Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Дим »

Мери така ме разсмя :srofl: :srofl:
Сетих се за една случка от преди мноооого години.Поръчах на ММ да купи разсад за салати от пазара/бяхме начинаещи градинари/.Той купуваше винаги по много - да имало.Насадихме го и зачакахме.Да ама тези салатки нещо не се завиваха и тъй като ходехме само почивните дни мина бая време.Накрая като цъфна един невен :o :o :o цялата градина завзе ,защото откъде ъкъл да го изрежа овреме преди да пусне семена.
От тогава не мога да гледам невен /и на снимка даже/.Ти поне си хапнала мръвки :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Мария Николова »

Е, те и невенът и тученицата са много полезни, Диме. :hihihi: :lol: :lol:
Коледното прасе беше семеен празник, докато деца да се оженят всяко на страни. Има само с възможностите на човека, който ще коли прасето, да се съобразяваш. Едно неизвестно. А с времето трябваше да определяме датата и според възможностите на децата на една дата да дойдат. Три неизвестни! :twisted:
Още преди да забранят прасетата и кокошките в града, се отказах повече да гледам прасета.
Кой когато и да дойде, вземаме от халите половин прасе и цър-мър започва на мига. :daaa: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Мария Николова »

Така се заплеснах снощи около саденето на хемерокалисите, че днес в късния предиобед тръгнах да си събирам в торбичката цигаритге и бабешкия телефон ... няма го никъде! Тръгнах без него да поливам в очакване на обещания ми проливен дъжд.
И го намерих разплакан в левия край на хемерокалисовата полянка, където нощува и болен от пневмония.
Идеята да е там е да не го напръскам с пръст. Но и далеч от очите ми...
Нещастният втори път нощува из двора под небето. :lol: Първият път нямаше дъжд.

Избърсах му сълзите, изтръсках всичката вода, която можеше да се изтръска, подсуших го с домакинска хартия (задължителна за "работната ми" найлонова торбичка) и няколко часа чаках да оживее.
Накрая реших, че там където пише "Ремонт на gsm", трябва да имат някаква малка духалка, с която да го подсушат. Нямали и "мокри телефони не пращали в Хасково".
На връщане купих кило ориз - като не готвя, :hihihi: нямам.
Толкова пъти в разни филми с ориз са подсушавали телефони. Номерът сигурно работи. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Избрах тясна висока чаша и 30 минути оризът си върши работата. Ще сменям ориза на 1 час.
Не, няма да купя смартфон, :sneee: стига ми моя бабафон само за говор и sms. Когато са 3 в 1, все някое от другите две ще куца. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Мария Николова »

Току що се върнах от Ст.Загора.
С чисто нов бабафон Nokia 130! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Включен е да се зарежда.
Разбира се на отиване изобщо не ми мина през ум, че нещо от скапания стар телефон ще е нужно за оживяването на новия.
Трябвало симкартата от стария да се сложи в новия.
Преди да стигна до тук, минах през няколкото тукашни "телефонни" магазина. До един в събота и неделя не работят!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Проверих в магазина за приемане на повредени телефони и помолих девойката да ме изчака, за да донеса стария и да ми направи голяма услуга, като прехвърли симкартата. Вече е сменена. :daaa: :ieeee: :daaa: :ieeee: :daaa:
Сега отивам да изхвърля вече ненужния ориз (да не завъди гъгрици при мен :lol: ) и да огледам в магазина с какъв блясък в очите :swink: да ознаменувам довечера успешното ми повторно ... измислих нова думичка - джиесемизиране. :sgiggle:

Естествено, от сега нататък ще треперя над него като... над зъбите си! :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от scleri »

Мерко, грешката ти е че си сложила телефона в ориза точно в събота. Знаеш ли защо повреден телефон се слага в ориз?
Защото ориза привлича китайци,а те като дойдат между другото ще ти ремонтират и телефона. Само че в събота дори китайците почиват. За това телефона ти е останал непоправен.
Честито нова машинарийка. Със здраве да си я ползваш, и само хубави вести по нея да чуваш.
Има на тоя свят една американска корпорация - Катърпилър / нашенци и викат Катер Пилар / Вероятно си чувала за нея защото тя произвежда всякаква строителна, селскостопанска и друга специализирана техника. Освен това правят много хубави работни облекла, и обувки за хората които работят с тази техника. От известно време освен дрехи и обувки взеха да правят и мобилни телефони. Много добри, водо, ударо, и прахо устойчиви. Точно като за разсеяни цветарки които си забравят телефоните на къра. Можеш да си го подритваш цял ден телефона докато копаш дупки по двора. Можеш и в лейката да го изпуснеш. След това само го забърсваш с ръкава и е готов за употреба. Малко са по-големи и груби от нормалните телефони, но и в това има известен чар. Един такъв е трябвало да си вземеш за когато си по двора.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Мария Николова »

Знаех си аз, scleri, знаех си, че нещо или някой в ориза ми досъсипа телефона! :sangry:
Ама кой да свърже гадните китайци (в детската градина Ники ІІ казваше китаЙц :sgiggle: ) с любимата им манджа и да се сети, че те са злосторниците!!! :sdevil:
Да се оплача от новия телефон - сух и здрав е!!! - но са ме преметнали. :twisted: :twisted: :twisted:
Продали са ми Нокия с фото :svekurva: :svekurva: :svekurva: и с МP3 :smusic: :svekurva:
Пак проклетото 3 в 1, от което бягам.
Тъй ще си останат не ползване излишните 2 в 1. 8-)

И не, Катърпилър не ме знаят, но и аз не ги зная.
Поздравявам ги, че са създали Мериустойчив, пардон, дуракоустойчив телефон. :sclap: :sclap: :sclap:
Но, за да го намеря, може да се наложи в някоя друга столица да ходя, че я го има в България, я не.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Мария Николова »

Накрая, като търсех батерийки за дистанционното, което сменя каналите, неочаквано намерих един телефон втора употреба. Може би е първото подобрение на бабешкия телефон, и почти без пари. Девойката с 3 см. маникюр ми подбра всякакви улесняващи ме опции, намери ми мелодията на стария; фон, на който да изпъкват буквичките, Ще се разбираме с него. :daaa: :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Мария Николова »

Преди месец си замина релето на бойлера. :svekurva: Приятел на Ники ІІ - Бойко - го замени с ново реле. И от 3 дена новото реле също си замина. :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Сега купих нов бойлер и чакам да го докарат. По-малък, за да не топли много вода, да остава неупотребена.
Бочето не може да дойде... :snif: Остава най-трудното - да намеря майстор да свали стария, да го отнесе до контейнера на тротоара и да монтира новия бойлер.
Ако днес стане, ще е голям късмет. :angelche:
Или ще чакам - когато Бочето може - тогава... :hmmm:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Мария Николова »

Готово! Бойлерът вече работи!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Проблем ми беше стария бойлер, но Бочето го взе - да има резервен бойлер. :daaa:
Не можах да го накарам да вземе парички поне за едно кафе, но пратих неотворена кутия бонбони Lindor да се почерпят в къщи. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

Ено време, га бех моме, у дома поне веднъж седмично звънеше един чичак и ми крещеше издевателската: Дърводелнатаааа!... Казвах му възпитано, че е объркал номера и тук е частен дом, ама по едно време ми писна и започнах да му отговарям както ми падне - младежкия театър, зоопарка, румънското посолство, националната телевизия. За последно беше: Майор Иванова, слушам ви... От тогава спря 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”