Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

За домашните и дивите животни
Аватар
benka77
Кафевар/ка/
Мнения: 865
Регистриран на: Яну 11, '14, 09:15
Местоположение: Варна

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от benka77 »

Мария Николова написа:Драги ми за животните!
Мракобесие над хората е да се развъждат безконтролно и безотговорно стада от котки, които неизбежно се превръщат в бедомни котки. Никога не бих посегнала на животно, но улични бездомни котки точно в този момент изравят луковиците на лалетата, акат между тях, чешат си дупетата върху покаралите лалета и ги чупят. Те унищожават бъдещата красота в двора ми, за която аз съм се лишавала от много неща, за да я купя.
Ето в това се изразява мародерството над една стара жена от страна на бездомните, безотговорно развъждани котки, греха заради които лежи върху вас, развъждащите ги.
Не върху нас, които не ги развъждаме. :swait:
Когато домашните любимци са регистрирани, и се плаща за тях, няма на всяка крачка да настъпваме по дворовете си акано и повръщано от котки. Всеки желаещ ще може да задържи толкова котки, на колкото броя е в състояние да осигури достоен живот и любов.
Пиша точка на правителството. :daaa:
Правилно и аз съм на същото мнение :nod:
,,Поведението е огледало, в което всички показват своя истински образ,, Гьоте
РОУЗ

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от РОУЗ »

При нас намаляха бездомните кучета и се напълни с котки, винаги съм се чудела защо всичките тези безброй организации в защита на животните не съсредоточат усилия да кастрират бездомните животни, преди положението да излезе извън контрол? :hmmm:
Това е единственият по-хуманен начин за справяне с популацията им, всичко друго създава напрежение в обществото и поставя хората пред някакви безумни избори, същото беше и с кучетата преди няколко години.
за животните
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Фев 5, '15, 22:45
Обратна връзка:

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от за животните »

РОУЗ написа:При нас намаляха бездомните кучета и се напълни с котки, винаги съм се чудела защо всичките тези безброй организации в защита на животните не съсредоточат усилия да кастрират бездомните животни, преди положението да излезе извън контрол? :hmmm:
Това е единственият по-хуманен начин за справяне с популацията им, всичко друго създава напрежение в обществото и поставя хората пред някакви безумни избори, същото беше и с кучетата преди няколко години.
Тук виждам едва засегнати някои основни въпроси, но без сериозна представа за решенията и отговорностите.

Безстопанствените кучетата може да намалеят някъде в България, но не защото са били кастрирани. Основният източник остава - хлабаво отглежданите домашни кучета, оставяни да скитат и да се размножават. И е въпрос на политики кога това ще бъде ограничено от властите и, междувременно, каква част от нежеланото потомство ще бъде оставяна навън.

Причинно-следствените зависимости при котките са същите.

Колкото до неправителствените организации, тези не биха заместили адекватно компетентните власти. Първо, заради драстичните разлики във финасовия, човешки и властови ресурс. Второ, независимо дали някои разполагат с някакъв бюджет, той е формиран от даренията на същите данъкоплатци, които финансират официалните институции. И би било несериозно някой да изисква хората да плащат двойно за свършването на определена задача. Действителното предназначение на НПО е такива да бъдат коректив на властите и да дават съвети около ефективността на програмите за контрол на животните, вместо да събират, преразпределят и харчат бюджети.

Дано горните пояснения бъдат полезни за заинтересованите.
Петиция в защита на животните в България. Прочетете, подпишете и разпространете:
https://www.change.org/p/roumen-hristov ... s-bulgaria
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от serena »

РОУЗ написа:При нас намаляха бездомните кучета и се напълни с котки, винаги съм се чудела защо всичките тези безброй организации в защита на животните не съсредоточат усилия да кастрират бездомните животни, преди положението да излезе извън контрол? :hmmm:
Това е единственият по-хуманен начин за справяне с популацията им, всичко друго създава напрежение в обществото и поставя хората пред някакви безумни избори, същото беше и с кучетата преди няколко години.
Всичките тези "безбройни" организации за защита на животните с "бездънно" финансиране кастрират бездомни животни, НО ползата е малка, защото на мястото на неродените им поколения постоянно се вливат изхвърлените на улицата поколения на домашни любимци. Как пък не го разбирате това, не знам. То не е просто пуснати в казан за боклук, завързани в торбичка да се задушат, подхвърлени в кашонче, откарани извън града и зарязани насред нищото, вариантите са много. Това е омагьосан кръг, който няма да престане да се върти, докато СТОПАНИТЕ на животни не вземат да мислят с главите си и да подхождат отговорно към проблема, а не да не им пука и да не виждат по-далеч от носа си. Ето и малко онагледяване, белким стане по-ясно

