Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от maili »

Това ми иде като съвет :hmmm:
Дали сметаната или сладоледа действат по-добре на кожата. :hmmm:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от DOBI »

johnstalker написа:Аз предпочитам сметана, или сладолед! От течен шекулат ми става нещо.. :hihihi:
Еж Дони не нахрани се ти! :D
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от maili »

Ааа моля тук за храна не говорим, а действието на съставките върху кожата.Доколкото разбрах на Джони от шоколада му ставало нещо (помислих за неква алергия) и се запитах дали сладоледа или сметаната действат без странични ефекти.Или нещо не съм разбарала :hmmm:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от vodo-leika »

Аз пък напоследък съвсем случайно реших да ползвам продуктите на Българска роза и съм страшно доволна. :dovolen: Знам, че са евтини и може би малко предпочитани, но кожата ми се чувства също толкова добре, колкото и с гарниетата, вишитата, лореалите и тнт. За кремовете и лосионите говоря. :dovolen:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Satori »

vodo-leika написа:Аз пък напоследък съвсем случайно реших да ползвам продуктите на Българска роза и съм страшно доволна. :dovolen: Знам, че са евтини и може би малко предпочитани, но кожата ми се чувства също толкова добре, колкото и с гарниетата, вишитата, лореалите и тнт. За кремовете и лосионите говоря. :dovolen:
Ползвала съм техни кремове и съм много доволна :nod: В момента мажа децата против комари с розовата им вода. Има ефект, а и не искам да ползвам разни химически репеленти.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от lila »

Satori написа:
vodo-leika написа:Аз пък напоследък съвсем случайно реших да ползвам продуктите на Българска роза и съм страшно доволна. :dovolen: Знам, че са евтини и може би малко предпочитани, но кожата ми се чувства също толкова добре, колкото и с гарниетата, вишитата, лореалите и тнт. За кремовете и лосионите говоря. :dovolen:
Ползвала съм техни кремове и съм много доволна :nod: В момента мажа децата против комари с розовата им вода. Има ефект, а и не искам да ползвам разни химически репеленти.
Водолейче, ти просто си имаш хубава кожа. Според мен и с чешмяна водица да намазваш - пак ще е добре :nod:
Сатори, това за розовата вода е голямо попадение - значи си е чист репелент :D
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Satori »

lila написа: Сатори, това за розовата вода е голямо попадение - значи си е чист репелент :D
:nod: Репелент е всяко нещо, което отблъсква. Но със сигурност не е толкоз химизиран, колкото един Аутан например :nod: Освен това има и лечебен ефект екстрактът от роза.
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от maili »

Мисля,че българската козметика доста я подценяваме,което не е правилно.На Биофреш също имат добри продукти.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от vodo-leika »

lila написа:
Satori написа:
vodo-leika написа:Аз пък напоследък съвсем случайно реших да ползвам продуктите на Българска роза и съм страшно доволна. :dovolen: Знам, че са евтини и може би малко предпочитани, но кожата ми се чувства също толкова добре, колкото и с гарниетата, вишитата, лореалите и тнт. За кремовете и лосионите говоря. :dovolen:
Ползвала съм техни кремове и съм много доволна :nod: В момента мажа децата против комари с розовата им вода. Има ефект, а и не искам да ползвам разни химически репеленти.
Водолейче, ти просто си имаш хубава кожа. Според мен и с чешмяна водица да намазваш - пак ще е добре :nod:
Сатори, това за розовата вода е голямо попадение - значи си е чист репелент :D
Хех, благодаря :lol: ;) . Кожата обаче ми е много чувствителна и суха. Освен това съм адски алергична към комари и всичко, което ме ухапе стои със седмици. Обаче като ги намажа с розова вода настъпва видимо успокоение и сърбежа изчезва по-бързо.
А и най-вече ми харесва аромата им - на роза :oops: ! Дори днес минах и си купих едно парфюмче от тях, пак със същата миризма. Евтиничко, в соц опаковка, но пък за сега е трайно. :nod:
Ако не се лъжа, Виши това лято пуснаха същата серия( на розова основа) - ползвах им тестер, ми разлика - никаква. :hmmm:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Satori »

Навремето имаше едно родно мехлемче, май се казваше "Розалин." От типа на вазелин, ама с екстракт от рози. Беше любимото мазило на майка ми. Сетете се какви пари е било - стотинки или най-много някое левче. Розата лекува дори изгаряния при лъчева болест, извинете ако се повтарям. Наистина с розовата вода ухапванията от комари минават по-бързо на хлапетата - особено на големия. Него като го хапят, му стават едни огромни твърди червени подутини, милия. и наистина ароматът е много приятен - особено при положение, че лично аз не мога да понасям силните миризми в козметиката и битовата химия.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”