Увивни храсти и пълзящи растения

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от zeleno »

пасифлора на съседска ограда
и плодчета имаше даже

Изображение

Изображение
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Пчелица »

Здравейте!
Две години дундуркам една саксия с дива лоза/Parthenocissus quinquefolia, петделен лист/ на терасата, с план да я засенчим малко, че е изток и пече яко до обяд. Конструкция направихме, тъкмо тръгна метър и нещо и я вдигнах по теловете и един ураганен вятър я пречупи :sdoh: . Тази година ѝ се радвах - пак едно клонче метър и нещо, пъпките тръгнаха и...онзи ден докато се правех на мазач и бояджия го счупих на една педя от пръстта :scry: . Бясна съм, пак ще се пържим :sangry: . Та имам молба - ако някой има и може да ми откопае някоя по-голяма издънка, която да успее поне мъъъъъничко да ми направи сенчица това лято, ще съм безкрайно благодарна. Ще си купя и от разсадник, ама досега които гледах все едни хилави по 10-тина сантиметра :sthinking: ...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1315 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от мечтица »

Пчелица написа: Апр 8, '21, 14:25 Здравейте!
Две години дундуркам една саксия с дива лоза/Parthenocissus quinquefolia, петделен лист/ на терасата, с план да я засенчим малко, че е изток и пече яко до обяд. Конструкция направихме, тъкмо тръгна метър и нещо и я вдигнах по теловете и един ураганен вятър я пречупи :sdoh: . Тази година ѝ се радвах - пак едно клонче метър и нещо, пъпките тръгнаха и...онзи ден докато се правех на мазач и бояджия го счупих на една педя от пръстта :scry: . Бясна съм, пак ще се пържим :sangry: . Та имам молба - ако някой има и може да ми откопае някоя по-голяма издънка, която да успее поне мъъъъъничко да ми направи сенчица това лято, ще съм безкрайно благодарна. Ще си купя и от разсадник, ама досега които гледах все едни хилави по 10-тина сантиметра :sthinking: ...
Пчелица,на моята лоза не знам името,вкоренена преди 4-5 години от малък резник.
Погледни я ,ако те харесва ,още утре мога да те изпратя и без това ще имам път до в Еконт.(цъкни на снимката)
Изображение
Но,да знаеш,засадена е на северна страна на навеса и пъпките едвам,едвам са наболи.
Последно промяна от мечтица на Апр 8, '21, 15:28, променено общо 1 път.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1315 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от мечтица »

По принцип всичките издънки от дивата лоза са хилави,но тръгват и нарастват много бързо.
Моята от малък резник за 4 години покри стена от 6 x2 кв.м.
Пращала съм и на други съфорумци,лесно се вкоренява,направо навън,без саксия.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Пчелица »

Мечтице, такава трябва да е :syes: . Моята я гледам в голяма саксия на балкона. Нещо не върви, а четох, че би тряблаво да расте като луда. По-миналата есен я купих от разсадник, тц, крета. Та затова искам да пробвам с такава като твоята - наистина дива, дано пък тя да тръгне...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1315 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от мечтица »

Пчелица написа: Апр 8, '21, 16:01 Мечтице, такава трябва да е :syes: . Моята я гледам в голяма саксия на балкона. Нещо не върви, а четох, че би тряблаво да расте като луда. По-миналата есен я купих от разсадник, тц, крета. Та затова искам да пробвам с такава като твоята - наистина дива, дано пък тя да тръгне...
Пиши,адреса на лични,утре ще изпратя.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1214
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от lilaby »

mysisu написа: Сеп 28, '20, 21:30 Тази лозичка е много хубава. Но не съм я срещала по разсадниците и обявите, а прави впечатление.
:?:
Някаква информация за къпина без бодли? Има ли болести, бързо ли расте, издържа ли с по едно поливане на седмица, вкусна ли е, заслужава ли си като цяло за уикенд поддръжка?
Ampelopsis glandulosa var. brevipedunculata 'Elegans'


https://plantlust.com/plants/10106/ampe ... a-elegans/

Може да измръзне някоя зима.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от mysisu »

О, много е красива. Дали да рискувам да си сложа до дувар? Ще я търся и дано да имам късмет да устои на рядко поливане (ако я намеря).
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Breda »

► Виж съдържание
И тази година:

Изображение

Изображение
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 156 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от marka »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”