Увивни храсти и пълзящи растения

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от ljuboznatelna »

Ах, приказна е! Купих си семенца тази година, а така и не я насях. Не намерих подходящо място. Разкажи за нея, какво обича, кога започва да цъфти, ей такива неща. :tzvetentze:
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Донка Тодорова »

ljuboznatelna написа: Ное 10, '19, 20:47 Ах, приказна е! Купих си семенца тази година, а така и не я насях. Не намерих подходящо място. Разкажи за нея, какво обича, кога започва да цъфти, ей такива неща. :tzvetentze:

През последните години винаги сея кобея , но обикновено до сега (средата на ноември) времето вече е студено , падна​ла е поне 1 слана и всичко загива. Тази година цъфти обилно заради слънчевото време , обхванала е айсберга и част от лоницерата. Яд ме е , че не мога да и направя свястна снимка ,а и не успях поради разни ангажименти да я хоризонтирам по теловете на розите ,както възнамерявах. Расте си на воля и отвсякъде се подава някоя камбанка. Сея обикновено през март-април , обича много слънце, цъфти от септември до слана.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 1488 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от gevkati »

По пътя към работа...
Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Havga »

А и има ли нещо като евонимуса, вечно зелено, немръзнещо, което да виси или да се катери на слънце ...?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Бобсъна »

Бръшлян например?
Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Havga »

Бобсъна написа: Фев 8, '20, 19:27 Бръшлян например?
Бръшляна на пек ще издържа ли? Аз две години опитвам да го отгледам и едва сега направи 20-30 см., но е на сянка..
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от мечтица »

Погледни за това растение,аз за пръв път виждам тази ''лиана''ако може така да се назове.
https://www.sortovisemena.bg/1817-vigna-karakala

Многогодишна ароматна лиана, която достига до 2 м. височина и се разпростира на около 1 м. Цъфти много продължително - от юни до октомври с уникално красиво лилаво-бели охлювидни и силно ароматни цветове. Предпочита изцяло слънчеви позиции, добре дренирана, богата и pH неутрална почва - препоръчва се редовно подхранване. Издържа до минимална температура 0 градуса - зимата да се прибере на светло и хладно място.
Е,за зимата не е добре :snif: ,но някъде съм чела че към есента прави шушулки,които като се засадят,нарастват много бързо,
значи може да се отглежда като едногодишно растение.
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Havga »

Красива е, но мястото е точно срещу блока и съседите и ми трябва трайно решение, за да се скрия от тях. Затова най-добрият вариант е нещо многогодишно и студоустойчиво, най-добре вечно зелено, което да си седи там ...
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Nastenka
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Фев 14, '14, 12:32
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Nastenka »

Lonicera japonica, Akebia quinata.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Доче, че напиши й името на ткая лиана, де! :svekurva: :svekurva: :svekurva: :gush:
Прегледах от стр. 1 - ха дано някой е показал снимка и е написал името - цъ!
Ха! :shock: Сетих се, сетих се, сетих се! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Cobeaaaaaaa! :ieeee: :ieeemyzh: Кобея беше! :ieeee: :ieeemyzh:
Купувала съм семена от София и съм я гледала по времето на лентовите фотоапарати и преди да знам какво е компютър. :srofl:
Едногодишна е и я разпростирах по оградна мрежа. От един корен над 3 м. в ляво и толкова в дясно. :daaa: :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”