Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribunda

Публикувай отговор
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от lila »

Изображение
dal

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от dal »

ми аз съм го вкоренила , без да разбера даже , сега ходих да видя :liubov:
разцепено на две долу мъничко има две коренчета , и те така-радост :liubov:

в чашка от водка :hmmm:
didisa772
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Сеп 9, '10, 22:34

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от didisa772 »

Здравейте на всички! Моля за помощ - от няколко дни по листата на жасмина ми се появиха кафяви петна по листата от задната им страна, а отгоре станаха като изтъняла хартия. Какво може да се е случило. Не съм променила нищо в начина на отглеждане, а пък то взе че се поболя гадинчето.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от johnstalker »

didisa772 написа:Здравейте на всички! Моля за помощ - от няколко дни по листата на жасмина ми се появиха кафяви петна по листата от задната им страна, а отгоре станаха като изтъняла хартия. Какво може да се е случило. Не съм променила нищо в начина на отглеждане, а пък то взе че се поболя гадинчето.
Добре ще е, да направиш една макро снимка на пациента. :daaa:
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от nevenar »

и моя е на този хал но почнах да го пръскам за акари и е по читав ето го зарази се от поветицата която махнах но акара остана първо жълтее после изтънява и червенее от обратната страна на листото , виж дали е същото
Изображение
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от DarinaN »

много хубав :daaa:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от svetla06 »

Невена, режеш ли го това чудо? Моят до момента не е рязан, навит на голям кравай е. А жълтеенето може да е от много неща, но дано се оправи :stiskam: .
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от lila »

Ако има акар - пръскайте. И не забравяйте, че все някое листо отмира - от старост. Слагайте по малко хелатно желязо като поливате за жълтите петна (хлороза). Преди месец и моя направи такива големи петна по няколко от листата - става направо прозрачно. Просто ги откъснах и толкова - не съм пръскала. Май бяха 3 стари долни листа. Нямаше обаче черно отдолу - едно пожълтява и изтънява странно такова. В момента му няма нищо.
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от nevenar »

svetla06 написа:Невена, режеш ли го това чудо? Моят до момента не е рязан, навит на голям кравай е. А жълтеенето може да е от много неща, но дано се оправи :stiskam: .
Режа и то яко обаче наблюденията ми са следните ,беше навит на стойкоа от тези които продават по магазините, обаче не растеше сега съм го сложила навън увил се е около сезал и смятам да го пребера по същия начин защото се побърка от ръстеж и цъфтеж! Цъфтят само новите леторасли и не бива да се подвиват надолу както правих на стойката :ufff:
Благодаря Лила май открих отговара добре, че спомена за хелатното :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
dal

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от dal »

днес моето пуснало корен клонче ще си получи саксийката :D
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”