Сортове рози за арки и перголи

Публикувай отговор
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от renimoss »

Освен това, от другата страна на арката по-добре да сложиш същата роза. По-красиво стоят арки с аднакви страни...
bell

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от bell »

Purple Splash изключително прилича, като структура на Crazy for You. С муск гени, с много стебла и разклонения и в основата и по дължините. Аз такава роза на арка не си представям. Тоест има, но изисква непрекъснато рязане, за да има вид. А, във високите части на арката ще си стърчи по височините, защото има изправена структура. Тези рози не обичат много рязане, при силно кастрене ще забавят повторни цветове.
Ето, я на пергола, като колона, а ти си прецени дали ще можеш да я подвеждаш и режеш, ако араката ти е по-малка :daaa:
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.223137" onclick="window.open(this.href);return false;
Това са рози за телени огради, стени. Ефектът им е чудесен когато са оставени, като облаци от цвят и в ширина и във височина. Най-добре си избери други за арката и сложи тази разпиляна роза на друго място.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1121 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от greeneyed »

Подписвам се с две ръце под всичко, написано от Бел! На арка е , обаче стърчи накъдето си иска; който мине покрай нея , се връща с ножиците и реже. Накрая липсва изобилието, което може да даде. 8-) Иска много място и да я оставиш на воля да се шири.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от ivanina »

Purple Splash при мен е на второ лято. Зимата презимува зле в моят край. Изкаралите и два дълги около метър и половина пръта пролетта бяха черни и сухи, така че се наложи да стартираме от начало. Получи се едно весело и красиво храстче будещо възторг у всеки който го види,което може да се каже че цъфтя обилно цяло лято с много малки интервали за зареждането на нов цвят, а сега в късна есен отново гони височина от 150- 170.
При мен е засадена до оградата и идеята ми е да я отглеждам в свободен вид като храст , подобно на Лагуната но това най- добре ще се разбере пролетта като при резитбата видим - какво ни е останало след зимата. :nod:

Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Златка Трънова »

bell написа:Purple Splash изключително прилича, като структура на Crazy for You. С муск гени, с много стебла и разклонения и в основата и по дължините. Аз такава роза на арка не си представям. Тоест има, но изисква непрекъснато рязане, за да има вид. А, във високите части на арката ще си стърчи по височините, защото има изправена структура. Тези рози не обичат много рязане, при силно кастрене ще забавят повторни цветове.
Ето, я на пергола, като колона, а ти си прецени дали ще можеш да я подвеждаш и режеш, ако араката ти е по-малка :daaa:
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.223137" onclick="window.open(this.href);return false;
Това са рози за телени огради, стени. Ефектът им е чудесен когато са оставени, като облаци от цвят и в ширина и във височина. Най-добре си избери други за арката и сложи тази разпиляна роза на друго място.
Благодаря Bell за изчерпателната информация. Не ми върви с тези рози за арка и това си е :dovolen: Ще търся друга за арката, която много искам да имам. :dovolen:
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Златка Трънова »

Благодаря на всички за помощта ,която ми оказвате споделяйки личния си опит. :liubov: Безкрайно съм щастлива ,че ви намерих и мога да се ползвам от вашите знания и опит. :liubov:
bell

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от bell »

Златка Трънова написа: Благодаря Bell за изчерпателната информация. Не ми върви с тези рози за арка и това си е :dovolen: Ще търся друга за арката, която много искам да имам. :dovolen:
Как не ти върви? Споделяй повече тук, със сигурност има много хора, които ще ти помогнат в избора. :tzvetentze:

Иванина, при мен зимува без особени поражения, а и аз съм пояс кучомраз. Ще укрепне и при теб, уж я дават от 4 зона :stiskam:

Грийни, ти това Крейзи на арка как го укротяваш лятото? Колко пъти го режеш или ежедневно, както пишеш минавайки с ножиците :lol: Аз подредена, тази роза съм я виждала само при един американец
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1121 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от greeneyed »

Ами трудно я укротявам, Бел. Колкото ги харесвам тези простоцветните, че са здрави и цъфтежни, толкова и грижи ми създават. Искат място, да си стърчат , където им душа сАка. А аз на парадно място съм я курдисала, и на пътеката и сега....хм яде ножицата често-често. Но опитите продължават, може пък да победя в насърчаването на клони, които не пречат. 8-) Щом някой е успял , и други имат шанс. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Аз това Крейзи си го бях заплюла да скрия бялата къщичка (външната тоалетна, която не се изпозва) в дясно на снимката, но нещо се бях разколебала. Сега пак започна да ми харесва :stiskam: Как мога да го закрепя за къщичката и с 1 бр. дали ще успея да я скрия.

Изображение
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от rosi-m »

greeneyed а другата розовата
роза коя е

:tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”