Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от Skio »

polyabs написа:И аз си поръчах семенца от Euphorbia marginata и сега са засадени в транспортни саксийки :ieeemyzh: останах впечатлена при една почивка в Кюстендил имаше по всички градини в огромни размери ... много е красива, дано поникне нещо ... а дали понася презасаждане, или трябваше направо в градината?
Да, Polyabs,теоретически и практически е най-лесна за отглеждане и се засява директно.Ще ти намеря снимка да видиш кореновия апарат,който е удивително малък ,но не обича разбутване,още като са няколко сантиметра мятай ги в земята и на слънце за да се маргинират както трябва :stiskam: :D
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от polyabs »

Благодаря много за отговорите, още нищо не е поникнало, така че може направо в земята да изсипя пръстта със семенцата :tzvetentze:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от Skio »

По-сигурен начин да оплескаш нещата просто няма :lol: -съществото никне доста бързо и още докато е
едва показало се 2-3 см ,въпросният мизерен корен е вече 10см -ти сега не знаеш докъде са я докарали
твоите семена.
Стисни зъби,изтърпи,докато ти се покажат и отиват по местата си.Пък са и красиви,червени кълнчета и ще можеш
да им се порадваш отблизо. ;)
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от polyabs »

:lol: :lol: слушам и изпълнявам :) после ще докладвам.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от Breda »

Изображение

Моята мирсинитска млечка щастливо си живее в дупката на един камък в алпинеума ,донесох си я от еко пътеката Смолянски водопади,съвсем мъчичко бебе

Изображение

Изображение


Здравейте, реших да сложа край на воайорстването година и половина в този форум и да покажа и аз малко :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31750
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от Мария Николова »

Бягай в "Представете се" http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=6" onclick="window.open(this.href);return false; да ти кажем добре дошла. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от Breda »

Мария Николова написа:Бягай в "Представете се" http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=6" onclick="window.open(this.href);return false; да ти кажем добре дошла. :mrgreen:
Благодаря,Мария,за поканата,но засега ще се въздържа.Не знам как да го обясня ,но може би това ,че не съм фен например на Фейсбук, ще обясни донякъде това въздържание.Въпреки,че чета с огромен интерес представянето на всички вас,имам си и любимци даже.
Все си мисля,че ако направите тема - Клуб на анонимните флорохолици -доста хора ще изпълзят из храсталаците :D Пък сте им и длъжници- мисля ,че разболявате огромен брой хора .Класика в жанра - събират се с неподходяща компания - в случая - вие всички тук :nod: . ;)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31750
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от Мария Николова »

ФБ :spuke: :spuke: :spuke: :spuke: :spuke: :spuke: :spuke: :spuke:
Никога не е късно да останеш при нас и да станеш човек. :swait: :hihihi: :sgiggle:
Само тук превръщаме виртуалното общуване в невиртуална лудница на 70-80 ухилени луди калинки, с багажници пълни с китки , или домъкнали чували и кашонища с китки за подаряване. Тук човекът между нас е по-важен от всичките ни китки.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mygardenflower
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Окт 22, '12, 09:43

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от mygardenflower »

Изображение
Да се похваля и аз.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград

Re: Еуфорбия (Euphorbia) - ГРАДИНСКИ

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Изображение
Моята красива Рейнбоу.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”