''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Кика
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Авг 9, '14, 11:19
Местоположение: Димитровград

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Кика »

Всъщност това не е известния Димитровградски пазар, :D а по-малко известния Автопазар. На другия пазар се продават предимно нови стоки: дрехи, обувки, козметика.... и други подобни. Той е добре благоустроен и повечето бивши сергии сега са магазинчета. Той е в петък, събота и неделя. Автопазара е само в неделя, разположен е на доста голяма площ наблизо до другия пазар. Там може да се купи всичко останало, предимно мъжки "играчки". Физически е невъзможно в един ден да разгледаш и двата пазара. А вехториите са си с цени на антики. Предлагат се предимно от търговци, които ги внасят или изкупуват по селата или рано сутрин на самия пазар и ги продават неколкократно по-скъпо.
http://kikruseva.snimka.bg/flowers/rozi-2014.826398" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kikruseva.snimka.bg/flowers/cvet ... 5.33587920" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Люб, този Пегас... от дърво ли е? Опита ли отзад да натиснеш с нокът? Да не е синтетична серийна отливка? Защото 15 лв. си е все едно цяла кутия сладолед "Casablanca" за 0.03 лева!!! :o :o :o

Не знам дали бих издържала на вонята мангалска героично като Графинята, но като си представя това обсъждане "над чаша" :potekoha: , много интензивно започвам да разсъждавам на чист български "да бъде, или да не бъде"... :swonder: :sdull: :sthinking:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Дърво, разбира се. Много релефно,направо мостове са издълбани, а рогата и някои дребни части са съставни,защото са тънки, едно се беше килнало и искаше лепене. Невероятна изработка е, снимката ми е лоша и не личи. Беше си съвсем сурово, аз го омаслявах. Друго не смея да го правя. Кумът ми резбова и според него не би трябвало да струва по-малко от 200лв.
Понякога имам желание да ида въпреки миризмата, но няма кой да гледа децата :) Сигурна съм, че на ММ му убягват някои красотички, които само женски поглед ще отличи в калабалъка боклук (Димитровградския пазар много "джиджен" ;) )
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Мария Николова »

За да попадне този орелеф така необработен против дървояд на битака, или е имало цигански набези в ателието и е откраднат, или някаква трагедия е сполетяла резбаря... :?:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Не знам, българи продаваха, невзрачна стока. И аз си задавах същите въпроси, но така или иначе е за продан.
Много неща попадат там, включително и нови, защото цигани разчистват мазета и тавани. Имам позната, която изхвърля страхотни неща на казана. Онази седмица ми подари нова тенджера под налягане, изхвърлила две, за другите две мъжът й я спрял. И разкошен битов сервиз за кафе ми подари, и той от тавана. Тати носил, носил, но като си иде човек от този свят, поколението гледа с други очи на събраното.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Имам си и резбовани вратички, от Продавалник. Освен тези има още 3 резбовани и една остъклена. Жената искала кухня от МДФ, ярко зелена. Да е жива и здрава жената. Аз пък искам резбована липа :) Това всичкото за 200лв. Сигурно само едната вратичка струва 100лв. ММ се уговори по телефона да прескочи почивните дни и да ги вземе в понеделника, после постоя, помисли, запали пикапа и отпраши чак за Плевен. Ами ако ни изпревари някой до понеделник? ;)

Изображение

Сигурно някои познаха вратите на лятната ми кухня
http://3.bp.blogspot.com/-4PYxY_KB2Xk/U ... 015946.JPG
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1447
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 52 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от kannamy »

Я какво си намерих днес до контейнера -напръсках го за дървояди и сега малко да се пипне тук там ,седалката с кожа ще тапицирам -ще стане чудничък Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Titi »

иии, късметлийка :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Даа, късметлийка :) Много е добра находката! После да покажеш!
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 155 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от marka »

Знам, че има живущи в Сухата река. Та за тях и за всички които се интересуват, до моста на "Черковна" има магазин за мебели и разни дреболии от Холандия. Отдавна не съм ходила, но имаше много интересни неща освен мебелите -картини, съдове и др. Изкушението е голямо :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”