С две ръчички и поялник

Аватар
pavka
Kъсо кафе
Мнения: 89
Регистриран на: Дек 1, '09, 18:00

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от pavka »

Доби голямо бижу си сътворила ...наслада за сетивата !
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от ida_ili64 »

Усетих те аз ,че дялкаш два дни нещо упорито ;) !!!
Справила си се чудесно,а когато започнеш да правиш моделите си сама,ще стават още по изящни и красиви,защото ще бъдат твои! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

О Ида до тогава има бая вода да изтече!Но все някой ден..........За сега работя по една книга-учител и ползвам техните модели.
Мога да започна с първата част на урока.Най напред копирате избрания от вас модел в два екземпляра
Изображение
От единия изрязвате елементите,другия запазвате за матрица,върху която ще става и сглобяването
Изображение
Копирате елементите върху избраното от вас стъкло,като не забравяте да си сложите номерчето,за да ви е лесно при сглобяването на пъзела ;)
Изображение
След това се започва изрязването на стъклото,което е една от най-трудните поне за мене части.Ето ви инструментите с които си служите
Изображение
Поставяте всяко парченце на мястото и така до края
Изображение
Понеже при рязане страните не са равни,а това е много важно условие за по-нататъшната работа се налага шлайфане с ето тази машинка
Изображение
Служите си задължително със защитни очила
Изображение
а за да не си изпилите пръстите за дребните частички си служите с тези клещи
Изображение
Това е за сега.За следващата част-първо трябва да си получа стъклата,после да мина всички тези етапи ,за да можем да минем към другата част.Дано да ви е било интерсно и да не съм ви досадила;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от johnstalker »

Надявам се използваш и някаква прахоуловителна маска. :daaa: Стъклото в топла вода ли го режеш?
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от ida_ili64 »

Ако продължаваш така да обясняваш,мисля че съвсем скоро ще съм наясно какво да поръчам на Дядо Мраз за идващата нова година... ;) ,само дето не знам как да започна да живея движейки се ,въртейки се по екватора и изминавайки за 1 час 15 градуса,мисля че толкова трябва да е разстоянието между два меридиана :hmmm: ,така ще си стоя все на 19 ч,например и времето ще ми стига... :lol:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Не в еламаза има резервоар ,в който се слага масло,а онова с кръгчетата реже на принципа на ножица,но е само за джвръчките :lol: При шлайфането -машината работи с вода и не се вдига прах,но очилата са защото все изхвъча по някое дребно парченце.Иначе няма как да е във вода ,че ще ми паднат контурите.Има една супер машина резачка и с нея нямаш нужда от шлайфане,но като и видиш цената и като знаеш ,че това ти е само хоби направо си се отказваш :lol:
Ида то няма лошо-тъкмо ще обменяме идеи!
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от johnstalker »

Един мой приятел съм виждал как реже цветни стъкла в хладка вода с нещо като ножица. Ама това беше бая отколе..
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Това за сефте го чувам.Тези с които аз работя са с дебелина 3 мм;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от johnstalker »

DOBI написа:Това за сефте го чувам.Тези с които аз работя са с дебелина 3 мм;
Дебелина не помня, ама не са били по тънки. Водата съм запомнил беше 38 градуса.. Опитай в едно легенче, не звучи логично да режеш с ножица стъкло, ама аз с очите си съм го виждал. ;)
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Ще взема да пробвам.То от опит глава не боли.Само дано не ми се измият контурите.
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”