Ламби

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ламби

Мнение от peterstamov »

May the Force be with You!
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: Ламби

Мнение от ичиконти »

b_ignatov написа: Яну 30, '22, 13:40 Съотношението също е важно, но това всеки си го преценява сам.
Ето снимки на последната лампа с въпросните диоди:

Изображение


Така че ичиконти.....ако решиш да правиш нещо се замисли как ще бъде и с какво.Готов съм да ти помогна с каквото мога.


Изображение

Изображение
Това 660 на гърба на лампите трябва да е нанометрите на червеното, а 450 на синьото? Кои на какъв волтаж работят, че да поръчвам захранванията и лепилото?
Идея за алуминиева шина?
Изображение
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Ламби

Мнение от b_ignatov »

Здрасти.
Точно така,това са нанометрите.Взел си точно каквито трябват на растенията.Виж си в описанието на продукта.....там си пише каква мощност,ток и напрежение.Мойте ги водят с мощност 3W и работят на 700mAh ток и 3.2-3.4V за червения цвят и 2.0-2.2V за синия цвят.Като ми кажеш какви са и по колко искаш да вържеш, ще ти дам съвет за захранване.Иначе за шината.....аз имах някакъв профил,ама като ги налепих и пуснах да светят грееше доста.Наложи се да слагам допълнително още странични профили за да охлажда добре.
Ето и снимки на допълнителното охлаждане:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: Ламби

Мнение от ичиконти »

b_ignatov написа: Мар 9, '22, 15:26 Като ми кажеш какви са и по колко искаш да вържеш, ще ти дам съвет за захранване.
Начи, първо търся шината от алуминий и съобразно дължината, и ширината питам за захранване. Дадоха ми идея, но не мога да а осъществя, щото нямам познати по ЕРПетата- имало алуминиеви шини с които заземявали подстанциите и таблата. Единственото алуминиево нещо, което имам е лайсна за под врата, която защипва мокет и го кантира. Тънко, дълго нещо с извит профил.
Изображение
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Ламби

Мнение от b_ignatov »

Виж за алуминиеви профили в този сайт, който ти го казах за захранването. Помня че там имаше и профили. Даже ако се обадиш и кажеш какви диоди имаш, ще ти кажат и за профил и за захранване.
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: Ламби

Мнение от ичиконти »

b_ignatov написа: Мар 10, '22, 10:59 Виж за алуминиеви профили .....
Значи, намерих от познат алуминиева ламарина с дължина 800 мм, дебелина на материала 2,5 мм. Не знам колко трябва да бъде на ширина, че да му кажа да ми отреже лента от това парче, което беше около 400 мм широко!?!
Диодите които съм купил са 20 бр. червени и 10 бр. сини.
"Помещението" което ще осветявам е част от стелаж с размери-вътрешно Д-900 мм, Ш-600 мм, В-600 мм. Мога да го променям само на височина, нагоре и надолу.
На 80 см алуминиева шина, колко сини и колко червени ламБи трябва да залепя, за да осветя 90см на 60 см инкубатор? Не държа да слагам всичките бройки, всяка мисля от по 3W /това беше заявка ми/?
Каква ширина да поръчам да ми отреже човекът от алуминиевата гола ламарина? Иначе другия вариант ми е да шкуря боята на алуминиева дограма от прозорец до голо и там да лепя, но не мога да го срежа по ширина.
Изключително благодарен ще съм за отговорите.
Дано Господ да е с нас в трудните времена, които настъпиха.
Изображение
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Ламби

Мнение от b_ignatov »

Здрасти Ичиконти.
Аз стигнах до заключение, че съотношението на диодите трябва да е нещо средно между 2:1 и 1:1(червен:син).Това разбира се е мое мнение и заключение на базата на мойте тестове.Не искам да се ангажирам и налагам, че това е правилния спектър и съотношение......всеки си решава сам за себе си.Аз ако бях на твое място щях да направя следната конфигурация за площа, която казваш:

Изображение
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: Ламби

Мнение от ичиконти »

b_ignatov написа: Мар 11, '22, 08:52 Здрасти Ичиконти.
Аз стигнах до заключение, че съотношението на диодите трябва да е нещо средно между 2:1 и 1:1(червен:син).Това разбира се е мое мнение и заключение на базата на мойте тестове.Не искам да се ангажирам и налагам, че това е правилния спектър и съотношение......всеки си решава сам за себе си.Аз ако бях на твое място щях да направя следната конфигурация за площа, която казваш:

Изображение
Благодаря.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”