Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

У дома сме. Най после в къщи.
Пак имаше перипетии. В последния момент смениха гейта без да съобщят. И понеже на отиване така изпуснахме самолета на летище София защото не ни извикаха за полета, този път стоях пред таблото и първа от всички пътници разбрах. Всички се юрнахме към новия гейт. Обаче немците за разлика от "нашите" викат по три пъти на име неявилите се на изхода чекирани пътници. Както и да е.
Презаверката на 30.12 за 31.12.2023 ни струваше 200 евро и едно неочаквано предновогодишно гостуване на стари приятели в София. Впрочем те много ни се зарадваха защото децата им също са по света и им беше станало самотно. Така че една вечеря и стари спомени от млади години бяха добре дошли :)
В къщи всичко си е супер. Приятелка ми полива цветята доста добре .
Единият адениум беше направил семена и ги чакахме месеци да узреят , но

Изображение ето ги и тях


Изображение

Другата изненада е

Изображение този е друг. За съжаление всички са ми с такъв цвят :)
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Di_Va »

Добре сте си дошли, Миленка!
Перипетии сте имали с пътуването този път, но както се казва: "всичко е добро, когато свърши добре" и щом сте си живи и здрави в къщи, нещата са наред!
Сега започва подготовката за новия сезон и там ви предстоят нови приключения, пожелавам да намерите най-сполучливата оранжерия и да е благодатна годината!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Докато правя планове за градината, за сортовете домати и търся оранжерия, в Русе заваля сняг.
Съботата беше такава:
Изображение

Изображение

В неделя спря и позамръзна Изображение

Днес е северна приказка Изображение

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

У дома обаче цъфти адениум
Изображение
Мамилария
Изображение
Орхидеи
Изображение
Сукулентите са се разположили, но не знаят, че скоро ще бъдат изместени от доматени разсади
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 358 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от радост-31 »

Прекрасни зимни контрасти! Винаги ми е изглеждало много красиво- тропически екзотики на фона на снежната зима, дори и червеното мушкато на белия фон ми изглежда като диамант.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

радост-31 написа: Яну 31, '24, 16:15 Прекрасни зимни контрасти! Винаги ми е изглеждало много красиво- тропически екзотики на фона на снежната зима, дори и червеното мушкато на белия фон ми изглежда като диамант.
Благодаря! Днес най после стана около +6 на обяд, но сутринта като отивах на работа в 8 часа си беше -5 градуса.
Обаче аз храбро и безотговорно ;) почнах с разсадите

Изображение

Иначе и на работното си място имам цветна джунгла :)
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Lalel4e »

Миленкаа, не знам дали има друг във форума така да се радва на снежните русенски снимки като мен!! 🩶🩵🤍🩵🩶 (Не знам как се вижда на вашите екрани, ама в средата има бяло сърце :dovolen:)
Не само че ми е роден град, ами и пловдивските зими, макар топли (вече го отчитам като положително :lol:), са ужасно грозни и тягостни. За мен.
Когато бях малка, стигнах до извода, че студено става от -8 градуса надолу :lol:, така че -5 си е супер! :mrgreen:
Радост говори за пролет, обаче аз съм израснала с идеята, че пролетта не идва преди да се изниже и последния мартенски ден! Години наред съм следила как на първи април зимата сякаш с нож се отрязва! Това 80-те и 90-те години. Сега не знам как е, климатът страшно много се промени.

Но все още ми липсва изгарящо белия сняг, който покриваше всички градски мръсотии и грозотии :cry: Студен, сух сняг, не като тукашните киши. Ох, много набрах, самопрекъсвам се!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Lalel4e написа: Фев 1, '24, 06:39 Миленкаа, не знам дали има друг във форума така да се радва на снежните русенски снимки като мен!! 🩶🩵🤍🩵🩶 (Не знам как се вижда на вашите екрани, ама в средата има бяло сърце :dovolen:)
Не само че ми е роден град, ами и пловдивските зими, макар топли (вече го отчитам като положително :lol:), са ужасно грозни и тягостни. За мен.
Когато бях малка, стигнах до извода, че студено става от -8 градуса надолу :lol:, така че -5 си е супер! :mrgreen:
Радост говори за пролет, обаче аз съм израснала с идеята, че пролетта не идва преди да се изниже и последния мартенски ден! Години наред съм следила как на първи април зимата сякаш с нож се отрязва! Това 80-те и 90-те години. Сега не знам как е, климатът страшно много се промени.

Но все още ми липсва изгарящо белия сняг, който покриваше всички градски мръсотии и грозотии :cry: Студен, сух сняг, не като тукашните киши. Ох, много набрах, самопрекъсвам се!
Lalel4e,и аз радвам се на красотата на зимата, но ми липсват растенията, листата, зеленото. Малко почивка ми идва добре, празниците, децата/обикновено две-три седмици от Коледа до към средата на януари сме при тях/, вълненията. После в края на януари започва копнеж по хубавото време и пролетта.
Наистина последните години не е имало зима, но пък има дълга и студена пролет, което не знам дали е добре за природата.
Няма угодия, както се вижда :lol:
Затова и започнах занимавката с разсадите. Радват ме и ме карат да усещам приближаването на активния сезон. Снощи засях пипер, люти чушлета и салатки. За мое удоволствие всичко никне много бързо. Засетите на 28.01. доматки поникнаха точно за три денонощия и вече са на перваза на западния прозорец. Надничат към стъклата да търсят слънцето. То и днес се усмихна още сутринта.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Lalel4e »

Аа, за разсадите и аз съм така, ама се стискам :zazaazaz:
Че никакво място нямам, а и при мен кълнят и растат като луди..
Зимата не ми е любим сезон, обаче се радвам че я има, иначе ще се преработя :lol:
А като я има, поне да е снежна, а не мръсна и сива :mrgreen:

А като наредиш разсадите на перваза, къде отиват сукулентите? Че те са мн. взискателни към светлината :hmmm:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Lalel4e написа: Фев 1, '24, 12:29
А като наредиш разсадите на перваза, къде отиват сукулентите? Че те са мн. взискателни към светлината :hmmm:
Сбутвам ги на перваза на прозореца в спалнята. Там е северозапад, но не им се отразява зле. Ще потърпят малко. И на остъкления балкон също. Даже и върху кафемашината имам растения, както и върху бидона със зелето, който също е на остъкления балкон. Минавам ребром за да се добера до фурната. Добре че ММ е търпелив. :daaa: :angelche:
Абе... изобретателна съм си :nod: ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”