Разни здравни съвети

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Разни здравни съвети

Мнение от svetla06 »

Студова алергия - помагайте! Хич не е приятно... Някой има ли този проблем и как се справя?
Предварително благодаря на всички! :tzvetentze:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Satori »

svetla06 написа:Студова алергия - помагайте! Хич не е приятно... Някой има ли този проблем и как се справя?
Предварително благодаря на всички! :tzvetentze:
В какво се изразява при теб - възпаление на кожата, или нос, очи? Ако е за кожата - сещам се да се маже с подходящи неща, предида излезеш - на мен ми вършат работа кремовете с восък, от типа на Лимоновия на Лавена, Арома имат един дето имитира кутийката на Нивея - много удачен е за студено време, вероятно и класическата Нивея. Обикновен вазелин също върши много добра работа. Специален крем на Ейвън за студ бях ползвала един път и месеци след това горко съжалявах.

През останалото време не пресушавай кожата със сапуни, подхранвай я с подходящи кремове, особено за през нощта, яж пресни плодове и зеленчуци, храни богати на вит. А, Е, С, витамини от групата В, изобщо разнообразно хранене за осигурямване на нужни микроелементи и пр.. Ако се сетя нещо още, ще кажа.
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Разни здравни съвети

Мнение от svetla06 »

Много благодаря :tzvetentze: !
При мене е по ръцете - зачервени, подути, болящи и сърбящи стави на пръстите и зачервена кожа. Сигурно има и по-лоши неща, но работя с ръцете си. А бе неприятно си е... :hmmmmmm:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Satori »

Да, имах го и аз. При мен даже се цепеше кожата на ръцете отгоре и потичаше кръв. Ужас. А работех и аз само на бюро :mrgreen: Еми това като съвет мога да кажа, дето по-горе писах. Навън с топли ръкавици - ти си знаеш. След миене на ръцете със сапун - малко крем веднага. Нощем се мажи с някакв крем, който лекува и който е с цинк - например крем здраве или бочко, но смесен с вазелин, за да не пресушава, или оня мехлем от мас и невен, и отгоре сложи стари вълнени ръкавици. Малко е смешно, но върши работа. Или без ръкавици, но задължително крем. Миене на съдове и изобщо чистене, препарати и пр. само с гумени ръкавици. Има един крем по аптеките Neutrogena, с норвежкото знаме, май пише и точно Норвежки крем за ръце - доста е скъп, но може и да е добър. Не съм го ползвала никога, възпирала ме е цената.
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Разни здравни съвети

Мнение от svetla06 »

Много благодаря! :tzeluvka:
И моята кожа се цепи понякога. Това нощно мазило го имам, правиха ми го по друг повод, но си седи - дошло му е времето значи. Само не разбрах не може ли вместо ръкавици да зачиля мивката и чистенето на мъжо :hmmm: ? С лечебна цел де... :lol: :lol: :lol:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Satori »

svetla06 написа: Само не разбрах не може ли вместо ръкавици да зачиля мивката и чистенето на мъжо :hmmm: ? С лечебна цел де... :lol: :lol: :lol:
О, да! Помага :daaa: :dovolen:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11820
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 150 пъти
Получил благодарност: 191 пъти
Обратна връзка:

Re: Разни здравни съвети

Мнение от johnstalker »

svetla06 написа:Много благодаря! :tzeluvka:
И моята кожа се цепи понякога. Това нощно мазило го имам, правиха ми го по друг повод, но си седи - дошло му е времето значи. Само не разбрах не може ли вместо ръкавици да зачиля мивката и чистенето на мъжо :hmmm: ? С лечебна цел де... :lol: :lol: :lol:
Не това не ти го препоръчвам. Отегчен мъж на миФката в оранжОва престилка, ще те остави за седмица без нито една чиния или паница, освен ако не са от алпака.;) Верният вариант е съдомиялна машина. :hmmm:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Разни здравни съвети

