''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
РОУЗ

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от РОУЗ »

Следи в Антик, излизат симпатични неща на прилични цени.

http://www.antiquebg.com/furniture/novi ... il-rustik/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от hinotori2772 »

didak написа:Интересно този прибор с какво предназначение е?
Изображение
от тук:
http://olx.bg/star-angliyski-pribor-i44933549
По формата на дръжката съдя, че металното седло в началото е за палеца, т.е. идеята е да се натиска надолу. Но защо е срещуположната част, пък и толкова малко - няма и педя.
Все пак има макар и малка вероятност да е с градинско предназначение :hmmm:, някой лорд да си е разрохквал саксиите с него, това което ние обикновено правим с вилица :lol:
Мисля че това е прибор за хранене - за ядене на месо (пържоли, бифтеци и т.н.) би трябвало да има и пасващ нож към него. Това което мислиш че е за палеца, или поне да не е само за това а за да може да се поставя в хоризонтално положение без да се нарани масата от острите зъбци или да се замърси... а може да е за поставяне на ножа - това даже май че е по-вероятно - а острието на ножа минава между зъбците... това отчасти обяснява и защо са 2 вилиците макар че и аз не знам.. но си мисля че идеята е да не се набожда месото докато се реже а да се притиска... обаче дали е така хм...
denitsavm

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от denitsavm »

botan написа:Много горещо желая да си намеря такова бюро:
Изображение
може и да не се затваря отгоре
Изображение
Виждали ли сте подобно нещо по вехтошарските магазини? Има ли си специално име? :hmmm:

Ботане, това нещо е много луксозно :o :potekoha: По принцип този тип затваряне е на french secretary desk, но пък долната част си е типична за dressing tabe, като моето бюро, което показвах наскоро в темата за реставрация... И от двата вида тук могат да се намерят много и евтино, но в БГ почти не, по простата причина, че 90% от старите мебели в БГ са австрииски и немски... Ако питаш мен, най-добре си намери някой да ти го направи от чам и си го лакирай/боядисай в съответния нюанс. Едно време баща ми ми беше правил такъв тип, щото се бях заинатила ... но отдавна го няма :hmmmmmm:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10795
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 472 пъти
Обратна връзка:

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от botan »

denitsavm написа:Ботане, това нещо е много луксозно :o :potekoha:
Ааа, не, не искам нещо луксозно, даже тъй като ги гледам с всичките тези декоративни извивки (по това което се предлага тук) си мисля как с двама пръча вкъщи ни единия няма да се сети да избърше прахта, което не би ме устроило особено. :mrgreen:
За мен е важно да има много чекмедженца и рафтченца, където да си набутам всичките боклучки, семенца, костилчици, грудчици, моливчета, минералчета, етикетчета, книжцици и листченца. :lol: Общо взето и аз стигнах до този извод, хем ще ми го направи семпло, хем ще си набутам колкото прегради искам. :nod:

ПП: Относно странният прибор според мен е за филетиране или нещо подобно защото тези поставки за ножове там се срещат.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Албена »

Изображение

Ботан ,шкаф за семена и подправки. Описва го Джоан Харис в "Къпиново вино". ;)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10795
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 472 пъти
Обратна връзка:

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от botan »

Аз съм изключително минималистичен от към мебели, а със сигурност ми трябва и някакво ясно обособено място за писане, където да няма саксии та това за което питах е оптималният вариант за мен. Пък и забравям, ако са твърде много чекмеджетата, това значи за всяка глупост да отварям поне по 5, а след петото да забравя какво търсех. :lol:
denitsavm

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от denitsavm »

Те хората етикети са измислили....
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10795
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 472 пъти
Обратна връзка:

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от botan »

Това не би било стилно. :lol:
denitsavm

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от denitsavm »

Ми, зависи как , тези надписи например са стилниИзображение

а семената и луковичките в чекмеджетата така и пак с надписи ... Изображение
denitsavm

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от denitsavm »

Подарявам огромен стар бюфет. Има много забележки, но си е действащ и има голям потенциал. Идеален е за вила ... за лятна кухня и въобще за каквото измислите ... майка ми иска да се оттърве от него, а аз съответно съм далеч и нямам какво да го правя. Снимката е ужасна, от един момент на голяма чистка :oops: , принципно е една идея по-тъмен цветът ... и все пак, за да придобиете представа. В Банкя е и ще трябва да си организирате транспорт Изображение


Там има и една ретро маса за подаряване и не се сещам още какво беше, но ако някой проявява интерес да вземе нещо и да си го реставрира, мама ще покаже и останалите неща :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”