Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от ida_ili64 »

Таня,ако наистина е на нервна почва,отиди на кожен лекар.Заболяването се нарича Алопециа ареата и нека наистина се потвърди или-отхвърли.Може да ти оредява цялостно,но може и да опада на петна,които с времето се разрастват и е кофти.Надявам се,съвременната медицина да е дръпнала доста от преди 20 години,но аз тогава се изьлекувах с една ужасно канибалска рецепта,но след около два месеца косата ми започна да расте отново нормално.Лекарството се наричаше"Миливенон"-съдържа пчелна отрова.Та трябваше да увия една дървена шпатула с марля,да я напоя с лекарството и да почна да търкам върху засегнатите участъци до разраняване... :hmmmmmm: .И това два пъти на ден.Съпругът ми категорично отказа той да го прави,та се наложи сама да се бичувам,бе много болезнено,но помага наистина.
Има огромна разлика между сезинен косопад и алопецията,така,че моя съвет преди да изпробваш 1001 рецепти,е да отидеш наистина на лекар.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Satori »

Един път една фризьорка ми откри малко плешиво петънце и остана много учудена, че го приех равнодушно. Вечерта накарах мъж ми да го натрие с чесън, и после съм забравила тотално за него :mrgreen: /В този конкретен случай имаше и съвсем естествени хормонални причини, затова не се бях впечатлила/.
Аватар
margilota
Kъсо кафе
Мнения: 99
Регистриран на: Ное 30, '09, 23:17
Обратна връзка:

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от margilota »

Моята коса направо капеше и после откриха ,че имам желязо-дефицитна анемия.
След края на лечението се възтанови.Така че май на лекар е най- добре.
http://margilota.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Feeriq »

Хайде и аз тука със въпросче , заради диетката която правя загубих доста килца за отрицателно време което разбира се се отразява доста зле на кожата.Чудеса от козметика не очаквам ама все пак поне малко ефект да - та моля препоръчайте ми нещо за стягане от което сте доволни :dovolen: Само не клас Шанел моля ,че е криза все пак и в джоба ми също :hihihi:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от al.yank »

Доста килца за отрицателно време звучи страхотно,я разкажи :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от zmei4o »

Feeriq:
...се отразява доста зле на кожата
дефинирай това :) как зле ;)

диетата е проста:
салата :) марули, домати, краставици, пипер, репички, броколи(леко задушени са най хубави),зеле, аспержи, спанак, лук, магданоз :)
1 филийка хляб на ядене - може и без :)
олио 100гр = 900Kcal (10гр олио = 90калории)
алкохол - виж за олиото ;) същото е!
ядки - 100гр = 500-600Kcal

от зеленчуците се избягват тези с повече нишесте - картофи, моркови, боб, леща, ориз(запича)
от плодовете - банани, ябълки(пектина е по калоричен от нишестето), круши и тикви :)
бисквити, ФаФли, кроасани и други сладки ограничено колкото да си хапнете някое ронче
всичко което завършва на ЦА - баница, мекица, пица :)
месо - пиле се яде и рибка - да не са пържени :)

трябва да ходите пеша :) забравяте си колите или ключовете за колата и пеша :)
аз във Варна ходя от 1во Възраждане до Автогарата :)
ето ми маршрута :)
сами може да видите колко ходя ;)
Изображение
понякога се връщам обратно пеша :) майка ми казва, че съм 'препускал кат кон' :mrgreen:
това е цената на добрата фигура :)

и последно : не е нужно да бягате! аз ходя :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Satori »

Феерия - повече вода да пиеш, вечер след душа задължително лек масаж на тялото с обикновен крем или някакво натурално масло или каквото искаш, например някой продукт против стрии и/или целулит, ама особено значение няма. Важното е да е някакво мазило, по възможност по-естествено. Хем да се запази хидратацията, хем да се тонизира, да се подобри кръвообращението с масажа. Предполагам питаш за стягане на кожата на тялото, не на лицето. За лицето пак важат течностите. Важно е да не се изключват полезни храни, да се пиремат достатъчно витамини и добри мазнини от храната, пресни плодове и зеленчуци - всичко това влияе на тургора на кожата. Рязкото сваляне, особено ако е придружено с драстични дефицити на важни неща, както става при скоростните диети, + липсата на външна помощ за кожата наистина може да й повлияе малко кофти.
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Feeriq »

