Нови препарати

Модератор: Миша

Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Нови препарати

Мнение от jozefin »

И нашите домати миналата година имаха вкус на лекарство. За първи път използвах Инфинито. Не знам дали е от него или от редовното пръскане почти през целия сезон с други препарати.
Първо една колежка ме попита с каква вода поливаме, че имат странен вкус. Аз не обърнах внимание и го отдадох на капризността и. После сестра ми каза да се спра с това пръскане, защото доматите имат вкус на препарат. Честно казано нищо не усещах докато не дойде ред на лютениците...По това време отдавна сме ги омели, но този път има още в мазата. Всички усетихме лекарствения вкус.
Не знам дали и тази година ще е"лоша", но като че ли вече няма средни варианти. Или зеленчуци наблъскани с отрови, или въобще без зеленчуци :snif: .
Последните две години оставаме без краставици в средата на сезона. Ад от въшки, разбира се с редовно пръскане. Не можем да им надвием и края на юни се принуждаваме да ги оскубем и изхвърлим.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 530
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Нови препарати

Мнение от qn4eto »

Виждам, че никой не се е отбивал тук скоро, но изчетох темата и ми се иска да споделя следното: Преди 2 или 3 години и аз чух за пръскането с козе мляко и нали все си залитам към екото напръсках. Говоря за оранжерията. Е, цяло лято не можахме да ги отървем ония ми ти домати от един лепкав мухлясал налеп- листа, плод - всичко. Отдадохме го на млякото и повече не съм помислила за подобна авантюра. Права ли съм за причината?
За тая година съм решила да пробвам с торове на Лейли - купих Алга600, К-бор и Софтгард. Някой може ли да каже нещо от опит с тях? Миша?
Сигурно ще се наложи и някой фунгицид и инсектицид, но се надявам да заменя няколко от тези пръскания с био-преперати. Ще чакам с нетърпение мненията ви.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Нови препарати

Мнение от Миша »

Евур 2Ф - пиретроид, регистриран срещу въшки, щадящ полезните насекоми, вкл . пчелите, стига да не се завишават нормите!
Не е съвсем нов, но именно заради щадящото действие го слагам тук.
Още нещо, което не е никак без значение, обикновено действието на пиретроидите при високи температури е много кратко, при евур дават, че не се влияе от високите температури и интензитета на слънчевата светлина
Има и странично действие срещу акари, което се видя, че хич не е за пренебрегване.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”