Избор на жилище моля за малко съвети

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Feeriq »

Ами на 8 ет.панорамата е супер ама вярно все една и съща ще е.. и да опследен е и няма тавански етаж :D И двата апартамента са с почти еднакво разпределение + вътрешни балкони и на суперместа близо до спирки и магазини .Обичам високото но май сте прави днес асансьора работи но утре не се знае така е.За покрива съм също съгласна сега е ок говорих с домоуправителя нямало никакви проблеми с покрива засега.Но много мислих по въпроса и вашите мнения ми опмогнаха да взема решение ще мисля още мъничко все пак панорамата си заслужава :lol: но най вероятно ап. на 8 ет. ще отпадне като вариант и ще се спра на този на 3 ет . ако не си харесам нещо друго междувременно де е и ако не го продадат докато се чудя :lol: .Разбира се ще докладвам резултата :ieeee:
И понеже стана въпрос за пазарене ами .. обаждам се на разни обяви и там ми казват друга цена естествено по висока от тази която съм чела в обявата поне 1-2000 евро.. Оказва се, че искат и комисиона от мен освен от продавача.. незнам доколко е коректно и дали да се съглася.. Твърдят ,че купувачи имало и не можели да свалят цените току така..
Благодаря на всички ви за мненията и съветите много са ценни за мен : :tzvetentze: :tzvetentze:
dal

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от dal »

мда...както често се случва-добър човек , мек човек , дискусионен човек ;
ако залагахме щях да заложа 10 : 1 че продавачите ще вземат повече пари, отколкото са се надявали и вероятно ще купиш този на 8 етаж....
а човек на терасата стои минути среднодневно...Късмет ,и прати друг да се пазари/последен опит/ :tzvetentze:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от ravik »

Категорично отказвай да им плащаш комисионна. Ако трябва, води някой приятел с теб и разправяй, че това е твоя брокер. Освен това на място започваш да се пазариш за цената. Слушай дал, абсолютно права е. Може доста да се свали от обявената цена. :daaa:
И още нещо, през зимата с източното изложение, почти няма да виждаш слънце. И-З е много по-добре. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от nel4o »

Моят апартамент е изток-запад. Идеално е - през лятото винаги има къде да се скриеш, а зимата къде да те огрее слънцето. Третият етаж не случайно е по-скъп - нито е високо нито ниско. Идеално е за качване по стълбите. Няма място за колебание според мен :nod: само с едно "но" - в София ветровете са западни. Имай предвид, че изолацията е задължителна :hmmmmmm:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от zmei4o »

и аз съм така :)
изток запад :) изолацията е страшна :)
не е падало под 15 градуса :nod: неотоплявано е :nod:
в нова кооперация 6 етажа - аз съм на 4ти ;)
не ми стигат 2те тераски, ама това е нормално :mrgreen:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от ida_ili64 »

Е,та как да ти стигнат двете тераски,Змейчи,то повечето тук май трабва да си търсят огромна тераса с прилежащо жилище,а не жилище с прилежащи тераски :lol: !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Feeriq »

Ида все едно чувам мъжа ми ..и той така вика защо ни е апартамент като можем само тераса да купим заради моите цветни мании по балконски цветя :mrgreen: И изолацийка ще има къде без нея в тез панели :D
Шегата настрана Дал наистина съм мека Марийка за доста неща ама не за всичко особено пък за нещо касаещо покрива над главата ми .Можеш да се обзаложиш ама ще изгубиш- размислих ,няма да взема тоя на 8 ет. освен ако ми го дадат на половината от сегашната цена :lol: :lol: А относно пазарлъка .. хмм.. като се замисля нищо не губя да се пазаря само дето мен не ме бива хич ама има кой да ме замести :lol:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от bouquet »

За мен гледката е важна, затова те разбирам защо харесваш осми етаж, но щом е последен :glupav: Естествено, че първи и последен етаж са с по-ниски цени! А и апартамент с две изложения винаги е по-добър вариант, според мен. Подразни ме факта, че те лъжат, че има купувачи и така те притискат! Никакви сделки не се правят, лъжат! Сваляй смело цената.
Търся добри хора
dal

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от dal »

Феерия ,облозите нямат значение , важното е ти да избереш по доброто и на хубави условия...
Другото тук е малко практически опит събран със житейски синявици , дружески шарж и закачка -убедена съм че всички ти стискаме палци и да минеш да се похвалиш ! Умната и дръж мъжки фронта :D
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Feeriq »

Темата е за ключ.Въпроса с апартаментчето е решен .Скоро ще съм новодомка :nod: Dal :tzeluvka: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”