Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от elina »

И бебешка съм пробвала на Евент-до колкото си спомням крем с лайка и бадемово масло беше ,на Kивеа -пак нещо с лайка беше мисля ,и разни други ...не усетех нещо по различно .Но за домашните маски мога да кажа ,че поне не получавам алергиите както при купешките ,после със седмици не мога да си изчистя лицето .И на Виши бях си взела един ,не помня името :hmmm: но супер разочарована останах като се има напредвид ,че беше доста скъпичък .
Крема, а пробвала ли си след депилация поне 30 мин да не мажеш нищо ?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Blue sky »

Лавандулов спирт след епилация, колкото и варварско да звучи, пък и щипе честно казано :nod: :lol: . Но затваря порите и дезинфекцира, а също и преди това. Това би трябвало да намали поне малко възпаленията.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от ida_ili64 »

Има 5 правила за добра епилация:
1.Преди епилация- ексфолиация.
2.След епилация-никакви спиртни продукти.
3.Никакво къпане поне 4-5 часа след това.
4.Задължително след епилация използване на хидратиращ крем или мляко с увлажняващ и успокояващ ефект(алое,арника,папая)
По тази точка бих допълнила-ролоните с успокояващ ефект след еполация-имаше на Буржоа навремето,но сега не знам,обаче пак трябва да има.Друг добре деистващ вариант е намазване на кожата с бебешко олио-особенно добро бе на Джонсън с алое(сравнително ефтин вариант,сравнен с другите скъпотийки).
5.То е за естетика,но да го кажа,ако има остатъчни косъмчета 1,2,3 бройки-махане с пинсета.И ползване на продукти ,забавящи растежа.

Кожата след епилация е раздразнена,спирта-ще я дораздразни.Порите не трябва да зе стягат,а тъкмо обратното-да се отварят,защото косъмчетата не излизат точно по тази причина.
Крема,пробвай първо да ексфолираш преди епилация-може с домашни продукти,да не харчиш излишно средства(кафе,захар,трици) а след епилация не се къпи,но веднага намажи с олио.И наблюдавай.

Елина,гледам че си посочила възраст 30-която вече е извън тийнеджърски определения диапазон(дефинират го между 11-21 години,специалистите,и това си е процес на израстването на организма и цялостното окончателно оформяне на органите на подрастващите).За това антиакнеичните продукти не са препорачителни.Има специални такива,които са със стягащ ефект за мазна кожа на основата на хамамелис,чаено дърво и др.Но аз се съмнявам в твоите пъпчици,да не са от липса на кислород,т,е. ефект при който кожата не може да диша в следствие на ползване на много продукти с астрингентен ефект(стягащ порите).Имат ли бели връхчета тук,таме?Ако да кожата се нарича хипоксична и прави милиуми(белите връхчета са подкожна мазнина,нямаща възможност да излезне,поради стегнатата кожа,спри тези стягащи продукти,купи си тоник за суха и чувствителна кожа и следизмиване на лицето с мека пяна за норм.или суха кожа,тонизирай с него,след което-лек хидратантен крем.В стрмежа си сами да си помогнем,много си вредим.
Извинявам се ,ако имам грешки-компа подскача като луд днес и не мога да пиша нормално,а и не съм спала много... ;)
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Снежи »

ida_ili64 написа:Има 5 правила за добра епилация:
1.Преди епилация- ексфолиация.
2.След епилация-никакви спиртни продукти.
3.Никакво къпане поне 4-5 часа след това.
4.Задължително след епилация използване на хидратиращ крем или мляко с увлажняващ и успокояващ ефект(алое,арника,папая)
По тази точка бих допълнила-ролоните с успокояващ ефект след еполация-имаше на Буржоа навремето,но сега не знам,обаче пак трябва да има.Друг добре деистващ вариант е намазване на кожата с бебешко олио-особенно добро бе на Джонсън с алое(сравнително ефтин вариант,сравнен с другите скъпотийки).
5.То е за естетика,но да го кажа,ако има остатъчни косъмчета 1,2,3 бройки-махане с пинсета.И ползване на продукти ,забавящи растежа.

Кожата след епилация е раздразнена,спирта-ще я дораздразни.Порите не трябва да зе стягат,а тъкмо обратното-да се отварят,защото косъмчетата не излизат точно по тази причина.
Крема,пробвай първо да ексфолираш преди епилация-може с домашни продукти,да не харчиш излишно средства(кафе,захар,трици) а след епилация не се къпи,но веднага намажи с олио.И наблюдавай.

