотъващи , има всичко и ще се организираме да помогнем :liubov:
Много те обичам и не си представям - ти и пролет и нищо в очакване долу на двора , и ние с нищото пред очите тук

Честит празник на буквите на всички :tzvetentze:

Вземи да обмислиш и липса на лалеен регистър , както и сортово разделяне при вадене
Хората вече не се знаем кой кой е , живеем без етикети и билбордове на челата
Просто където видиш слабо петно го бележиш и есен добавяме
Нали и в мегаполисите е шарено и по улиците не се заселват еднаквокожи
Но може и да плещя щуротии просто :tzvetentze:
dal

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от dal »

libra написа:Според мен,най-трудно е чистотата на "петната"-при мен вече всичко е смесено и на нищо не прилича.
Либре , при теб няма такова понятие "на нищо не прилича" -каквото и да стане все е хубаво
за жалост и ти като мен спря да снимаш , или поне тук няма
иначе фалстартите при лалетата са през пролет
хубави са само новите площи с лалета , старите са само туфясало- проскубана , леко плешивееща ланшна романтика :nod:
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от libra »

А-ха-ха,Дал ще пусна снимка на лалетата-бяло,лилаво,червено и орнажево,тук-таме зелено с розов парот.Ако това е композиция!Всяка пролет бода надписи,после като се спече пръстта юли , прескачам ваденето на луковиците.
Аватар
kangel (Камелия)
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1352
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:56
Местоположение: София

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от kangel (Камелия) »

Мария Николова написа:Споко, девойки! Бог ми е свидетел, понякога успявам да укротя скорпиона в себе си. :lol:
Като продължих да вадя в късния след обед, продължих да търкалям в главата си идеята на Дал. Стигнах до мисълта, че смяната на пръстта трябва да стане общо за двете места - където са сега фестоните и където са ирисите. Защото и там пръстта е ...лалеена.
Мноооого се радвам, че навреме се сетих, защото беше по-вероятно ;) да се сетя чак по времето на 4-те ми имени дни.
Като прибера и последната щайгичка в мазето, първата ми работа ще е да обиколя на 2-3 места с предложение да заменя равни количества пръст.
Много се радвам, че все пак си размислила има надежда най-прекрасната лалеена градина да продължи да ни радва :ieeee:
Добре, че Дал умее да бъде така убедителна :tzvetentze: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31712
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 2579 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

Непреодолима пречка е, че няма как в двора да вкарам камион. Улицата ни е еднопосочна, пред нашия тротоар е движението. Не мога нищо да изсипя на тротоара. Аз съм любимата гражданка на кмета :hihihi: и десетата минута ще получа акт за глоба. Ники2 направи груби сметки и изкара, че може и 2000 да надхвърли. Смята за ме луда. :snif: Не че е много далеч от истината. ;) :lol: Помислих да местя лалетата в ягодовата градина, като махне ягодите, но той решил да не ги маха поне още 2 години. Значи отпада.
От терасата зад компа, виждам двора, който е в ляво, на изток, от двора насреща. /Те и двата двора някога са били част от целия двор на баба ми и лицето им е на пресечната на нашата улица. Помня, като 5-6 годишна калинка, когато строиха двете къщи на калкан, на линията на тротоара./
Та в този източен двор наследниците не живеят тук. От къщата две стаи са дадени под наем на салон за красота, където ми боядисват косата и ми рисуват веждичките.
А дворът пустее.
Ще искам от моите момичета телефона на хазаина, който получава наема. Ще преговарям да ползвам част от двора срещу някакво разумно заплащане - за лалета и ириси. Разберем ли се, ще вкарам двама Хасани и за 2-3 дни ще изчистим. Ще запазя туфите кокичета, които от тук виждам през февруари. Ще свържа всичките си маркучи и ще закарам там вода от помпата - да върви една нощ, да се напои между вдигнати брегове. След 2-3 дни един Хасан ще обърне мястото на фестоните и ирисите.
Ако тук не стане, ще търся някой друг двор. Даже се сещам за другия двор на стотина метра. :daaa: :ieeee: :ieeee: Там ще трябва да търся вода от някъде. :snif:
Така или иначе,този вариант ми изглежда по-осъществим.
А подобряването на почвата в моя двор ще го правя през това време без камиони - постепенно и малко по малко.За поддържане на бабешкия тонус. ;) :hihihi: :hihihi: Торф, пепелина и пясък. Върха на сладоледа е сгория от леярни. :daaa: :daaa: :daaa: Осигурява идеално аериране на почвата. Прави я пръхкава. Но вече не се намира. Пещите на леярните вече са на газ. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17038
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Миша »

Чак сега виждам какво лудост е била намислила нашата Мария :o ,добре че последните мнения клонят към успокояване на страстите :stiskam: Мери,аз въобще не мога да схвана идеята ти,нито да се откажеш от фестоните :eeeh: ,нито това с фадромата ,нито търсенето на нов двор ,има много по-лесен и приятен начин .Махаш лалетата,засяваш фацелия и синап,те обогатяват и обеззаразяват почвата ,сред около месец заоравате всичко,хубаво е с малка фрезичка,има време за повторение на същото това упражнение още веднъж до следващото зареждане на луковички ,преди засаждането през октомври или когато там правиш магията слагаш някаква NPK с микроелементи и готово-и земята обеззаразена ,и със съвсем нов състав
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от tsany »

Влизам и чета - как така Мария без лалета. Радвам се, че си се отказала от идеята, Дал е абсолютно права и ще намериш и друго решение.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31712
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 2579 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

Миша написа:Чак сега виждам каква лудост е била намислила нашата Мария :o ,добре че последните мнения клонят към успокояване на страстите :stiskam: Мери,аз въобще не мога да схвана идеята ти,нито да се откажеш от фестоните :eeeh: ,нито това с фадромата ,нито търсенето на нов двор ,има много по-лесен и приятен начин .Махаш лалетата,засяваш фацелия и синап,те обогатяват и обеззаразяват почвата ,сред около месец заоравате всичко,хубаво е с малка фрезичка,има време за повторение на същото това упражнение още веднъж до следващото зареждане на луковички ,преди засаждането през октомври или когато там правиш магията слагаш някаква NPK с микроелементи и готово-и земята обеззаразена ,и със съвсем нов състав
Мишееее! Ти си съкровище!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Като обсъждахме снощи темата, Ники ми ръсеше акъл точно за такава някаква схема, с която почвата да се обеззарази. Като не знаем нищо конкретно, предположи, че като се търси и като питам мойте хора във форума, ще се открие химия, с която да се напръска няколко пъти почвата и "ако трябва една година карантина - една година без лалета".
Но твоето предложение е просто отлично! Мисля, че по-лесно мога да намеря тук синапеното семе. По-трудно ще намеря фацелията. :ufff: За няма и 50 квадрата, ако взема по 1 кило, две кила семе ще стиге :daaa: и ще остане за раздаване. :lol:
Като му кажа довечера, ще чуя "Казах ли ти! 8-) " :lol: :lol: :lol:
Трябва да издиря у кого последно ми е фрезата, :hmmm: че двамата с Ники си падаме да услужим преди да ни поискат услуга. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”