Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Мириам »

Да,и със содата и със захарта съм пробвала.Само,че содата я слагам в почистващия продукт-не е зле.А захарта я смесвал леко със зехтин,после почиствам и крем.
denitsavm

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от denitsavm »

Мириам написа:Да,и със содата и със захарта съм пробвала.Само,че содата я слагам в почистващия продукт-не е зле.А захарта я смесвал леко със зехтин,после почиствам и крем.
Ама за лице не е ли много агресивна захарта? Аз само за тяло я ползвам
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от libra »

По принцип ,тези съставки имат ефек на абразив.Така,че много леко , внимателно и не всеки ден , се ползват,според кожата.Ако има по-изразени капиляри,според мен,не трябва да се пили лицето.При пъпки пък съсвсем не трябва да се прилага.
Пилингът може да стане по-лек,ако тези съставки са по-малко количество с нещо друго,например с някакво масло или измиващ препарат/сапун,душ-гел/
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от serena »

Аз си правя страхотен ексфолиант за тяло - смесвам едро смляно кафе, два вида базови масла (примерно авокадово, бадемово, жожоба, пшеничен зародиш, кайсиево, каквото имате и ви харесва) и малко мед. Това се обърква хубаво до получаване на гъста каша, която се нанася върху мокра кожа и се разтърква. Страхотен аромат и после няма нужда да се маже тялото с нещо. Ползвам го два-три пъти в месеца. Аз съм голям почитател на маслата и от няколко години почти не ползвам готови кремове за лице, тяло или ръце - на принципа "това, което не слагам в уста, не го слагам и върху кожата". А пък какаовото масло е направо божествено за мазане върху кожата, не само аромат и мекота, ами кожата някак заблестява и не от това, че е мазна, маслото попива много добре. Но може би за мазни кожи няма да е подходящо да се мажат с масла, моята е по-суха. Само за измиване ползвам един бебешки сапун на "Хималая" с растителни съставки, допреди това ползвах един индийски сапун също растителен.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Мириам »

denitsavm написа:
Мириам написа:Да,и със содата и със захарта съм пробвала.Само,че содата я слагам в почистващия продукт-не е зле.А захарта я смесвал леко със зехтин,после почиствам и крем.
Ама за лице не е ли много агресивна захарта? Аз само за тяло я ползвам
Става и за лицето,но по-рядко и лекичко.Но,ако кожата е много нежна,по-добре само по тялото!
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от kremenu6a »

А аз да попитам какво ви е мнението за крем за лице DERMA Q10 ето този http://apteka.framar.bg/30022813/" onclick="window.open(this.href);return false;арома-дерма-q10-дневен-крем-50-мл- Някой ползвал ли го е :dovolen:
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1447
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 52 пъти

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от kannamy »

Да си кажа моята рецептичка.Горе долу един път на седмица я ползвам таз адска смес.Върху филия хляб 2-3 лъжици кисело мляко -някое от по-истинските,най-добре домашно.Отгоре поръсвам сода за хляб.Стои 5 мин макс.Хляба издъпрпва водата и се получава гъста смес,която я наплеквам по муцуната.Хайде още 5-10минути в поза сфинкс и хубаво го измивам .Това е .Кожата става мекичка и хубава като бебешко дупе.Щипе тук таме ако има раничка нещо ,но бързо отшумява .А кремчетата в къщи ги бъркам аз.Според сезона и кой за какво иска.Сега например съм набъркала от кокосово масло,пшенично,арганово и две три капки лимонена есенция +розова вода.Добавям и пчелен восък.Туй то.За изгаряне и ранички съм набъркала крем с невен.Вече една година си приготвям бъркочите за домашните и около тях-след като се изринах от някакъв Q10 марков ,хич нямам спомен какъв беше.Уж бръчки да изглаждам , та станах червена като домат.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Titi »

kremenu6a написа:А аз да попитам какво ви е мнението за крем за лице DERMA Q10 ето този http://apteka.framar.bg/30022813/" onclick="window.open(this.href);return false;арома-дерма-q10-дневен-крем-50-мл- Някой ползвал ли го е :dovolen:
Ами то много относително това с кремовете, затова никой не ти отговаря, предполагам. Различната кожа си изисква различни кремове и всеки си намира нещо за него си. Не знам и какво очакваш от крем за 3 лв.? Четири парабена има в него, доколкото му разгледах една листовка. Аз за козметиката за коса и лице съм на принципа или скъпо и качествено, или ако не мога да си го позволя, ще си забъркам нещо сама, както kannamy ти е описала. Ако имаш суха кожа, само със зехтин да я намазваш, ще е 100 пъти по-добре отколкото крем за 3 лв. Това е моето мнение.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от milena02 »

Тити, на кое му викаш "скъпа" козметика? Понеже има кремове и за 800-1000 лева. Имам приятелки, които гладни ще ходят, обаче кремът трябва да е мерцедеса на кремовете. Разлика между техните кожи и моята не виждам. А аз викам "скъпо" и на 100 лева за крем. Обикновено купувам бяла козметика за средно 40-50 лв., като бягам от всичко обявено като "иновации" - лазер ефекти, три де, киселини назнам какви си, предпочитам на билкова основа да са. Даже и това ми се вижда скъпо (изчислено в рози), но си надмогвам сръндзавостта.
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от kremenu6a »

Благоаря за отговорите :dovolen: Знам,че всяка кожа е индивидуална :dovolen: исках само да знам дали някой го е ползвал,че да преценя.Незнам какво да очаквам за 3 лв.но не всичко евтино е боклук :dovolen: поне според мен :nod: А тук всички цени са много надути,на всичкото отгоре и в евро :angelche: а на този крем попаднах случайно та затова попитах :hihihi: Ще се ориентирам към някой друг и вероятно пак ще Ви попитам :hihihi:
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”