Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1729 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Тутти »

Имам същата формичка, дори са две. Ще си търся силиконовите кошнички. А малките кексчета във вариант “изчисти хладилника” в солен вариант са ми любими. Всичко поизостанало - кашкавал, сирене, месце се реже ситно и става ново ядене. Брашно, бакпулвер, кисело мляко пак си има. Даже нямам доза на продуктите. Прави се кексово тесто без захар, с много малко сол и после добавям изостаналите в хладилника продукти. Другият вариант е изостаналото в омлет. Не съм се сетила, но сигурно ще може и в дебела кора от баница на котлона да се опече.
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 221
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от bongibo »

Днес сме сами с мойто зверче злоядо и рекох да му направя супа. Та врътнах една крем супа от картофи и батати.С копър и сметана. Пак се назландиса , но изяде половин купичка. Много злояд, много! Дай му сандвичи, пица и чист хляб като заръфа,..при положение, че какво ли не умувам и готвя.На мен се е метнал. Довечера ще метна и една мусака от хляб и гъби, че ме заинтригува рецептата, а имам и Портобело гъби. Ще споделя резултата и впечатленията. :spizza:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2437 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

bongibo, щом не съм била твое дете, нямаш представа какво е злоядо дете! :twisted:
Единственото, което приемах с удоволствие беше крем от нешесте. По 3 пъти на ден плачехме. Мама, че детето от глад ще умре, а аз, че не мога да преглътна накрая 10 минути дъвканата храна и ми се повдига. Плачех и че не мога да зарадвам мама. Чак в прогимназията мъчението свърши, макар да имаше много неща, които не можех да ям.
Накрая не се сещах има ли нещо, което не харесвам. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 221
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от bongibo »

Мария, не и е било лесно на твоята майка определено! Моят син не е чак така, но като каже - искам сандвиче!, а има чудна пилешка супа, ми иде дааа… :wooooowz:.. Да споделя и за мусаката. Направо не ми се вярва, но стана нещо разкошно!( поне за моя вкус),а бях с големи предубеждения, че ще стане нещо само с хляб, гъби и лук. …и свърши. Аз лично си я хапнах и с малко кисело мляко, просто муцка :liubov2:
Изображение

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от alys »

Мусаката ти изглежда апетитно, bongibo.
Супа и аз не обичах, докато се омъжа. :) Също проядох доста неща, след като започнах да ги отглеждам в градината. Но не съм била злояда никога. Синът ми не харесваше някои неща (като готвено прясно зеле) и без да мърмори, си взимаше кисело мляко от хладилника.
Мерко, не съм ти била майка. Нямаше да имаш никакъв проблем. Щях да те оставя да ядеш или да не ядеш, по твой избор. :)
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Di_Va »

Алис, направих от твоите гюзлемета 4 бр. Чудех се дали не се слага набухвател някакъв, но ги направих само от изброените продукти, не ги разточих, не го мога това (може да пробвам следващия път), а ги разтеглих с ръце. ММ много ги хареса, аз мисля, че можеше да ги направя и по-добре, ама... - следващия път.
Благодаря ти, Алис!
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от alys »

Di_Va, няма набухвател. Клеър ми пошушна да ги разточвам на по-тънко и втория път бяха една идея по-вкусни, но аз ги харесах и с по-дебелите кори. Ако не си точила, опитай с още по-малко тесто. Аз големи кори не мога да точа, но с малките се справям. Не навивай кората на точилката при точенето. Това е висш пилотаж. С брашънце под и над кората разточвай да става все по-тънко. Много ми харесва да съм независима от магазините.
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2009 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от трепетлика »

От триъгълните кори има и на различни турски фирми ; с пълнеж от някакво месце или салам , доматен сос , кисели краставички и навити на рулца , после изпържени в тигана - голяма вкусотия .
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от alys »

Панирах бяла риба и ми остана от панировката (брашно, яйце, сол и черен пипер). Викам си, ще добавя брашно и ще изпържа за котките. Разточих на сравнително тънко, нарязах на парчета, за да не се карат котките и изпържих парченцата тесто. Надуха се, хрупкат, абе, вкусотия! Хайде, познайте, дали ги дадох на котките. :lol:

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Shami »

Аааа,за злояди деца не ми говорете изобщо.Аз отглеждам Монк.
Не само че не яде,не смесва храните,те даже в чинията не трябва да се допират.Не яде повече от две храни заедно.Примерно или ще е кремвирш с хляб или картофи пържени с хляб.Друго заедно с тях не. Трите заедно също не.През годините направихме напредък,на кремвирша слагаме и снежанка.
Съдовете и да са измити мия ги отново преди да му сложа нещо.Ако се възпротивя скача сам да ги мие.Мие си дори кремвирша след като го обели.Яде точно определени храни и нищо различно от тях.
Но много обича пица,купешка от Аладин.Всяка седмица поръчваме една голяма само за него и слагам в хладилника.
Какво ли не говорих,как ли не опитвах,характер ,инат и даже спори с мене.Не исках да му обяснявам как правят пицата изобщо,че ще вземе и нея да спре да я яде.
Днес сме на пържена скумрия и картофена салата.Нищо различно под слънцето.
Но поне пържена скумрия яде,така хрупкава с брашанце оваляна.Направя ли я по друг начин не я докосва.Салата той няма да яде.Добре,че баткото яде всичко.

Алисче,чак на мен ми се дояде.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”