Пролетна сеитба 2015

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от kesten »

valichka написа:Тотално съм отчаяна с моите съвсем първи и жалки опити за разсад :cry: :cry: :cry:
Засях 2 вида кампанула, брахикоме, газания, цилезия, 2 вида лавандула, кученца разни... :x
Или не поникват, или поникват, а после започват да изчезват и умират постепенно... Опитах да им създам оптималните условия, които изискват и ... нищо! :ufff:
За пръв и последен път явно правя разсад! Тая работа не е за мен! :svekurva:
Валичка,
Добре дошла в клуба на неможещите. Две години прескачах в хола щайги с пръст в опити да си направя домашен разсад. Само циганетата станаха. От тогава просто си купувам от майсторите.
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от daxc »

Засадените в началото на тази година семена поникнаха. В началото израстваха бавно и несигурно , но от края на февруари ( предполагам , че заради слънчевите дни ) почти всички израснаха добре и на височина и на дебелина на стеблата.
От около една седмица забелязвам , че на почти всички растения , най-ниско разположените листа започнаха да пожълтяват. От 1-2 дена забелязвам , че на някой са започнали да пожълтяват и основните листа.
Ще ми дадете ли насоки , къде греша в отглеждането им и какво трябва да направя за да се опитам да ги спася.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
лалесъм

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от лалесъм »

nadin написа:
хортензия написа:Мога ли да сложа навън на южен неостъклен балкон току-що засятата примула :hmmm:
И друго да питам съфорумките с които си поделихме семената на прословутия пъпеш Галия
по колко семенца ще слагате в гнездо :?:
Мойте семена на примулите от балл в момента покълват на неостъклен балкон в една прозрачна кутия с капак.
Така че на остъклен не би трябвало да имат проблем.
Като почне да грее повече слънце тогава внимавай да не е на пряко слънце защото са нежни растения а и по принцип не обичат силното слънце и високите температури примулите.
Моите семена от примула не помръдваха, стоейки на балкона, неостъклен, и ги сложих под лампа? Да не ги изпържа пък сега :hmmm:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от nadin »

лалесъм написа:
nadin написа:
хортензия написа:Мога ли да сложа навън на южен неостъклен балкон току-що засятата примула :hmmm:
И друго да питам съфорумките с които си поделихме семената на прословутия пъпеш Галия
по колко семенца ще слагате в гнездо :?:
Мойте семена на примулите от балл в момента покълват на неостъклен балкон в една прозрачна кутия с капак.
Така че на остъклен не би трябвало да имат проблем.
Като почне да грее повече слънце тогава внимавай да не е на пряко слънце защото са нежни растения а и по принцип не обичат силното слънце и високите температури примулите.
Моите семена от примула не помръдваха, стоейки на балкона, неостъклен, и ги сложих под лампа? Да не ги изпържа пък сега :hmmm:
довечера ще си погледна таблицата кога какво сях и ще ти кажа колко време им трябваше на открит балкон.
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от sofy »

При мен също Найт Скарлет и Найт Салмон-10 от 10 :ieeemyzh:
Много са добри семената.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от bibi »

А аз имам само две бегонии.Засяти са на 23.02.Май ще трябва да си поръчвам разсад.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от calico »

Аз днес посях доматите и пипера. Късно, ама когато станат. В хола, на топло, голяма бъркотия.

За цветните още не съм и мислила, и те когато станат. Мишето ги отглежда хубави разсади :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
elena kirilova

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от elena kirilova »

Калико,и аз днес сях пипер
доматките садих преди 3 дни
таз година много закъснях
направо се комплексирам като видя тука какъв разсад имат хората
аз се изложих яко тая година
и най много ме е яд ,че толкова старателно си вадих семена от едни специални оранжеви чушлета,рибки,и къде съм си сложила бурканчето :ufff:
убий ме не мога да го намеря
на логичното място...и така си загубих сорта дето дъщеря ми толкова харесва :ufff: :ufff:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от milena02 »

Да питам - кандилките по-бавно ли никнат по принцип, или аз нещо сбърках? Сях ги едновременно с циниите, тагетисите, кученцата и газаниите. Всичко е поникнало и кръстосват някои вече, а от кандилките нито една не е поникнала.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от къщичка »

При мен кандилките никнаха за 9 дена.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”