Проблеми с разсада за петуния

Аватар
Eri
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Яну 27, '14, 17:45

Проблеми с разсада за петуния

Мнение от Eri »

Здравейте,
Засяхме семената в сандъчета, поникнаха, след време почнаха да увяхват, семената са професионални и закупени за професионална цел.
Моля помогнете :snif:
dal

Re: Проблеми с разсада за петуния

Мнение от dal »

ами като погаля сферата и ми излиза надпис "дай снимка" :hmmm:
Аватар
Eri
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Яну 27, '14, 17:45

Re: Проблеми с разсада за петуния

Мнение от Eri »

Не мога да представя снимки, но петуниите от сандъчетата са легнали, ще се залепят на почвата, да не е от температурата :?
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Проблеми с разсада за петуния

Мнение от rumivarna »

От преполиане, ниска температура, недостиг на светлина.....Това са основните неща от които може да се случи подобен проблем. Без снимка няма как да ти кажем повече, съжалявам :snif:
Пиши кога ги ся, къде държиш сандъчетата, каква е температурата, колко си ги поливала...
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Eri
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Яну 27, '14, 17:45

Re: Проблеми с разсада за петуния

Мнение от Eri »

Засяхме ги на 17 Януари, Докато поникнат ги държахме в стаята, преди 3 дена ги изкарахме под оранжерията като поддържаме нормална температура 8 - 22 градуса. Семената са Холандски.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Проблеми с разсада за петуния

Мнение от Noel »

Тази амплитуда 8-22градуса не е ли много драстично :hmmm: На снимките почвата ми се струва доста мокра :hmmm: Гледам,че са до някаква "завеса"при това дръпната.Мисля,че течението е пагубно за едва набол разсад.Пиша по интуиция.И темата не е на място,дано някой от знаещите да погледне :stiskam:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Проблеми с разсада за петуния

Мнение от rumivarna »

Липсва им доосветяване!Много е мокро наистина! И в каква почва си ги сяла? Най-добре е разсадите да се правят в торф!
Миша е специалистката на разсадите, пиши и и я моли за помощ със съвети! Че както гледам количеството е доста голямо и си на ръба да ги загубиш :eeeh:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с разсада за петуния

Мнение от Миша »

Изнежен разсад,рязка промяна на режима +рязка температурна разлика,тежка студена почва :arrow: последиците са това .Професионалните семена не гарантират магически резултати,трябва да се създадат правилните условия за отглеждането на качествен разсад
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dal

Re: Проблеми с разсада за петуния

Мнение от dal »

мисля че е бил завиван отгоре и повопоникналото е докосвало поне за два три дена покривалото
отделно на тези тавички им е студено и мокро , трябва им светлина , по топло и засушаване -според мен
как ще се пикира неща да питам и да мисля
също е възможно да са съборени пониците при поливането със силна за ръста им струя , макар и от лейка

петунии Изображение
Изображение
сяти са февруари среда някъде ,нарядко , на 22 градуса и на целодневно огряване , поливането с бутилка с надупчена капачка , в торф
Аватар
Eri
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Яну 27, '14, 17:45

Re: Проблеми с разсада за петуния

Мнение от Eri »

Благодаря на вас всички за информацията, вече ще ги поливаме по рядко и ще поддържаме нормална температура.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”