''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от libra »

Mного интересна история, шкафът е красив. Не смятам, че цената е космическа, защото някакви дизайнерски педече-та също струват доста.
Мисля, че е много интересно разчистването на стари домове, но и човек трябва да има око за такива неща. Отвреме на време гледам една английска антикварна поредица.Но хората са напроизвели най-различни джунжурии и има интрига.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Еличка »

Их, току се върна да гледам комплектчето на Марка. Много е стилно!
Уфффф, Склери, как ми се иска да ми дадат да разчистя нечий дом такааааа!
И какво? Аз май само с истински боклуци се сдобивам. Ей я последната придобивка на видния клошар, по документи мой мъж. Едвам я набутал в колата. Хубава е, викам, ама какво ще я правим. Аааа, отговори, не знам, ще измислиш нещо :ufff: :ufff: :ufff: !

Изображение

П. П. Половинката бяла врата зад "новата" пак така е домъкната.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

marka написа: Ное 6, '21, 16:25 За какво са приятелите :angelche: :lol:
:ssmiah: :ssmiah: :sbear: ...
Спойлер
Покажи
scleri написа: Ное 7, '21, 20:19 Преди известно време в една друга тема ви бях показал ето този скрин. Всъщност не знам точно скрин ли е, шкаф ли е, или нещо друго. Видях го и го снимах в склада на един приятел, дърводелец. Наскоро се видяхме, и го поразпитах що за мебел е това. Оказа се че моя приятел е играл на търг, и го е спечелил. Не шкафа. Търга е бил за правото да изчистиш стара, занемарена сграда част от някакво имение в Швейцария. Чистиш докато заблести, и вместо да ти платят задържаш за себе си това което откриеш в помещението. Моя приятел спечелил търга, и в тази пристройка склад открил няколко стари мебели. Маса за хранене в комплект с дванайсет стола / представете си колко е голяма масата / Този шкаф от долната снимка в комплект с още един който е в същия стил, и със същата 3D резба за украса, и още някаква уникална спалня с гардероб. Мебелите имали нужда от лека реставрация. След освежаването им приятеля ми ги пуснал на търг в някакъв специализиран немски сайт. Спалнята с гардероба продал за 15 хил. евро. Масата със столовете, и те заминали за няколко хиляди. Този шкаф на снимката заедно с другата му част която аз не съм виждал си ги донесъл в България лично за себе си. Само че някаква софиянка, бизнесменка за която той работи от доста време харесала шкафа, и за да не я загуби като клиентка се съгласил да и го продаде. Познайте за каква цена. Ами за скромните 12 хил. лева. Не вярвах че в България има достатъчно луди хора да дадат толкова пари за един шкаф пък бил той триста годишен, и изработен изцяло от някаква благородна дървесина.
И като се замисля че една седмица му бърках джибрите, и имах ключ за склада. Трябваше да го кача това шкафче в буса на баджанака, ама не не се сетих навреме.

Изображение
Склери, Склериии, зор да бъркаш джибрите Изображение.................... :slips:! Обаче пък от друга страна радвай се, че жена ти не влачи в къщи стари врати като мъжа на Еличето :swait:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1358 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Елчо, голяма слабост са ми вратите! Виж ка хубаво са се отразили листата! Аз не съм наясно с техниките, но това ако може да се направи някак....
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 156 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от marka »

Еличка написа: Ное 8, '21, 16:21 Хубава е, викам, ама какво ще я правим. Аааа, отговори, не знам, ще измислиш нещо :ufff: :ufff: :ufff: !

Изображение

П. П. Половинката бяла врата зад "новата" пак така е домъкната.
Ма Еличке, как какво ще я правиш? Десетки приложения може да й измислиш. Бива ли такова съкровище да се изпуска. :D
Има една поредица "Реставратори на имущества", там от горната част на подобни врати правят масички за кафе. Или може да се направи нещо като портманто. Имаш идеи и способности. Със сигурност ще се справиш. :daaa:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Еличка »

И ти ли, Бруте??!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 156 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от marka »

Преди седмица си купих това
Изображение
и днес тръгнах да си купя и подобна купичка, пък нали съм със слаби нерви и направо се улях.
Новите ми придобивки. :D
Изображение
Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Havga »

Не мога да не се похваля с придобивките от софийския битак в събота.
За съжаление не сминах лампата преди, защото беше много мръстна и направо изхвърлихме горната част, но сега е обзаведена с нова "шапка". Лампата взехме за 8 лв.
Сервизът за съжаление също не е комплект, липсват чиниите за основно и чашите за чай. Купихме го за 20 лв.
Чинийте намерих - порцеланови със златен кант и ще допълня комплекта. Те струват много повече, но в крайна сметка ... :)

Изображение

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

Аууу, лампата е тре-пач :bzzzz: :bzzzz: !!!

И сервиза е хубав, особено супника, но порцелана някак не ме развълнува толкова. Казваш, че си сменила горната част - откъде я купи, че и аз имам за смяна подобно нещо?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Havga »

Гео, граф написа: Юни 6, '22, 13:07 Аууу, лампата е тре-пач :bzzzz: :bzzzz: !!!

И сервиза е хубав, особено супника, но порцелана някак не ме развълнува толкова. Казваш, че си сменила горната част - откъде я купи, че и аз имам за смяна подобно нещо?
Значи миналата година покрай ремонта, толкова невротично, хаотично пазарувах, в желанието си да го направя завършено, че купувах аксесоари на килограм. Така се сдобих от Джъмбо с една лампа, която не ми харесваше особено, но основата ставаше, пък ми хареса друга шапката ... И останах с една резервна "шапка". Но понеже онзи ден бях в Джъмбо и не видях такива, виж моля в Икея, мисля имаше подобни, само "шапки". Иначе алтернативен вариант е да се вземе само скелета на старата и с някакъв ширит прозрачен да се облече. Ето това направихме с ММ преди години със старата лампа на баба.
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”