Спомени от моите пътувания

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от rumivarna »

Флора, благодаря за прекрасните разходки и .....мъничко завижд.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Но ти ми прости :eeeh:
:tzvetentze:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от flora »

Такава завист е позволена - и аз завиждам за пътешествия, още повече, че сега не мога да пътувам и така ще е незнайно до кога.Затова са спомените и снимките.
Изображение Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от ida_ili64 »

Ще пътуваш още Флора, живота е пред теб и дори и една глътка въздух да ти остава, щом искаш да пътуваш, ще си я глътнеш пътуайки! :daaa:
На база видяно и сравнявайки няколко европейски държави, ще кажа, че наистина в И талия като че ли най се доближават до приказния елемент . Замъци има на всякъде, езера, растителност, също, но в Италия някак си всичко е с много мистика и съчетаване на растителност и архитектура, така, че имам усещането, че от някоя снимка, ще ми запърхат елфчета с крилца :dovolen: .
Благодаря за поредната порция Италия. :tzvetentze: Чакам следващата.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от Роза1924 »

Колко е необятен света и колко красиви места няма как да ги видим, ако не е споделеното. Благодаря ти flora, за хубавите снимки и романтичните коментари - вече чертая планове :)
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от Leni »

Чудесни места.. продължавайте да ме дразните..
Нали може да се включа с малко снимки от Лаго ди Гарда от едно ходене на мъжа ми са и направо му завидях че не съм била там. :ufff:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от flora »

Лени, всички кътчета на брега на езерото са прекрасни и ти пожелавам да ги видиш и ти.Сигурна съм, че след като е бил там ТМ ще поиска да те заведе и теб.
Изображение Изображение
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от laydidi13 »

Флора,благодаря ти отново за разходката,поне аз не съм ходила на местата,които показваш и едва ли ще отида :snif:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от flora »

След снимките на Лени направо ме е срам да показвам моите, но за следващото пътуване ще си купя нов апарат и ще ходя на уроци при нея.А сега ще ви разкажа за едно селце и Верона.Селцето е Сан Бонифацио и се намира на 15-тина километра от Верона.Трудно ще го откриете на картата.Отседнахме там в една била на 3 века- превърната в хотел с 6 стаи.Вилата ме плени с голямата двукрила врата от ковано желязо и метната на оградата до нея огромна разцъфтяла розова роза.По алея от чакъл се стига до сграда доста обикновена на видИзображениено вътре е запазен духът на времето в старите автентични мебели, в полиелеите от стъкло изработени на остров Мурано до ВенецияИзображениев масивните врати с дупка долу, за да минава коткатаИзображениев мраморното стълбищеИзображениедори в едно ъгълче от градинатаИзображениеРешихме да разгледаме селцето и това, което видях беше: улици без дупки и дори без кръпки, гумени, ниски гърбици, малко кръгово потънало в цветя и много чистота.Но истинската изненада беше извън селото
Изображение Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от flora »

Озовахме се на хубав асфалтиран път между подредени лозя.Тревата край пътя - подстригана.Осветление с фотосолари и на кръстовищата - табели към кое лозе да тръгнеш.Чудех се дали някога ще видя нещо такова и в нашите полета.За работещите в полето няма да би разказвам.Продължаваме към Верона.Няма как да подминем Арена ди ВеронаИзображениедолу поставят декорите за Аида.Не можех да си представя това, което екскурзовода каза - някога пълнели арената с вода и разигравали морски битки!Слизаме по стръмно стълбище (стъпалата са почти до коляното ми) на долното ниво ИзображениеНавън са декорите за следващо представлениеИзображениеАрената е умален КолизеумИзображениеНа една от централните улички виждаме тълпа туристи, които влизат в един вътрешен двор.И следваики тълпата се озоваваме пред прочутото балконче на ЖулиетаИзображение, а това са обясненията в любов, които посетителите пишат на стените (градската управа ги боядисва няколко пъти годишно)ИзображениеСрещу световно известното балконче се намира Клубът на почитателите на ЖулиетаИзображение
Изображение Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от flora »

Като заговорихме за балкончета ще ви покажа някои на съвременни Жулиети ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеНа стария площад както някога има пазар, но сега и той е превзет от китайски стоки.Сградите край него са блестящиИзображениеи рушащи се и както всички хубави площади и този има шадраванИзображение
Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”