Домашни хитринки

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Домашни хитринки

Мнение от 5ia »

Зарибихте ме с тези гъби. Които явно са като гумички за молив :twisted: . Но ще си взема и аз.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Домашни хитринки

Мнение от johnstalker »

А някакво обяснение за магичестата им сила на тез гъби?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Домашни хитринки

Мнение от Blue sky »

Ами това е някакъв пресован по-Иначе дунапрен, като го стиснеш и силно търкаш, се стопява, но преди това, изчиства всичко до степен на сияйна белота :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Домашни хитринки

Мнение от 5ia »

Явно наистина като гума. Но от какви магазини ги купувате, така и не разбрах. Има ли в Кауфландите, например?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Домашни хитринки

Мнение от Blue sky »

Аз нали съм на село, като изкупих наличните, и зависнах поне месец. После се сетих и отидох в магазинчето за левче и си поръчах. Та мисълта ми е, че всяка една бакалия може да ги достави, чрез дистрибутора им на перилни препарати и химии. Марките които съм виждала са Мимоза, Фино и Сано, т.е. внясат се от големите вносители, и на всяка борса за такива неща ще ги има.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Домашни хитринки

Мнение от svetla06 »

Аз нали те питах дали искаш нещо? Що не си каза - щях да ти донеса. :nod:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Домашни хитринки

Мнение от al.yank »

Пете,има на Кауфланд.Май на Фино.Иначе,от Пикадили съм купувала някакви други(не се сещам сега името) и определено бяха по-добри от на Фино(абе,на Фино май нищо не ми харесва на мен)
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Домашни хитринки

Мнение от bouquet »

На оцета трябва да се признае първенство сред универсалните почистващи средства у дома.

Стъклените чаши и вази ще заблестят, ако към препарата, с който ги миете обикновено, добавите няколко капки оцет.

С вестник, напоен в светъл оцет, ще измиете прозорците до съвършенство.

В оцет можете да потопите за няколко часа потъмнялата верижка от сребро, след което загреете на котлона и оставите да поври няколко минути.

Ако поставите купичка с оцет върху печката или радиатора, той ще "попие" неприятната миризма на цигарен дим от цялото помещение.

Загорелите тенджери ще излъскате като нови, ако сложите в тях няколко пръста от вълшебната течност, оставите ги да се накиснат за половин час и след това поставите на котлона, за да поври оцетът няколко минути.

Кофата за боклук ще "освежите", като сипете в нея смес от 1/2 ч.чаша горещ светъл оцет и 1/2 ч.чаша сода, оставите да постои 5 минути, след което изтъркате с гъба и измиете с топла вода.

По подобен начин ще 'дезодорирате" и микровълновата фурна. В купичка сложете 1/2 ч.чаша вода и 1/2 ч.чаша светъл оцет и я загрейте вътре, докато заври. Извадете купичката и подсушете добре повърхността.

Преди да влезете в душ кабината, не забравяйте да напръскате отвътре стъклото с малко светъл оцет в спрей. Така по нея няма да останат грозни петна, след къпането.
изт.zadoma.com
Търся добри хора
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Домашни хитринки

Мнение от Голем Бел Нико »

Тия магически гъби наистина работят. Тук си падат скъпи но един ден взех да видя що за чудо е. Става, но се изтощават. Мислех че структурата на гъбата някакси чисти, но не е така.

Обяснението на тия гъби е в напояването с минимално количество химикал които обикновено се ползва за махане на стара боя. Такива химикали обикновено миришат много силно на разтворители като ацетон, ксилен и т.н. Но в последните години се появиха такива които са на водна основа (е, поне така се водят, иначе са разни номера измислени от химиците да се ползва вода, а не миризливите и токсични ксилени, ацетони и прочее химикали). Тези очистителни химикали са толкова силни че могат да разбишкат дори екоксидни покрития, уретани, лепила дето държат върху бетон и т.н. Тоест представете си - могат да махат пътна маркировка, толкова са силни. А при това се разграждат сами в естествена среда.

Ето пример, на тая страница EASYSTRIP 2000™ е такъв:
http://www.getnewlook.com/products.html" onclick="window.open(this.href);return false;

В гъбичката са напръскали малко от тоя химикал, пакетирали да не изсъхне и надписали красиво. Но работи! Тоест някои гений може да спести много пари и да си купи една кофа химикал точно преди пролетното чистене.

--Николай
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

Подозирах аз ,че става дума за някакви химии :dovolen: Благодаря за разяснението, любопитно ми беше, Нико. Сигурно чистят екстра, ама за предпочитам микровибъра, поне няма химикали.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”