Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от greeneyed »

Лече, тези парички правят чуден бордюр, непретенциозни са и се множат. :nod: По-добре се разберете с инициатора на гуменото изпълнение да разкарате гумите и да пресадите паричките. Ти си естет , този кич те убива, но хората са различни- в случая авторът сигурно се гордее с хрумката си. Всички познаваме хора, добри хора, планина могат да преместят, но да подредят цветна композиция :chchaa: не им се получава.
Ще ги снимам моите парички да видиш какво хорце играят, много свежи са. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Emilly1212 »

Лече, представям си какъв шок си изживяла! НЕ се научих да харесвам автомобилни гуми в ролята им на нещо красиво, съчетано с цветя! Права е Грийни-хора всякакви, но не е ли по-лесно да се разкопае мястото и да се сложат директно в земята тези парички, защото те наистина са много красиви иначе. Дано това нещо изчезне пред блока ви, или бъди ти инициатор за премахването.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Lalel4e »

Ееех, как "обичам" да се падна последна на страницата!
За да не се налага да "отгръщате" назад, ще се самоцитирам и тук:
Lalel4e написа: Апр 22, '21, 12:27 Вий сички сте щастливци че ги гледате тез неща в нетя!
Аз таз сутрин имах шоково събуждане на излизане от блока :o
Не че ми се спеше, ама след тази гледка разбрах, какво е човек да е истински буден!!

Изображение

Изображение

Изображение

Извинявам се че снимките не са много на фокус - ръцете ми трепереха! А може би и краката, не помня!
Автомобилни гуми 5+1 с по 4 полумъртви коренчета "парички" :chchaa:

Трябва да сигнализирам в общината да дойдат да ги разкарат! Главен булевард в Пловдив е това! Води се широк център.
Идеята да кооперирам със съседката би била чудесна, но аз съм такъв човек, че най-много накрая съседката да ме хване да наредим още гуми! :lol: :lol: :lol:

Изпитвам истински ужас при мисълта да се изправя пред.. нямам идея кого, но си я представям напориста.. айде, няма да продължавам... Определено жената няма грам естетическо чувство - вижте как зверски е наскубала тревата и я е зарязала на място, даже и извън бордюра!

И ето ме мен там, колкото една сламка, изправена пред нея с опит да й кажа "виж сега, аз съм художник, естет, (за разлика от тебе), дай да разместим малко!"... и гледате на другия ден гумите са наредени в кръг :lol:

Нямам идея и как ще я издиря - трябва да дебна специално за това, но имам чувството че тя нарочно се крие, защото съм виждала други съседки наоколо като чоплят нещо около блоковете, а тук точно - никога! А от доста време има начатъци на земеделска дейност (тя тази дейност не е достойна да се нарече градинарска, нито даже земеделска..) - безразборно набучкани резници от туя или каквото е там, клечки разни и един седум - странни съчетания. Досега не се вживявах, ама тези гуми...

_____________________________________

:ovtza:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Shami »

Lalel4e написа: Апр 22, '21, 20:50
Lalel4e написа: Апр 22, '21, 12:27 Вий сички сте щастливци че ги гледате тез неща в нетя!
Аз таз сутрин имах шоково събуждане на излизане от блока :o
Не че ми се спеше, ама след тази гледка разбрах, какво е човек да е истински буден!!

Изображение

Изображение

Изображение

Извинявам се че снимките не са много на фокус - ръцете ми трепереха! А може би и краката, не помня!
Автомобилни гуми 5+1 с по 4 полумъртви коренчета "парички" :chchaa:

Трябва да сигнализирам в общината да дойдат да ги разкарат! Главен булевард в Пловдив е това! Води се широк център.
Идеята да кооперирам със съседката би била чудесна, но аз съм такъв човек, че най-много накрая съседката да ме хване да наредим още гуми! :lol: :lol: :lol:



И ето ме мен там, колкото една сламка, изправена пред нея с опит да й кажа "виж сега, аз съм художник, естет, (за разлика от тебе), дай да разместим малко!"... и гледате на другия ден гумите са наредени в кръг :lol:



_____________________________________

:ovtza:
Лече,така ме разхили :lol: :lol: :lol:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от zeleno »

има си специални ситуации в които аз автомобилните гуми ги одобрявам ,
например използвам такива , за да огранича паркирането в зелените площи
там , където съм наслагала гуми , ги местят по два-три пъти и накрая се отказват / засадила съм рози и перуники
там , където съм наслагала само цветя - те или въобще не се забелязват и съответно - стъпкват , или пък се забелязват и съответно отскубват ... това е положението
тези , ако поне бяха равномерно наслагани , нямаше да дразнят така неистово ... въздъх
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Албена »

Изображение

:mrgreen:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ln_none »

Кооончууу :liubov2: Това не е дизайнерски, а логически неуместно - как може да похабиш... 4х4+2+2+1 саксии, вместо да ги намуаш с китки :mrgreen:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1040 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от gevkati »

ln_none написа: Май 18, '21, 18:29 Кооончууу :liubov2: Това не е дизайнерски, а логически неуместно - как може да похабиш... 4х4+2+2+1 саксии, вместо да ги намуаш с китки :mrgreen:
Ноне, не си справедлива! В 1х 4 +1 са намуали по китка :lol: :lol: :lol:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ln_none »

Оф, да бе, много съм завеяна :chokkkofa: И глей къв джиджан бретон има душицата мила :liubov2: Само не знам защо опашката му май е от някакви си връвчици, а колко по-наперен щеше да е с една Stipa tenuissima отзад :katerichka:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Албена »

Олеле, имало и куче. То ,горкото,май мъхясало :lol: Добре е да не го завъждате, че гледам храни се с китки! :mrgreen:

Изображение

И коня и кучето са от английски градини . Очаквах поне по една роза да имат зад ухото. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”