Мнение от nel4o »

Съгласна съм за миялната машина :nod: На мен като ми се обринаха ръчичките от препарати (тук е удачна приказката за принцесата и граховото зърно :angelche: ) накарах мъжО да мие чинии. След една седмица той каза, че това е нечовешко и купи миялна :twisted:
svetla06 написа:При мене е по ръцете - зачервени, подути, болящи и сърбящи стави на пръстите и зачервена кожа. Сигурно има и по-лоши неща, но работя с ръцете си. А бе неприятно си е... :hmmmmmm:
Страдала съм от такава алергия малко преди "домакинската екзема" - няма да се оттървеш без лекарства и никакви детски кремчета няма да помогнат. От опит знам :hmmmmmm: По-добре иди на лекар, за да не стане хронично състояние. При мен сърбежите по дланите бяха умопомрачаващи.
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Titi »

Каквото лицето, такава и диагнозата!
източник: Д-р Марио от листата ми във фейсбук

Физиогностиката (поставяне на диагноза по чертите на лицето) е аналитичен инструмент, използван в медицината от дълбока древност. Виртуози в изкуството за “четене по лицето” са били в древен Китай.
Карта на здравословните проблеми

Гъстите вежди свидетелстват, че мъжът е с отличен хормонален баланс и силна воля, а жената - с недостатъчна функция на половите жлези и ранен климакс. Редките тънки вежди при мъжете са знак за недостатъчна функция на половите жлези, а при жените – за недостиг на естрогени, предразположеност към дисменорея, болезнени и редки...... и редки менструации. Сключените вежди и при двата пола са белег за предразположеност към гърчове.

Хлътналите клепачи са знак за голям разход на нерви и силна потребност от сън. Пигментацията на долните клепачи – за хемороиди. Липсата или окапването на миглите – за недостатъчна функция на половите жлези, интоксикация или генетични болести. Бледорозовият участък около очите свидетелства за заболявания на пикочния мехур, простатата, а кръговете под очите – за изтощение на организма.

Бавният растеж на косата е знак за слаба нервна система. Окосмяването по лицето на жените свидетелства за дисфункция на надбъбречните жлези или половите органи. Ранното оплешивяване е белег за прекомерна употреба на сол, повишена киселинност, недостиг на ферменти, разстройство в половите функции, пренапрежение на организма, сексуални ексцеси, диабет. Оплешивяването при мъжете е знак за хипофункция на половите жлези, а при жените – за недостатъчна функция на половите жлези, дисменорея, ранен климакс.

Студената и влажна кожа свидетелства за предразположеност към заболявания на черния дроб и повишена сексуална възбудимост.

Пухкавите червени устни при мъжете говорят за предразположеност към импотентност, а при жените – за разстройство на половите жлези. Бледите тънки устни при жените са знак за недостиг на естрогени и дисменорея. Окосмяването над горната устна при жените – за разстройство на функциите на половите жлези, болезнени менструации, наднормено количество тестостерон, малки гърди, лоша лактация. Големите кучешки зъби са белег за огромна жажда за наслада.

Хоризонталната бръчка между устната и носа при жената свидетелства за фригидност и жесток характер. Преградата между ноздрите и участъкът надолу към горната устна отразяват състоянието на половите органи. Кожата на този участък се променя преди менструация. И за двата пола дълбоката бръчка между веждите означава склонност към депресия, замисленост и преувеличаване на трудностите.

Големите уши с ясно очертана...... долна мека част са знак за добра наследственост и предразположеност към дълголетие, за прекрасна дейност на ендокринните жлези. Малкото ухо означава склонност към бърза умора. Набръчканата мека част на ухото – за интоксикация, разпътен начин на живот и предразположеност към инфаркт

zdrave.bg
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Satori »

Тоя д-р Марио не престава да ме изумява с обхвата на хм, странните си, меко казано, идеи :evil:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”