Как да изберем фотоапарат?

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от Deleted User 2919 »

Отговарям на всички„
-Краси, инструкцията е доста дебела.Рових в интернет, не намерих точно за този Канон..за да направя транслит оттам.
-kesten ,Картата пъхах в ноутбука, защото в моя застарял комп не намерих "пъхачката", демек отвора за вкарването на картата.Явно доста е стар..Но понеже основно пускам снимките не от ноутбука, а от компа ми, ноутбук е работен на съпруга ми. Заради фотоапарата ще се наложи да купувам нов комп)))Към роклята - кола , демек..
-vasileva ,Линки ще прегледам, благодаря..Но когато някой ясно и понятно обяснява нещата, ученето е по-бързо от самостоятелно буравене..Но ще се наложи ,май..„
Сори, апарата е PoverShot ЕLPH340HS, да не не водя в заблуждение.
Deleted User 2919

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от Deleted User 2919 »

Ето я. Намерих инструкция на руски.Оставям , може би на някой ще бъде от полза..

http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/030001434 ... ide_RU.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
оттук: http://www.camerauserguide.net/canon-po ... -pdf/23122" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от Мария Николова »

Честит ти фотоапарат! :daaa: :ieeee: :ieeee: Да ти е весело, забавно и радостно с него! :daaa:
И да ни показваш китки! :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от calico »

Алина, честито. И чакаме снимки на цветята ти, ти май имаше голяма градина? :hmmm:

моя внук тинейджър, който се е сраснал с компютрите, казва, че ако нещо го няма в руските сайтове, значи не съществува! :lol:
там намира всичко каквото търси
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от hinotori2772 »

calico написа:благодаря Лени.
нищо не разбирам от тез технически характеристики, ще мисля и ще гледам
ама 1000 лв няма да дам за фотоапарат, дори и 800 няма да дам. мах до 500
Ами ако поотпуснеш още малко - до към 600 може да си вземеш вече системна камера (в смисъл с голям сензор, сменяеми обективи, и т.н.)... щото парите дадени за турбосапунерка са общо взето хвърлени на боклука. Примерно Olympus E-PM1, или Panasonic GF6... то има и за 500 лева (499 всъщност) системни камери, примерно Nikon 1 S2 но кроп фактора тук е по-лош отколкото на предишните две камери и все пак е на голяма крачка пред смартфоните и най-обикновените фотоапаратчета. При сегашното състояние на пазара да дадеш 400 лева за турбосапунерка е неоправдано, може би... а пък сапунерките от по 150-200 лева не е много ясно доколко се справят по-добре от смартфон...
calico написа:Дима, разликата е впечатляваща
Разликата е че на тази снимка смартфона не е фокусирал върху цветето а върху задния план, което е лесно поправимо. Иначе при този размер на снимките и доброто осветление на открито може и да не забележиш никаква разлика.
Последно промяна от hinotori2772 на Юни 4, '15, 13:11, променено общо 1 път.
Deleted User 2919

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от Deleted User 2919 »

Мария и calico , с радост бих споделила , понеже тъкмо увеличих малко моето езовирче..Даже приятелките ми от руски Цветен форум се обиждат , демек, защо не покажеш твоя двор ..как да го покажа, като още тоз фотапарат не мога да освоя достаточно за да изпращам снимките. Двора ми не освоен много, нямам много цъфтяща растителност.Розите първа година дават цвят. Най-много харесвам, когато се окоси тревата в двора и мерише на сено..
Като освоя фотоапарата си, ще ви разходя из двора ми...
Малката Ида

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от Малката Ида »

Здравейте, цветни феи и елфчета :tzeluvka: :tzvetentze:
Моля за помощ :tzvetentze: търся си хубав фотоапарат :hmmm: голямо лутане :hmmmmmm:
Не съм се спряла на нищо конкретно.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от къщичка »

Иде, какво значи хубав?
Нали знаеш, че не фотоапарата прави снимката?
Кажи бюджет, щото има от 200 лв фотота, има и 10 000 :)
Със сменяема оптика ли, ако е така, зависи какво ще снимаш.
Малката Ида

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от Малката Ида »

Хи,Къщи :tzeluvka: Хубав,хубав... колко да хубав :mrgreen: не чак за 10 000, без едната нула :angelche: и малко отгоре :twisted:
Ще снимам всичко и Нищо(както до сега)предпочитам със сменяема оптика, може и без. :idea1: ...оф :hmmm: Помощ
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Как да изберем фотоапарат?

Мнение от къщичка »

Щом ще е всичко и нищо както досега :) направи така:
Вземи си едно Канонче или Никонче, комплект с тяло, китов обектив (примерно 18-55 за общи снимки) и задължително един твърд 50 мм, с който ще имаш хубави бокета, и за портрети е идеален.
Тпва ти е най-евтиният хубав вариант. Ще поровя довечера за добри оферти.
Най-донро решение е да си ги закупиш от сайтовете, които са официални представители -фотопавилион и фотосинтезис-едните са на Никон, другите на Канон. Там поне и сервиза ти е сигурен ако има нещо, не се излъгвай да купуваш от Техномаркети и подобни.
Ще пиша пак по-подробно, но напиши ми пак телефон ти на ЛС, че го загубих :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”