Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от Tanet »

Като гледам, то форумните градини по-професионално поддържани и с фаца...как едно нещо не можем да запазим и развием като хората.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от rumivarna »

Благодаря на фоторепортерите за виртуалната разходка! Поне на снимки видях парка и фасадата на двореца. Дано скоро някой поеме грижите за прекрасният някога парк! Има потенциал в него, но държавата ни май вече няма такъв, за жалост. :snif:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от libra »

Да кажа моето впечатление за парка-ние ,май,като цяло ,имахме нагласа за нещо "по-така" ,но реалността е следната и тя не е толкова лоша-голяма площ/1000 декара била/ с много големи прекрасни дървета и хубави алеи.Но в момента не бяха разлистени,така че не можахме да им видим красотата.Паркът е поддържан в голямата си част,само Пенков ни показа подивяла "тайна пътека",където фактически бяха тези фантастични, по-вече от сто годишни магнолии.Има езеро,което беше почистено ,но все още е празно.Алпинеумът беше доста скромен,но може би и той в по-късен етап може да покаже нещо,което в момента не се виждаше.Дворецът си е затворен.Като цяло,може да се ходи там на разходка ,да се почива,няма голяма навалица ,кучета,чисто е и е много приятно.Май има някакви заведения,които ние не видяхме. Имаше родители с малки фърфалаци .Фактически,за да се добие представа,е добре да се посети във всеки сезон.Който има малки деца,гадже ,гости от нейде-си,които се чуди как да забавлява ,може напълно да се довери на парка.Добре и човек да се информира предварително за историята ,за да разглежда съзнателно.
Компанията ,както винаги беше от сродни души,някои получихме и армагани от Надин,почерпка от Силвето и да не пропусна -специални благодарности на Пенков!
Вече мечтая за алпинеума в Костинброд.Кога ще се присламчим към този младеж?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от calico »

Браво момичета :ieeee:
на мен парка ми хареса, благодаря ви за снимките.
1000 дка си е огромно нещо, трудно за поддържане
добре че повечето неща там се самоподдържат, дано дочакат по-грижовни времена :stiskam:

одеве ходих до селския магазин и минавам покрай кметството. Там от 30-40 години има редица от около 50 чимшира, високи метър гъсти хубави зелени без ничии грижи. Днес гледам че новоизбраната кметица ги е изсякла, седят грозни чукани от почвата :svekurva: :svekurva: ще се разправям с тия хора, ейййй, селска простотия
щях да ги изкопая ако знаех и да ги спася някъде

извинете за отклонението, но ме е яд, не само че не поддържат ми и рушат. :svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от libra »

Спретни й един скандал,не че ще има някаква полза.Поне малко да се пообеснява.Интересно,какво смята да се засади там и колко пари ще се потрошат.
Lois

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от Lois »

Сигурно й се струват селски чимширите. Може да иска туи жената, като пред китайски ресторант
Баща ми и той не ги харесва, на гробища му миришели.
Аз пък много ги харесвам :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от calico »

утре ще отида да ги заснема, да видите
ако някой иска- пуснете ги във Фейсбука, дано се засрами.
Скандал ще има, ама.....чимширите ги няма :evil: :evil:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от denitsavm »

Чудна пролетна разходка си направих из парка с вас ... ма малко ми се виждат снимките :svekurva:

Ани, съжалявам за чемширите :snif: , новата кметица вече има черни точки :evil:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от venetka70 »

calico написа:утре ще отида да ги заснема, да видите
ако някой иска- пуснете ги във Фейсбука, дано се засрами.
Скандал ще има, ама.....чимширите ги няма :evil: :evil:
Calico, ако са останали чуканчетата на чимширите ще избият на 100%. Бори се тях да не махнат, макар, че това чудо няма изкореняване.
От опит го споделям. От чуканчетата ще тръгнат нови леторасти и растат доста по-бързо отколкото новопосадените. За 3 години стават около 50 см високи.

Да не би да са решили по този начин да ги подновяват??? Макар, че е странно. Прави се само когато станат много големи и много пречат.
Оспамихме малко темата- извинявам се.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1043 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Ботанически туризъм - дивите цветя в България

Мнение от Мария Николова »

Ани, не се коси. :gush:
Само така се подмладява престарял чемшир. И аз го правих преди години. Получи се точно както го исках! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”