нов вид измама или как ми свиха таблета пред очите!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

нов вид измама или как ми свиха таблета пред очите!

Мнение от vodo-leika »

Пиша го, защото след разговор с приятели се оказа, че схемата работи на територията на цяла София. :svekurva: :svekurva:
Днес си седя сама в офиса. Влизат (през около минута разлика) двама клиенти, питат, разпитват - нищо съмнително. По едно време единият отива до тоалетна и се оказва, че нещо тече мивката. Предлага да помогне, отказваш (първи опит - неуспешен). През това време с другия вече сте свършили и той си тръгва. Продължавам да обяснявам на този, който е останал вътре. Изведнъж вече тръгналият си се връща, има някакъв бърз въпрос, оставам с гръб към този в офиса. След като приключваме разговора се връщам, довършваме и с него и той излиза уж да посрещне жена си, който идва и тя да присъства.
Е, още ги чакам! След час забелязвам, че таблета ми от бюрото липсва! Очевидно за няма и минута, докато съм с гръб и говоря с онзи отвън, този вътре се е обслужил. Не са взели нито портмонето, нито телефона, но таблета-да!
Почувствах се адски тъпо и наивно. Винаги вярвам в хората, никога не ми е е хрумнало, че като идваш да записваш детето си на курс, говориш за него, какво учило, по какъв учебник и защо искат да го записваш, всъщност идваш да крадеш. После се оказа, че са срязали сифона - най-вероятно, за да се заглавичкам да видя откъде тече в банта и те да действат през това време.
Накратко - внимавайте, когато ви посещават в офиси повече от един човек! И не се подвеждайте по детайли - нищо, ама съвсем нищо нито в разговора, нито в поведението им ги издава! :svekurva:
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: нов вид измама или как ми свиха таблета пред очите!

Мнение от el pistolero »

Кофти, дано имате снети "хубусниците" на охранителна камера.
Може и да е тъпо да давам акъл, щото сигурно вече си го сторила, но да си кажа де- блокирай и изтрий данните от устройството през гугъл акаунта си в Гугъл Плей, ако е бил андроидски таблета... то всъщност, ако не е направено овреме, сега вече сигурно е късно. Такива чевръсти и изпечени крадци сигурно за минути след кражбата преинсталират и препращат за пласмент.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: нов вид измама или как ми свиха таблета пред очите!

Мнение от vodo-leika »

Не съм за съжаление, но на него имам само работни песни и клипчета с децата, които сме работили. Той целият струва сигурно не повече от 50 лв. втора ръка, ама чувството да те метнат така и да ти покажат колко си наивен, е много неприятно!
Все се карам на майка ми, че е мнителна, а то жената си била права! :snif:
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: нов вид измама или как ми свиха таблета пред очите!

Мнение от mimeta »

Водолейке, не си наивна, тези хора са професионалисти, не можеш да се "мериш" с тях. И аз така, като работех в магазина върнах 20 лева повече, щото момче и момиче уж нямаха дребни, пък после изведнъж имаха. Усетих се още преди да излезнат от магазина, ама какво, 3 през нощта, и да тръгна да тичам след тях единствено могат още да ме цапнат с нещо. Или едни образи, влезнаха в магазина, взеха си бира от хладилника и най-спокойно си излезнаха. Таман вчера в офиса дойде една странна дама с толкова нелепа история, че чак си мисля, че може да е истина. Влиза и твърди, че търси някъде наоколо да продават препарат за пране на килими. На шишето било написано "препарат за пране на килими", нямало название, нямало производител :lol: Първата ми реакция беше да огледам бюрото дали няма на него телефон или портмоне.
Изображение
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 957
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: нов вид измама или как ми свиха таблета пред очите!

Мнение от gonel »

Водолейче, не го мисли!
Пиша само, за да те утеша.. Миналата година в едно такси в Истанбул, връщам се от работа, то трафик, то си говорихме.. И въобще да не очакваш, току пред хотела заключи вратите и ми поиска всички пари в портомонето.. Имах малко, щото съм /така си мисля/ все много предпазлива.. И му ги дадох!
Не ме беше яд за стоте лири.. Още в асансьора се разплаках.. Все едно ме бяха изнасилили.. Беше ми много, много гадно! Гледа те в очите, говорите, смеете се и после ти извива ръцете!
Не бях го казвала на никой! Сега ми се открехна да го напиша.. Защото знам, как се чувстваш!
Не мисли за това, забрави го.. Аз поне се опитвам, с'я заради един смръдльо да не си намръщвам дори и миг..
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3117 пъти

Re: нов вид измама или как ми свиха таблета пред очите!

Мнение от Мария Николова »

Водолейче, карай напред! Нов таблет ще си купиш и още по-хубави песни ще запишеш. Оня няма да забогатее, защото е алчен крадливец. Неизбежно ще го хванат рано или късно. Ще се издъни. Нищо, че ти няма да знаеш. Просто бъди сигурна. :daaa:
А майка ти не е черногледа. Просто има повече години на раменете си и повече опит. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: нов вид измама или как ми свиха таблета пред очите!

Мнение от vodo-leika »

gonel написа:Водолейче, не го мисли!
Пиша само, за да те утеша.. Миналата година в едно такси в Истанбул, връщам се от работа, то трафик, то си говорихме.. И въобще да не очакваш, току пред хотела заключи вратите и ми поиска всички пари в портомонето.. Имах малко, щото съм /така си мисля/ все много предпазлива.. И му ги дадох!
Не ме беше яд за стоте лири.. Още в асансьора се разплаках.. Все едно ме бяха изнасилили.. Беше ми много, много гадно! Гледа те в очите, говорите, смеете се и после ти извива ръцете!
Не бях го казвала на никой! Сега ми се открехна да го напиша.. Защото знам, как се чувстваш!
Не мисли за това, забрави го.. Аз поне се опитвам, с'я заради един смръдльо да не си намръщвам дори и миг..
Ама и мен пуст9о за тва ме е яд, колко време ми загубиха, пък аз обучението на всяко дете толкова навътре го взимам и мисля и предлагам варианти, а то за кирливата сапунерка зора! :evil: Гонел, благодаря за споделеното изживяване, явно с всички усещането е такова. :| :tzeluvka: :tzvetentze:
Благодаря ви приятели за подкрепата, аз главно за да сте нащрек и вие го написах, а пък то виж как ми олекна! :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”