Спомени от моите пътувания

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от ida_ili64 »

Флора, много ми хареса, още по вече, че това е дистинация, в моите планове за в бъдеще. Но винаги, когато гледам такива езера, превърнати от европейците в места от които печелят средства от туризъм, се питам защо ние, които имаме невероятния язовир Доспат, Копринка и няма да изброявам натам, другите, не само че не сме ги облагородили, ами и все по вече ги унищожаваме и изоставяме... :snif: ? Трябва да си събера от различни пътувания до Мелник и до Велинград снимките и да направя една темичка за яз. Доспат, невероятна красота и множество възможности, тъй като е много издължен, с завойчета , има крайбрежни възвишения и котловинки, по- широка и по- тясна ивица, абе- красив ландшафт отвсякъде и моятя развинтена фантазия веднага го облагороди мислено , застрои малки 2 и 3-етажни хотелчета в български стил, градинки, лампички, площадки и заведения - в мислите си видях райско кътче, а реалността, ме заби в 9 км черен път, с невероятни окопи по него и прахоляк, та чак не можех да се насладя на красотата , за да гледам какво да заобиколя и къде да не скоча по пътя.
Извинявам се за отклонението, а съвсем по темата ще кажа, че аз вече в замъци, дворци и тем подобни не влизам, спестявам си парите за да гледам почти едно и също. Изключение направих разбира се за Версай и Лувъра навремето.
Рододендроните са разкошни,а за пауните- думи нямам. Дали Люб не е примамила нейния от там ;) ?
Благодаря и за втората разходка! :tzvetentze:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от flora »

Ида, според мен страната ни е райско място.Имаме много повече от други страни в Европа - слънчеви пясъчни плажове, планини, които не отстъпват по красота на Алпите и Татрите, езера и реки пълни с живот...Ужасно ме боли като виждам тук плодородни поля обрасли с тръни и изоставени и ги сравня с видяното навън.Там няма една педя необработена земя, а всеки , който е пътувал по autostrada dei fiori е видял почти 70 километра оранжерии върху варовикови скали.Без вода и добра почва имат по няколко реколти цветя и зеленчуци, които продават и в България.Представям си какво биха направили в нашите поля.Някой ден ще разкажа и за едно село в Италия където хората се прехранват само с производство на разсади и семена на цветя и зеленчуци.Пътувала съм много и съм видяла много красиви места, но винаги съм се връщала тук ( много от познатите ми смятат, че това е особен мазохизъм), защото не искам да съм дърво без корен, защото Родопите са наи-красивата планина, защото съм достатъчно образована и не мога да понеса някой глупак да ме гледа с пренебрежение само защото той се е родил там, а аз - тук.......но това е друга тема.С удоволствие ще ви показвам красиви места и ви пожелавам да ги видите на живо.
Изображение Изображение
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от laydidi13 »

Разходих се навсякъде,по алеите,в парка,чух крясъците на пауните и ....много ми хареса!Благодаря за разходката! :dovolen: Надявам се да посетя и други такива местенца,благодарение на теб! :daaa:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4893
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 355 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от Di_Va »

Красиви места и прекрасни снимки! Благодаря за разходката!
лалесъм

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от лалесъм »

Прекрасно е...очаквам продължения :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1037 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, Флора! :tzvetentze: Хайде да тръгваме! :mrgreen: Само сФирни! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от Titi »

Това място е ненормално красиво, нереално чак ми изглежда, все едно някой е визуализирал кътче от рая. Едва ли някога ще имам възможност да ида там, затова толкова хубаво се почуствах потапяйки се в снимките ти. Благодаря, че ни ги показа. Показвай и други места, на които си била :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от Tanet »

Еех, добре,че пускате такива пътеписи, че да видя и аз свят... Много е хубаво, много.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от flora »

Сигурно много от вас са били на екскурзии до Лаго ди Гарда, но аз ще ви покажа не италианския Дисниленд, а мястото, до което повечето екскурзии не стигат.Лаго ди Гарда е наи-голямото езеро в Италия, а в южната му част има полуостров - дълъг и тънък, като молив.Това е Сирмионе.Селището е проточено по брега, а на края на полуострова се намира старата крепост.Цялото място изглежда като всичко в Италия - старо и красиво.Дори по-новите сгради излъчват семпла елегантностИзображениенавеса за колите е обрасъл с дива лоза, а вечнозелените са прилежно подстригани.По широка улица със стари чинари Изображениеи градинки с дръвчета, коитосе чудя как са успели да ги подстрижат такаИзображениестигаме до крепостта.Изображениеима подвижни мостове, кули с бойници, вътрешно пристанище.Времето е спряло тук.ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Спомени от моите пътувания

Мнение от flora »

Отправяме се по тесни улички към стар манастир с фризове като дантела проядена от времето.ИзображениеИзображениеНякои от тях са тилкова тесни, че като протегна ръце достигам срещуположните къщи, а другаде за стабилност къщите са свързани с арки.ИзображениеИзображениеМинаваме край шеги на природатаИзображениетази смокиня расте в каменна стена на почти 3 метра височина.И край порти устояли на времето.ИзображениеСядаме в едно кафе и се наслаждаваме на безвремието.Но нашето време тече и след един последен погледИзображениеИзображениеси тръгваме с мисълта да дойдем отново.
Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”