Ligla

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ligla

Мнение от paju4eto_Ligla »

Хахаха :angelche: Мерси...Макар че мисля, че с дълга коса никой от тук присъстващите не ме е виждал :hmmm:
А иначе...
Това, с което се занимавам в свободното си време, е също част от мен, и то не малка. И понеже не се заплаща, директно отива в графата "Хоби". Може би трябваше да представя малко по-внимателно самата идея...но ми се струва, че тук няма други, които да се занимават с това...така че е безсмислено да отварям нова тема.

Впрочем, допреди няколко месеца и аз смятах, че го правят само хора с много свободно време. Всъщност, единственото необходимо - освен някакви познания по езика - е желание. Моето свободно време отдавна е кът :twisted:
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Ligla

Мнение от nikolica »

Паяче, каква е трудността, имам предвид, ако попитам сина ми, той е 7-ми клас - дали знанията му по езика са достатъчни? Друго - колко страници е преводът?
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ligla

Мнение от paju4eto_Ligla »

Николица 8-) Преводите са големи, това са цели книги (този, който завършваме, е на 3 книги, всяка по около 350-400 стандартни печатни страници, като участвахме основно 3-ма души). Редуваме се - всеки взима по една глава (бяха по около 10 стр. на ТаймзНюРоман12) и си я превежда, после се проверява и публикува. Средно се падаше около 10 дена за 1 глава. Нивото на трудност изобщо не е високо, но количеството е голямо (не че са много тези, които - едни и същи хора - довършват един и същи превод). Всъщност с това се занимават с хора, които а) много обичат да превеждат или б) много харесват книгата/жанра. Или и двете. Помага за подобряване и на двата езика, вдига нивото на езиковата култура и е забавно да го правиш...ако ти харесва по принцип. Но обикновено не успява да задържи интереса на по-малките (3 или 4 от тези, които се отказаха, включително момичето, което го започна, бяха на около 14-15 години). Просто на тях им доскучава. Ако обича да превежда, може да му е забавно, но иначе би било мъчение (все едно прави нещо за училище).
А иначе аз винаги съм обичала преводите, още от ученическите си години, особено на художествена литература. Пък ако ми беше интересна и книгата :ieeee:
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Ligla

Мнение от nikolica »

Ще говоря с него и ако прояви интерес, ще се обадя. Не съм го насилвала за ученето - искам да не го намразва, дори да не му е особено приятно, а и в тази възраст има нещо като мързел. А английският е предметът, който учи с най-голяма лекота.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ligla

Мнение от paju4eto_Ligla »

Супер! Ако наистина му е интересно, за мен ще е удоволствие (много обичам, когато хората обичат да превеждат). Аз ще помагам, разбира се, ако има нужда. :tzvetentze:

ПП За 2 дена се намериха трима души, на които им се занимава и аз съм много доволна :angelche: - следващ превод ще има, а и този ще бъде завършен бързо. А пък аз сигурно ще пусна все пак тема отделна за фен преводите :mrgreen:
Последно промяна от paju4eto_Ligla на Яну 26, '10, 07:22, променено общо 1 път.
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Ligla

Мнение от nikolica »

:daaa:
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ligla

Мнение от paju4eto_Ligla »

Ето ме отново - мислех да се похваля, че съм заслабнала, ама от тия снимки не личи особено :oops: Дано се виждат,
че ще направя албума личен.
Изображение

Изображение

С бобото на третата водка :twisted:
Изображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ligla

Мнение от lila »

:hmmm: ти пък кога си била дебела, че ще отслабваш :hmmm:
Много добре изглеждате на 3 водки :D
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Ligla

Мнение от vodo-leika »

Супер сте!!! :daaa: :tzeluvka:
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Ligla

Мнение от nikolica »

Паяче, кой ти внуши, че си дебела :o , не разваляй хубавата жена :tzeluvka:
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”