Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от renimoss »

Аз съм ползвала инсектицида за белокрилки и акари и не бих казала, че действа. А много мирише на чесън. По-добре масло от ниим, изпитано действа против акари, белокрилки, листни въшки. И също не е отровно.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от nadin »

Аз също четох отзиви че не вършат кой знае каква работа за саксийни цветя. Аз пак се чудя защо чесъна го ползват за това. Аз от моят опит мисля че той има най-силно действие като отлежи и с водния разтвор се пръска като фунгицит и общо укрепващо. Като инсектицид единствения му ефект, който съм забелязала е че гони поповите прасета и щурците. За въшки, белокрилки и тем подобни ефект никакъв.
bell

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от bell »

Надин, знам ли, но при мен помага. Въшките и белокрилките ги оправям само с това.
Нарязвам глава чесън в топла вода и оставям 24 часа. После добавям течен сапун и няколко 2-3 супени лъжици олио и пръскам. На доста места съм чела, че е добре да се третира по няколко последователни дни. Най-често пръскам събота и после неделя повтарям. И така всяка седмица от края на май и юни. После през лятото ми изчезват и ако някъде сучайчо се появят пак пръскам. Ефект при мен има.
А, за маслото от ниим не знаех. Тази година ще си взема и ще пробвам и с него, вероятно ги задушава. Може ли да ми кажете в каква пропорция се ползва?
Аз пък търся нещо био за черните петна по розите :hmmm:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от nadin »

bell написа:Надин, знам ли, но при мен помага. Въшките и белокрилките ги оправям само с това.
Нарязвам глава чесън в топла вода и оставям 24 часа. После добавям течен сапун и няколко 2-3 супени лъжици олио и пръскам. На доста места съм чела, че е добре да се третира по няколко последователни дни. Най-често пръскам събота и после неделя повтарям. И така всяка седмица от края на май и юни. После през лятото ми изчезват и ако някъде сучайчо се появят пак пръскам. Ефект при мен има.
А, за маслото от ниим не знаех. Тази година ще си взема и ще пробвам и с него, вероятно ги задушава. Може ли да ми кажете в каква пропорция се ползва?
Аз пък търся нещо био за черните петна по розите :hmmm:
Може би ефектът идва от олиото и сапуна :D :D , а не от чесъна :dovolen:. Олито и то подобно на акаризина, нийма и другите олиота, само дето няма антисептично действие.
bell

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от bell »

мдааа възможно е. А, аз парфюмирах трайно за поне два часа цялата околия на чесън и си мислех, че е от него :lol:
Тази година ще пробвам само с олио, но защо тогава препоръчват из био рецептите и този пуст чесън :hmmm: Няма значение, защото с него си е по-голяма разправия с това рязане, киснене...
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от nadin »

bell написа:мдааа възможно е. А, аз парфюмирах трайно за поне два часа цялата околия на чесън и си мислех, че е от него :lol:
Тази година ще пробвам само с олио, но защо тогава препоръчват из био рецептите и този пуст чесън :hmmm: Няма значение, защото с него си е по-голяма разправия с това рязане, киснене...
Аз си мисля че на мен ми действа много добре на доматите и ги спасява от маните поне в нормални години. Демек действа профилактично противогъбично. Може да го пробваш вместо за въшките за черните петна. И да споделяш после резултати :dovolen: .
bell

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от bell »

За черните петна не помага. Винаги след първата вълна на розите тези, които обичайно се петносват не пропускат, а точно тогава ги пръскам с чесъна уж за въшките. А, маносването при мен го няма или е изключително рядко. Явно ветровете из полетата наоколо и откритото пространство им помага за проветрението. Ще трябва да мисля друго за пустите му черни петна.
РОУЗ

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от РОУЗ »

Листните въшки със сигурност се морят и само със сапун и зехтин /олио/, аз само с това пръскам, понякога слагам чесън, защото Белл така каза :lol: , но и без чесън ги трепе.
Мазнината може би ги задушава, нали и кърлежи се вадят с олио, та така си го обяснявам аз, невежата.

И при мен няма мана и е много ветровито.
bell

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от bell »

РОУЗ написа:понякога слагам чесън, защото Белл така каза :lol: ,
Е, за ароматерапия :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от calico »

Бел, ами нали хлебната сода е противогъбично? Що не слагаш и хлебна сода във водата?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”