Шотландия

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

denitsavm

Шотландия

Мнение от denitsavm »

Ми ето ме, почвайки отзад напред, но малко по малко ще гледам да качвам разни снимки.

Ще разказвам по малко. Засега почти никъде не сме ходили. Обикаляме си Глазгоу, то пък не е нищо особено общо взето. Има разни интересни места и сгради, но не са някъде, където да слезнеш и да разглеждаш, а просто така по улиците, т.е. оглеждам ги от колата и не снимам съответно.

Та, отзад, напред, и първо ще ви покажа една зимна градина, която е към някакъв музей, в който така и не влезнахме, но не пишеше и да е нещо специализирано, просто пишеше "музей". Цялата сграда е в парк, а ние всъщност разхождахме жужето и така пътьом влезнахме. Изображение Изображение

Мии, цветарска душа, първо показвам цветята

Изображение масово хортензийте са така все още, не знам защо не ги режат, но вече имат и бая нов прираст

Изображение пиерисите пък са голяма разкошотия, има много огромни екземпляри по пътя, но все не са ми пред апарата, та един дребен

Изображение Градината общо взето не е нищо впечатляващо, Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
denitsavm

Re: Шотландия

Мнение от denitsavm »

Това, което ме впечатли е една богата колекция от странни и непознати за мен мушката, затова и всъщност си правя труда да ви ги покажа. За съжаление малко от тях цъфтяха в момента

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение /някой отгледа ли ги тия? /

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение това е огромно /все още ми е много мъчно, че замразих моето растение преди време, платицентрум ли беше :hmmm: , Еленови рога /, а тук вътре се гуши еднин цимбидиум Изображение

И фонтана Изображение

ИзображениеБеше кучи студ и не можахме да видим оназ шарена сграда отзад какво е
denitsavm

Re: Шотландия

Мнение от denitsavm »

И защото ще загубя някъде тази снимка, а тя пък ми се струва много показателна за центъра на Глазгоу Изображение

Миии, не ми харесва :hmmmmmm: Красиви, стари сгради и до тях буквално лепнати тези модерни /ама са били модерни в началото на 90те години/ стъклени, предимно черни и сини сгради ... направо ме дразни. Имам някъде и още снимки, ще ги систематизирам и ще пускам
denitsavm

Глазгоу - катедралата

Мнение от denitsavm »

Това е една от гордостите на града. Строена през 13ти век, Катедралата е просто стара, не е нещо невиждано, сравнително малка. Ходихме на тукашния Великден да я видим, имаше рецитал с орган /има всяка събота или неделя във всяко място, където има орган, т.е. не е заради Великден/, аз послушах 10тина минути, детето не понася силни шумове и няма как да стоим с него на такива места :hmmmmmm:

Да ви кажа, не усетих по нищо, ама нищичко, че е Великден :hmmm: Нямаше нищо специално никъде, освен масовите намаления на шоколадови яйца и разни великденски джвъчки продаваха

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение гробището е и парк в памет на жертвите от Първата Световна Война, доста хора просто си се разхождаха там
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 419 пъти
Обратна връзка:

Re: Шотландия

Мнение от nadin »

Прескочете някой път до Единбург като ви се отворят няколко почивни дни. Наистина си заслужава. Истински стар град и много добра ботаническа градина.
denitsavm

Re: Шотландия

Мнение от denitsavm »

То и тук има истинска градина, но чакам да стане време за градините ... затова отлагам и Единбург :angelche: Днес ще ви покажа един парк :nod:
РОУЗ

Re: Шотландия

Мнение от РОУЗ »

denitsavm написа:И защото ще загубя някъде тази снимка, а тя пък ми се струва много показателна за центъра на Глазгоу Изображение

Миии, не ми харесва :hmmmmmm: Красиви, стари сгради и до тях буквално лепнати тези модерни /ама са били модерни в началото на 90те години/ стъклени, предимно черни и сини сгради ... направо ме дразни. Имам някъде и още снимки, ще ги систематизирам и ще пускам
Това, което мен ме дразни и потиска винаги по такива улици е липсата на всякакви дървета.

Обичам разказите в снимки, ще чакам с нетърпение още. :liubov:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Шотландия

Мнение от Димана »

Дени, хубави разходки започваш да ни правиш. :daaa:
За шотландците ще е красиво, то си е тяхно. За наште широки топли души южняшки е малко пообрано да кажем... :hihihi:
Впечатли ме индришето. Оставили са го да расте наволя и то станало ухууу,в небесата. Аз имам, ама все му махам връхчетата да се разклонява. Ще го пробвам и на височина това лято.
Пък за центъра...нещо не ми прилепна на погледа. РОУЗ е права-няма зеленко. :svekurva:
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Шотландия

Мнение от el pistolero »

Благодаря за разходката :dovolen:
Тази оранжерия в старовремски стил, лепната до замъка ми заприлича на половинка от конструкцията на старата оранжерия в Кю Гардънс.
Явно сигурната и утвърдена с времето конструкция е мултиплицирана из цяла Великобритания.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
troll

Re: Шотландия

Мнение от troll »

Деница ме амбицира да покажа Монреалската ботаническа градина, която е едно от трите чудеса на света.
Ма аз там още не съм ходил.
http://m.espacepourlavie.ca/jardin-botanique
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”