Елина,гледам че си посочила възраст 30-която вече е извън тийнеджърски определения диапазон(дефинират го между 11-21 години,специалистите,и това си е процес на израстването на организма и цялостното окончателно оформяне на органите на подрастващите).За това антиакнеичните продукти не са препорачителни.Има специални такива,които са със стягащ ефект за мазна кожа на основата на хамамелис,чаено дърво и др.Но аз се съмнявам в твоите пъпчици,да не са от липса на кислород,т,е. ефект при който кожата не може да диша в следствие на ползване на много продукти с астрингентен ефект(стягащ порите).Имат ли бели връхчета тук,таме?Ако да кожата се нарича хипоксична и прави милиуми(белите връхчета са подкожна мазнина,нямаща възможност да излезне,поради стегнатата кожа,спри тези стягащи продукти,купи си тоник за суха и чувствителна кожа и следизмиване на лицето с мека пяна за норм.или суха кожа,тонизирай с него,след което-лек хидратантен крем.В стрмежа си сами да си помогнем,много си вредим.
Извинявам се ,ако имам грешки-компа подскача като луд днес и не мога да пиша нормално,а и не съм спала много... ;)
:stiskam: :stiskam: :stiskam: За епилацията ...подкрепям напълно Ида ,никакъв спирт ,а топъл душ преди епилация за да се отворят порите ,и тя е права за олиото ,но понеже лично аз съм с изкл. много алергии,от години след епилация ползвам цинкова мас (има я във всяка аптека и е много евтина )
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ЦИНКОВАТА МАЗ?

,,Цинковият оксид под формата на маз оказва противовъзпалително, стягащо и слабо антисептично действие при локално приложение върху кожата. ''
ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА ЦИНКОВА МАЗ?

,,Цинковата маз се използва за облекчаване на симптомите при интертриго (възпаление на кожата вследствие протриване), дерматити, екземи.''

Спрямо кожата ,аз съм на 46 и имам от време на време милиуми ,които както казва Ида ( отново е перфектна ) се дължат на хипоксична кожа ,та по този повод се консултирах с моята бивша преподавателка ,една прекрасна биохимичка,която ми каза,че въпреки възрастта трябва от време на време да третирам с ексфолианти за суха и чувствителна кожа и ,ако ви кажа кой ми понесе най-добре може и да се смеете ,но всички останали ми дадоха странични ефекти от алергиите ....розовия ексфолиант за суха и чувствителна кожа на орифлейм ,при положение ,че ползвам само крем на ,,LABOINA" и то 7000 ,който се предлага за доста над моята възраст ..... :nod: марките са най-различни ,както и цените ,но в едно съм убедена - за всеки има точния продукт ,и не е аромата определящия ,моята лабоина едва ли не мирише на крем каро за бръснене :lol: но е хипоалергичен и е с живи клетки и смея да кажа ,че до сега не съм имала никога сърбеж или зачервяване :ieeee: цената му е ужасна ,но пък е много икономичен :ieeee:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от krema »

Такива пъпчици ми се появяват по бедрата и по ръцете, но там по- малко, но пък повече се виждат.
Винаги се епилирам или ходя на коло маска след топъл душ. Още повече, че на някои места го правя от 23г. и този проблем се появи преди около 14 когато родих първия си син. От тогава всяка зима,когато съм облечена става така. Лятото когато съм с къси гащи и потник и няма претриване с дрехи - няма проблем. Излагането на слънце също помага. И солариум пробвах, ама само за кратко.
Ида аз съм ползвала и ползвам само бебешка козметика защото имам малко дете, а и за да не ходя в два магазина :oops: .
Минах през спиртове, лусиони и ексфолация със сода, но трици не съм ползвала и сега ще пробвам и от тях имам в излишък, защото си ги похапвам за закуска и така не огладнявам до обяд :oops: .
Благодаря на всички за полезните съвети. Дано да имат ефект :stiskam: . Днес си купих и четка за тялото на Орифлейм и с нея ще действам пък да видим.
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от nel4o »

Аз да си попитам. Понеже стана въпрос за бебешкото олио... Ами олющих се като змия след като го използвах. Отидох на дерматолог и той ми каза, че бебешките продукти изобщо не бива да се използват при възрастните и че бебешката кожа била много по-различна. И че това, че бебешките продукти били най доброто е голям мит. Децата масово алергизирали от тях. А сега де :hmmm:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от DOBI »

Toва важи само за шампоаните за коса!Аз от години съм с сухото бебешко олио на Джонсъм,при условие че съм с много чувствителна кожа.Слагам го още докато кожата ми е влажна и така запазвам хидратацията.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Blue sky »

Аз от 15 години се спиртосвам, преди и след епилация :nod: , може би си е до кожа. И всъщност, оттогава знам от козметичките, че не се прави епилация след душ, както и не се мокри след това, точно за да могат да се затворят порите.