Амии едва ли е тук мястото да правя реклама на режима който спазвам ама понеже питате ще кажа спазвам режима на Пиер Дюкан .И за 3 месеца съм свалила близо 25 килограма. И кожата на тялото ми плаче за стягане.Значи трябва ми нещо за стягане и предотвратяване на появата на нови стрии защото такива вече се появиха доста неизбежно беше уви. :dovolen:
Пия вода над 3литра на ден защото го изисква режима , взимам витамини защото все пак ми липсват плодовете в менюто , но не ползвам никакви масла уви. Четох някъде нещо за масла ама какви точно да взема идея си нямам .Бадемово ще свърши ли работа ?
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Titi »

Змейчок, моите уважения, респектирана съм много :tzvetoman:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от ida_ili64 »

Feeriq написа:Амии едва ли е тук мястото да правя реклама на режима който спазвам ама понеже питате ще кажа спазвам режима на Пиер Дюкан .И за 3 месеца съм свалила близо 25 килограма. И кожата на тялото ми плаче за стягане.Значи трябва ми нещо за стягане и предотвратяване на появата на нови стрии защото такива вече се появиха доста неизбежно беше уви. :dovolen:
Пия вода над 3литра на ден защото го изисква режима , взимам витамини защото все пак ми липсват плодовете в менюто , но не ползвам никакви масла уви. Четох някъде нещо за масла ама какви точно да взема идея си нямам .Бадемово ще свърши ли работа ?
Ферия,мисля,че си позакъсняла малко :hmmmmmm: със стягането.Нещата трябва да стават паралелно.А и тия 25 кг за 3 месеца са си луда работа!Аз отслабнах 20 кг-за около 8 месеца.Умишлено сама забавях темпото-за да мога паралелно с това,да си прибирам и стягам тялото и всеки ден ходех на фитнес по 2 -3 часа(в началото разбирасе,започнах с 10 мин на колело,и около 40 мин-уреди,което темпо се качва постепенно в рамките на месец,два).Час,час и половина инвестирах в колоездене или бързо ходене на пътеката( идеята ми бе да изразходвам минимум 700 кКал там,и за 10 дни прави 7000 кКал-количество,необходимо за унищожаване на 1 кг мазнина)а останалото в уреди за изграждане на мускулатурата.В началото ми бе много трудно,ходех без грам желание,но после сякаш се "срастнах" с фитнеса...
Паралелно с това, мажа тялото си с 3 продукта на Гарние-антицелулит(правя го във фитнеса основно на бедрата,след което ги увивам във найлоново фолио и обувам анцунга и беж-на колелото,така се разграждат най добре мастните натрупвания),след фитнеса и душа-специален продукт за стягане корема,а на тялото-от същата серия лосион.Лореал имат също добър лосион за тяло с колаген.А за стриите-Дева имат много добър продукт,а сега ми донесоха неин антицелулитен и стягащ крем.Направих ти снимка на продуктите:
Изображение

На Гарние цените тук са 10-11 Е-ролковия антицелулит,има и в туба,с около 2-3 Е е по -ефтин и ще си купя него следващия път(сега се подведох по акъла на продавачката),не те съветвам за ролката,така или иначе накрая пак се налага да го разнеса хомогенно с ръка.За стомаха бе около 4-5 Е,и за тялото -пак толкова около 5 Е.
Но-задължително е движението и гимнастиката,Змейчо ти е написал много точно! :daaa:
Аз на твое място сега,бих поспряла диетата,и бих се заела интензивно с тлото си-стягане и оформяне. Виж и Мудрите,на Блу Скай!Успех! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”