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
РОУЗ

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от РОУЗ »

В София моите наблюдения са върху 2-3 квартала, откъдето минава пешеходният ми маршрут за работа, глутниците са си едни и същи, от едни и същи кучета, поименно се знаят - Ушко, Белчо и т.н, размножават си се помежду си, дори една уж кастрирана женска роди. Няма домашни кучета сред тях и поне в последните 15 години не е имало.

Това, което знам със сигурност е, че кастрирани кучета не създават поколение, по закон за такива не се дължи данък и това е основното, което трябва да се разясни на хората, корективът ;) , ако насочи усилия натам, мисля, че ще има ефект, на мен ми отне известно време да убедя един съсед на вилата да кастрира трите си кучета и мисля, че точно спестяването на данък (не че е плащал такъв) надделя и безплатното кастриране. Вече не раждат и няма кученца за изхвърляне, едно главоболие за него по-малко.
Много хора отглеждат кучета не като глезени домашни любимци и за удоволствие, а за да плашат цигани и разни други натрапници, дреме му на полуграмотния чичка, че някакъв закон му забранява да изхвърля кученца, а и вероятно повечето наоколо правят същото и няма да се намери кой да го натопи.
Далеч съм от мисълта да оправдавам държавата в абдикацията й от задължения, но с разни кампании по селата, доброволци, безплатно кастриране, работа заедно с местната власт, просвета на населението и малко натиск може и да се получи.

ПП. Там, където разхождам кучето си ( в София), три пъти за една година минаваха на проверка за паспорти на кучетата, докато на вилата за 10 години никой не е минал да провери местните кучета регистрирани ли са ,чипирани ли са, кастрирани ли са...
Корективът в София явно работи, но по селата... ;)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от Миша »

Роуз,за толкова години на село не съм видяла някой от местните да изхвърля кученца,при нас проблемът с бездомните кучета идва от джипките на Екоравновесие,които периодично ни закучовяват,изхвърлят по няколко ошашавени кучета в полето край селото,кожа и кокали ,които първите дни се чудят на кой свят са ,а в последствие образуват глутници и не дават да припариш до къщата си :eeeh: ,всеки ден вдигам кофите за смет,защото са се научили да ги бутат и да търсят храна :evil: ,кметът ни няколко пъти подава сигнали в софийска община ,вкл дава и номера на колите,пуснали кучетата, отговор никакъв :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
РОУЗ

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от РОУЗ »

Аз не съм видяла в София, ти на село...останах с впечатление, че според НПО домашните кучета се размножават, а не уличните.
Затова и реших, че имат предвид селата, в големите градове се гледат предимно породисти кучета, каквито в глутници не съм виждала, докато по селата дворните са най-различни Шаровци.

В интерес на истината, моят съсед го подозирах и до ден днешен си мисля, че новородените ги хвърли някъде, твърдеше, че ги кара в някакво село при един приятел, но хич не му вярвах и затова упорито го обработвах да ги кастрира.

Същите опити правя и с една съседка, която храни котките пред блока, но засега при нея удрям на камък, котките се размножават на воля, категорично без намеса на домашни. Бяха 2, 5, сега не мога да им хвана бройката.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от Миша »

Аз още не мога да схвана това с котките,как ще се спасим от мишките,ако котките са само домашни,с отрова?но тогава какво става с птиците :hmmm: Блокът на нашите е близо до гробищата ,посред бял ден гледам как се разхождат мишки :eeeh:

А за породистите кучета,софиянци имат навика да изхвърлят домашните любимци в покрайнините на Сф ,гледат го докато им омръзне и го захвърлят ,и там не всички са регистрирани ,при нас едната глутница се оглавява от ротвайлер ,явно захвърлен ,много агресивно животно,има и нахапани,пускахме няколко пъти писма да Екоравновесие с молба да дойдат да приберат особено опасните кучета,отговорът беше "като имаме екип в района ви ще дойдат" още го чакаме екипът :evil: ,вечер ходим да си посрещаме децата с колите
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
за животните
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Фев 5, '15, 22:45
Обратна връзка:

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от за животните »

РОУЗ написа:...
Корективът в София явно работи, но по селата... ;)
Корективът, който наистина работи с пълна пара, е наречен Екоравновесие. Тези разполагат през последните години с осем товарни автомобила от сорта на Форд Транзит. Осем екипа, по пет (или доста повече) залавяни кучета дневно, по 252 официални работни дена годишно прави поне 10,000 отстранявани животни годишно. Те не са отчитани заради законова празнота и съдбата им остава напълно неизвестна. Този подход не е евтин, нито устойчив, нито хуманен.
РОУЗ написа:...останах с впечатление, че според НПО домашните кучета се размножават, а не уличните.
Затова и реших, че имат предвид селата, в големите градове се гледат предимно породисти кучета...
Свръхпопулацията възникна в България след 1990 г., когато режимът за отглеждане на кучета бе занемарен. Ранната смъртност при потомството на безстпанствената популация и по-голямата оцеляемост при това на домашната са фактори, които трябва да бъдат вземани предвид когато търсим основния източник на нежелани животни.

Колкото до разпространението на мелезите и чистопородните сред домашната популация в София, това, което виждаме из парковете не е представителна извадка. Тук има периферни райони, вилни и индустриални райони и т.н., където населението държи кучета-мелези. Много от тах са пазачи на свободен режим, които се размножават успешно. Ако оценим броя на цялата местна домашна популация на 130,000, имаме основания да предположим наличието на поне 2000 кучета, раждащи свободно всяка година. По 4-5 оцелели кученца годишно - ето новата свръхпопулация, която тръгва да скита навън всяка година.
Петиция в защита на животните в България. Прочетете, подпишете и разпространете:
https://www.change.org/p/roumen-hristov ... s-bulgaria
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от Миша »

Към за животните
Много хубаво ги пишете тез работи,популации,бройки заловени,бройки родени ,мелези ,чистопородни -чиста, подредена ,натъкмена информация,бравос ....абе изобщо изясни ми се картинката от всЕкъде шЪ знаете :| обаче :hmmm: с моя прост акъл не вдявам как,аджеба, тези статистики ще ми опазят д..о от върнатите по "предишно" местообитание кучета ,щото ние местните си ги познаваме ,но периодично нек`ви тайнствени бусове ни зарибяват с едни маркирани полуумрели животинки,които като се окопитят скоро решават,че ние сме нашествениците в техните територии :eeeh: ,и как тия маркирани и кастрирани живинки успяват да раждат ,наистина съм проста и не разбирам от биология,моля,обяснете !Знам,ще кажете,че това не е работа на вашите организации,обаче не сте ли вие тези,които трябва да следите за тези неща ,щом сте се самоименували "за животните" :hmmm: извинявам се,ако бъркам нещо ,то е,щото съм невежа :nod: А и относно бойните кучета имам въпрос ,къде са организациите да ограничат и следят безразборното отглеждане на опасни породи ?Или понеже те са с паспорт вече не са опасни :hmmm: вЕрно съм проста :ufff: Абе кат съм тръгнала да питам,що не си изкажа докрай болката :mrgreen: и въпрос относно популацията на вълците и чакалите имам,щото хората по селата се страхуват да излязат навън,а стадата им са разкъсани ,къде в тоя случай са организациите разни и безобразни :evil: ,май трябваше да питам и за мечките ,обаче въпросите станаха много ...но пък болниците ни са пълни с хора,изпохапани и наядени от кръвожадните писани :nazdrave: , докато не се оправим с котките не можем да мислим за изядените от вълци коне и съсипани им стопани :nod: :daaa: Къде са организациите да помогнат и на конете,и на стопаните им :evil: :evil: :evil:

http://novanews.bg/news/view/2014/11/13 ... %89%D0%B5/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.dnes.bg/stranata/2015/01/22/ ... jen.252103" onclick="window.open(this.href);return false;

http://news7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B ... Nl2O1JNH4Y" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.focus-news.net/news/2014/12/ ... -sela.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”