що се отнася до бебешката козметика, не ползвам такава и за двете си деца. колкото и да е уж хубав даден козметичен продукт, наличието на парабени във него, го прави отровен и потенциално канцерогенен. да не говорим за останалите химически съставки, знайни и незнайни. Доколкото съм забелязала, в бебешката козметика също има парабени, това са на практика консревантите, които се използват. Ето малко инфо за това вещество

http://otrova.org/index.php/2009/04/%D0" onclick="window.open (this.href);return false; ... %BA%D0%B0/

и ако на някой са ми останали сили и нерви да чете за вредностите в козметиката /изчакайте страницата да зареди, дори и да ви даде грешка че липсва в архивите/
http://archives.zavinagi.com/archive/in" onclick="window.open (this.href);return false; ... c=108708.0

едит - за проба, проверих за вредни вещества наслуки Мустела - това е бебешка козметика от най-висок клас за БГ, скъпа, продава се в аптеките - в ето този сайт http://www.cosmeticsdatabase.com/produc ... _%26_Body/" onclick="window.open (this.href);return false; може да се правят проверки за наличието на вредни вещества в продуктите. Та според него, MUSTELA BEBE DERMO-CLEANSING GEL FOR HAIR & BODY има 7 от макс 10 точки за вредност, ето и съдържанието му:
Ingredients from packaging: WATER, PEG-40 GLYCERYL COCOATE, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, SODIUM COCETH SULFATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, COCAMIDE DEA, PEG-150 DISTEARATE, DISODIUM PEG-4 COCAMIDO MIPA-SULFOSUCCINATE, GLYCOL STEARATE, FRAGRANCE, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, PANTHENOL, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN
маслото на джонсън е с 6 точки, като попада в категорията 3-6 - умерен риск.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от nel4o »

DOBI написа:Toва важи само за шампоаните за коса!Аз от години съм с сухото бебешко олио на Джонсъм,при условие че съм с много чувствителна кожа.Слагам го още докато кожата ми е влажна и така запазвам хидратацията.
И аз така де! Ама ми се свлече кожата... :hmmmmmm:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Satori »

Водолейче, сигурно се повтарям, ама ето за черните точки. Едно единствено лесно средство няма. Трябва да се правят няколко неща, при това системно.
1. Първото е да не се изсушава кожата /противно на рекламите и препаратите против черни точки, насочени към намаляване на омазняването/. Трябва да се поддържа добър хидролипиден баланс на кожата, което ще рече балансирано почистване + омазняване/хидратация. Като е еластична кожата, т.е. не е пресушена, не се образуват толкова точки.
2. Другото нещо е системно почистване при добър козметик - първо трябва да се почистят механично натрупаните комедони, и после вече се правят поддържащи по-редки почиствания, и действията по точка 1. Редовното правилно почистване не само маха натрупаните комедони, но и прави порите по-плитки и тесни съответно по-малко склонни към комедоногенеза.

След почистващите гелове и маски задължително трябва да се нанася подходящ крем - аз бих препоръчала подхранващ, отколкото матиращ или изсушаващ. Кремовете с цинк или други избелващи системи увеличават комедоногенезата. Ползвам само разпенващи се гелове за миене на лице, лосионите отдавна съм забравила. Вечерният крем е абсолютно задължителен, както и дневният с фактор за защита срещу срънцето /целогодишно ползвам умерена защита/ + добър грим, за да предпазва кожата. Добрите фондьотени не задръстват порите. Добрите пудри също. Пудрите може да изсушават, вече от ивсетно време ползвам само фондьотен. Почистването не е нужно да е повече от 1 път на денонощие. Излишно пресушаване. Сутрин е достатъчно хубаво измиване с топла вода. Винаги завършвам с ледена.

Това го споделям от години неравна борба с черните точки, какви ли не продукти и пр. В един момент така си бях изсушила мазната кожа, че точките се бяха фиксирали дълбоко в кожата, тургоърт никакъвм го нямаше и ставаха още повече. Заради пресушаване и избягване на кремове и омазняване.
Последното нещо е, че мазната кожа, която най-често е свързана с черни точки, старее по-добре и по-бавно и много по-лесно се поддържа. Ако не се пресуши на младини и навреме дойде акълът.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”