Кокошки

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Тутти »

Много упорито е това кокошинката. И вредно, и опасно, защото при мен се случи докато не разбрах какво става да умрат от изтощение три кокошки. Нашият ветеринар им изписа какви ли не антибиотици и глупости, а то било кокошинки.
Първо тичах в клиниката за животни, която е до нас. Там ми дадоха Fiprist и той даде среден резултат. Все пак помогна, не е без нищо.
Дадоха ми и някакви ампули, които се разтварят във вода и в нея се къпят кокошките без да потапяш главата. Имам едно голямо рибарско кепче, с него си помагах за да отведа кокошките до легена с топличката баня. Съвсем намаляха кокошинките, но още имаше. Все пак ми помогна всъщност, но не помня какви са ампулите.
Поръчах от този препарат Fendona от сайт, изчезнаха за две седмици и пак се появиха. Гълъбите ги разнасят, а ние сме до града и гълъби има колкото искаш. Няма отърваване.
ИзображениеИзображение

Накрая извикахме фирма, която наплю всички досегашни мерки и напръска с нещо, което не пожела да каже какво е и край, няма ги кокошинките. И освен това дават гаранция половин година и повече да не се появяват. Дотук вече втори месец нищо не се появи, а гълъбите пак ни навестяват.
Лошото е, че пазят в тайна от фирмата, която пръска, с какво третираха помещението, под крилцата и при бутчетата всички кокошки. Даже напръскаха котките и кучетата, от тях бонус. Направи ми впечатление, че работеха без предпазни средства, казаха, че е безвредно за хора. Сега ще ги викам на половин година за да не ми се случва повече този ужас.
Все пак каквито и средства да се прилагат, е от полза, после постилам всичко с листа от черен бъз. Те ги гонят.
Казвали са ми за бабешки метод. Намазват се под крилцата и при гънката на бутчетата при коремчето с мас, свинска мас. Така било ефикасно. Не съм го пробвала, но ако се наложи, ще го правя.
Взимай спешни мерки, каквото и да е, ще им помогнеш. Тези гадинки се крият в цепнатини, в дърво, в слама, знаеш колко са неприятни.
Ние по тази причина направихме кокошарник без дърво, само метал и бракуван декинг, сменям сламата през два дни.
Хави
Виенско кафе
Мнения: 382
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25
Дал благодарност: 2495 пъти
Получил благодарност: 248 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Хави »

Много благодаря, за отделеното време и изчерпателната информация! Ще пробвам всичко и дано се получи. :tzvetentze:
petya_misheva
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Май 5, '16, 09:41
Местоположение: София/Враца
Дал благодарност: 7 пъти

Re: Кокошки

Мнение от petya_misheva »

Тутти, може ли контакт на фирмата, ако трябва на лс. И при нас е зле положението с кокошинките. Какво ли не пръскахме, къпахме, черен бъз, сяра...сега и кучето страда заради тях.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13716
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Кокошки

Мнение от zeleno »

:o

само така не бях виждала да се използват гуми ...
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13716
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Кокошки

Мнение от zeleno »

ох , пак за тази тема :lol:

Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Кокошки

Мнение от kim »

Заредих си инкубаторчето. Цветно ми е :dovolen: . Живот и здраве около Велик ден ще гушкам пухчовци :slove:

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
DonikaN95
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Апр 28, '23, 11:24

Re: Кокошки

Мнение от DonikaN95 »

zeleno написа: Юли 27, '22, 13:45 ох , пак за тази тема :lol:

Изображение
Хаха, оригинална идея :D
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Тутти »

kim написа: Мар 30, '23, 22:26 Заредих си инкубаторчето. Цветно ми е :dovolen: . Живот и здраве около Велик ден ще гушкам пухчовци :slove:

Изображение
Kim, как напредна заниманието с яйчицата?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Кокошки

Мнение от kim »

Тутти написа: Апр 28, '23, 19:45
kim написа: Мар 30, '23, 22:26 Заредих си инкубаторчето. Цветно ми е :dovolen: . Живот и здраве около Велик ден ще гушкам пухчовци :slove:

Изображение
Kim, как напредна заниманието с яйчицата?
Гледаме се все още :slove: 24 броя растат и дивеят, едно не е добре, но се държи вече доста дни. Храня го отделно, защото не може само. Трички не оцеляха, а в останалите не излюпени яйца имаше пиленца, но не се излюпиха на време.
Утре отиват при новите си стопани :dovolen:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 530
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кокошки

Мнение от qn4eto »

Привет и в тази тема. Подаряват ни 6 носачки, ще ги оползотворим за месо. Но не са първа младост. Минали години слагахме в буркани, но нашити млади още не са пронесли и ще обработим само 6те сега, та не си струва да горим газ 2ч и 1/2. Някой знае ли начин, по който да се обработва такова месо преди готвене, та да се сготвя не толкова бавно? Имам записана една марината за по-жилави меса, но не знам дали с кокжшето ще се справи.

Изображение
Тези са най-нетърпеливите от първото зареждане на инкубатора през май, а следващите -от юни.


Изображение
А тези са щастливи, излюпени от мамите си в най-голам проценти израстнаха най-безпроблемно.


Изображение




Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”