''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5151
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 237 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от mileni »

Люб, благодаря за разказа, със снимки.
Чувството да се докоснеш, до нещо красиво е неописуемо.
Разбирам те много добре, за вниманието към детайла.
Наскоро имах възможност да вляза/макар и в мазето / :D, на една харесвана, стара къща. Беше пълно с невероятни, дървени столове. Там, голяма влага... всичко ще се съсипе, но не се продават...
Успях да взема две врати :D
Добре е, че къщата, която си разгледала се ремонтира.
Честита ти нова придобивка! :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 856 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Shami »

Не знам защо,но на мен ПВЦ прозорци и врати хич не ми допадат.Всички са луднали по тях,а аз си харесвам старите дървени прозорци .
Ще ни се налага и на нас да сменяме дограмата,засега е поетапно,по финансови причини,но не мога да убедя домашните да заменим със дървена,може би по качествена дограма .Всички са гракнали ПВЦ,нямало да духа,да е студено,съответно топло и други такива доводи.Но въпреки всичко,ако зависеше от мен, бих заменила отново със дървена дограма,никакво ПВЦ.Съжалявам само,че моят глас е един и мнозинството иска модерното ПВЦ.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1348 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Lilly »

Shami написа: Юни 26, '19, 09:58 Не знам защо,но на мен ПВЦ прозорци и врати хич не ми допадат......Съжалявам само,че моят глас е един и мнозинството иска модерното ПВЦ.
Подмених при един ремонт / 1998 г / цялата дограма с нова дървена - при препоръчан майстор. Дървенията не е мръднала вече 20 г / никаква деформация!/ - иска само нов лак на някакъв интервал, и то само външните крила на прозорците. Не духа, не вее , защото е направена прекрасно.
При следващ ремонт отидох пак при този майстор - той вече не правеше дограма, защото хората масово купуват ПВЦ и той се беше захванал с нещо друго.
Направих все пак дървена дограма със стъклопакет при кварталния дърводелец - така се разкриви и огъна, че при затворени прозорци може врабче да влезе вътре.
И сега има фирми , които произвеждат истинска дървена дограма, но тя е висок клас и е доста по-скъпа от ПВЦ - ако това ти е по джоба, просто им я покажи на домашните . Пластмасата не може да издържи това сравнение.
Компромисният вариант е - ПВЦ с цвят, отново по-скъпа, но не колкото дървената.
Стерилната бяла пластмаса и на ми създава уюта на болница или офис, но не и на дом. За съжаление - вече е единствена алтернатива при ограничени финанси.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 856 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Shami »

Да,Лили,напълно съм съгласна със твоето мнение,но ММ и брат ми имат познат приятел,в момента същият се занимава точно със тази сфера,поставяне на ПВЦ прозорци и врати,бил много зает даже,много се търсели и разчитат на него за съвет,аз оставам в трета глуха.
И понеже и на двете места финансите са ограничени,може да се досети човек какво ще се слага,то вече се и сложи ,но не на всякъде,както казах поетапно вървят нещата,пък и като се е почнало със една дограма,вече едва ли има смисъл да приказвам.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7304
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1383 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Зависи много от стилистиката на къщата. И ПВЦ си има много предимства. Аз съм с дървена двукатна, купувана навремето от някой, но неизползвана. Взехме я от Продавалника за без пари. Но си иска уплътнения, боядисване, почистването е по-трудно....За моята къща е идеална, друга би променила всичко.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от calico »

Харесвам дървената дограма. И ние някога като правихме къщата, подменихме дограмата отново с дървена. Но не е стъклопакет, а са двойни прозорци, с около 15 см разстояние между двете крила. И сега, за една стая наместо да чистя два прозореца, аз чистя четири. Добре, че са само три стаи, ама пак са ми много прозорците за чистене.
После правихме верандата, остъклявахме я. Там вече ПВЦ, просто нямаше начин да е дървена. Уж същия тъмнокафяв цвят, обаче все пак дървото е по-красиво. Ама пък стъклопакетите се чистят лесно. Та едно за друго, няма начин.

Люб, страхотен разказ, благодаря ти.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1348 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Lilly »

ljuboznatelna написа: Юни 26, '19, 12:30 Зависи много от стилистиката на къщата. И ПВЦ си има много предимства. Аз съм с дървена двукатна, купувана навремето от някой, но неизползвана. Взехме я от Продавалника за без пари. Но си иска уплътнения, боядисване, почистването е по-трудно....За моята къща е идеална, друга би променила всичко.
ПВЦ-то има предимства за обществени сгради или футуристичен дом от стъкло и мрамор . То и тогава няма да е ПВЦ, а ще е алуминий.
Дограмата , за която казах, не иска никакво уплътнение, защото е направена невероятно добре. ПВЦ-то би трябвало да се разкриви и провисне по-бързо.
Просто за бедните хора ПВЦ-то е без конкуренция, така че няма какво да го обсъждаме. И аз искам хубава дървена дограма, но тя е непосилно скъпа за човек на заплата.
А твоята къща е прекрасна - леко завиждам :D Трудното ти почистване не е свързано с материала на рамката, а с геометрията на прозорците.
Да , трябва да се лакира от време на време, но всяко нещо си има цена - ако не искам да ми мирише на болница, мога да се прежаля на 3-4 г да пускам по един лак.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15887
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 864 пъти
Получил благодарност: 1729 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

Люб, за теб е било истинско приключение посещението в старата къща и те разбирам, да знаеш. Забелязала си детайли, които далеч не на всеки биха направили впечатление, но ти си познавач. Разказа ти е завладяващ, благодаря за него :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15887
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 864 пъти
Получил благодарност: 1729 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

Мили ми вехтошари, да ви покажа какво си намерих вчера - ей този полилей за хола с белия бюфет, щото Шефа ми счупи стария с тръбата на прахосмукачката (това Шами да не го чете!). Фана се и той у работа, та ми създаде на мен, не че съм против, така или иначе стария никак не ми харесваше :mrgreen: .

Изображение

Купих си значи лампата и си обикалям кротко из склада, подхълцвам си от потъналите в прах красотички и уцелвам ей тази елипсовидна графика върху сатен, от която сърцето ми прескочи един такт! Никога, ама нииикога не съм си падала по рУмЪнтични аксесоари, но това страхотно ми хареса. Снимката е направена у дома, след като почистих картината - то е ясно, че си я взех.

Изображение

А за това кресло какво ще кажете? Дъб масив с подвижни възглавници и свалящи се калъфи. Него не го купих (засега), ще заведа началството да го види, но решението е взето вече, демек ми трябва шерп за товаренето. Искам такава мебел за антрето, да си седя, когато се обувам-събувам. Настоящия фотьойл категорично е за смяна, не само че е грозен и неудобен, но и котките активно ги ползват за острене на нокти, та като влезе човек в къщи, погледа му директно припада върху ужасяващата гледка на изкормената мебел. Покрила съм го, но мачките повдигат покривката и демонстрират карантиите. Като си взема новия, ще търся специалния коткоотблъскващ препарат за мебели, белким оцелее.

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10042
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 640 пъти
Получил благодарност: 1130 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от greeneyed »

Гео, с този полилей какво ще осветяваш- дневна ? Като сложите лампата/лампите в него преди да го закрепите го включете и вижте колко свети. Мисля, че може да служи само за декорация. :nod:

Креслото е трепач, ама не го виждам в коридора да стои. :hmmm: Ти го вземи , ще го настаниш , където трябва. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”