Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Изображение
Показали са се кокичетата. И даже едно минзухарче
Изображение


Изображение

Изображение
Така им се зарадвах.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Гледах си едни снимки от миналата пролет и попаднах на двете оранжерии, които снегът помля.
Изображение
Домъчня ми за тях. Сега ги разглобихме, по-скоро остатъците от тях, за да разчистим за новата. Моята идея е да използваме тръбичките за нещо полезно, но те пък така са начупени и нагънати, че знам ли.
Все пак нещо сътворихме и то изглежда така Изображение Мисля да го покрия с найлон или пък с мрежа и да стане за сеене/садене.
Можем да направим още едно подобно творение. Малко по-голямо , т.е. по широко. За да го повдигна на височина ще се опитам да го нанижа да железа. Вижда се там долу някъде на снимката.
Пак ще трябва да правя наново плановете за това кое къде ще садя, защото отново ми се обърка концепцията.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Ох, не се удържах и си купих два пакета лилиуми от Лидъл. По три в пакет за 5 лв. Да ми се чуди човек защо. :hmmm: :hihihi:
С тази топла седмица в Русе сърце ми не трае :wooow2: Все цветни и градински идеи са ми в ума.
Хубав ден! Тези орхидеи са ми на работа, че в къщи вече място няма.
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от desunie »

Ох, че те сърбят ръчичките... :)
Хубаво сте се подредили с тези орхита на работа! И те доволни и благодарни ти се усмихват.
Напомня ми за времето когато ходех редовно в офиса и с една колежка бяхме окупирали всички первази край нас с орхидеи и някоя хоя за шукаритет. Но преди 5-6 години бях превзела и един слънчев прозорец с разсади домати и краставици. Колегите много им се радваха.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Мдааа, на работа имам огромен перваз и съм го заселила целия. За съжаление северен и с леко затъмнени огледални стъкла. За орхидеи и сентполии става. Може да се наложи обаче да се местя в друга стая от 1ви и хич не знам къде ще ги настанявам. Хубавото е, че е светла и западна. Лошото, че первазите са по-малки. Все ще го измисля някакси, ако стане.
Доматките напредват . Поникнаха и чушките.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Почва да става интересно
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение и си имам помощничка.
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от alina »

МГХ написа: Фев 7, '24, 16:52 Гледах си едни снимки от миналата пролет и попаднах на двете оранжерии, които снегът помля.
Изображение
Домъчня ми за тях. Сега ги разглобихме, по-скоро остатъците от тях, за да разчистим за новата. Моята идея е да използваме тръбичките за нещо полезно, но те пък така са начупени и нагънати, че знам ли.
Все пак нещо сътворихме и то изглежда така Изображение Мисля да го покрия с найлон или пък с мрежа и да стане за сеене/садене.
Можем да направим още едно подобно творение. Малко по-голямо , т.е. по широко. За да го повдигна на височина ще се опитам да го нанижа да железа. Вижда се там долу някъде на снимката.
Пак ще трябва да правя наново плановете за това кое къде ще садя, защото отново ми се обърка концепцията.
Понеже в инструкцията пише, че от оранжерията трябва да се свали найлона за зимата, направихме това. Но като свалихме, видяхме, че дупки отгоре, като молеца ги изял.. Купихме парче найлон УВ и лента за закрепване.
Минавахме покрай една къща в селото, имаше две оражерии, гледам, че сняг помля едната, сега има само една.
Ние вътре допълнително укрепихме при поставянето още, метални прътове посредата, даже ги ползваме за връзване и дървени по ъглите сложихме, вързахме с металната в ъгъла със св.опашки.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Тези дни имах повечко свободно време и докато търсех нещо попаднах на едни снимки от далечната 2013 г. За пореден път се удивих колко бързо минава времето и как се променят някои неща.
Имах роза и още я имам, но от няколко години се развали и боледува от брашнеста мана, колкото и да я пръскам.
Припомних си колко впечатляваща и огромна беше. Цъфтеше доста пищно, макар и еднократно, но сега е повече от скромна.
Тук я разпознаха като Екселса, може би.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Тутти »

Миленка, много красива роза имаш. Защо си заминава лека-полека ? И аз имах такива рози, но причината беше, че с течение на времето с плевене и дъждове и слягане на почвата, се оголва присадката. Тогава розата започва да мръзне и клон след клон става все по-никаква. Започнах да заривам всяка пролет, така че всички присадки да са поне 5 см под земята, да се виждат само клоните над земята. Ами възстановиха се и сега всичко е наред. Като се зариват присадките, розата има шанс да премина на собствен корен и тогава вече няма проблеми. Не всяка роза обаче минава на собствен корен. Затова може би розите от резници биха били по-дълголетни. Но аз нямам рози от резници, все нямам търпение.
Отивам пак да гледам тази хубава твоя роза. И Грийни имаше една такава, не знам дали е все такава силна.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от greeneyed »

Ами, да , Тутти, тя е чудовище! Всяка година изкарва нови шишове, режа старите, след прецъфтяване изрязвам клонките, много е трудоемко, защото под нея има лехи с цветя. Обаче ,който е дошъл юни-юли ,си прави снимка на фона на розата! Миленко, изкарва ли нови шишове розата ти?

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”