Камоградеж

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Камоградеж

Мнение от greeneyed »

Сега седни и се успокой, толкова битки си водила, ще намериш решение и сега. Как ще се оставиш , стигнала си до края на пътя, и хайде - обратно. Не си го слагай на сърце, хората са различни, просто се опитай с най-малко разочарование да преминеш и през това препятствие. Знам, че ще кажеш- отстрани е лесно да се говори, на теб камък ти тежи на сърцето , но и това ще мине. Хайде, прибирай се да ги държиш по-изкъсо тези твои комшии! Ако си тук ,ще се разбирате без такива призовки и щуротии. Ида , чакаме някое от твоите изделия да му се радваме! :liubov:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Камоградеж

Мнение от dora »

Ида, да не си посмяла да се откажеш.
Не те познавам такава.
:liubov:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Камоградеж

Мнение от Noel »

Ида,аз също мисля ,че едно ниско корито би оправило нещата.
Хората сме различни и това няма да е отстъпление пред напъна ,а довършване на доброто с което се зае :nod:
Заинатяването ще те изчерпа още повече.За мен ти си права :gush: ,но трябва да довършиш започнатото ,с удобство за всички.Друг е въпроса,че идеята за красив кът ,място за отмора пропада.Защото конете ще оставят следите след себе си и едва ли собственика ще ги чисти :daaa:
:stiskam: :stiskam: :stiskam: за намиране на спокойствието :gush:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Камоградеж

Мнение от ida_ili64 »

Добро утро :dovolen:
Ще започна този си пост с текста за днещния ден от любимата ми настолна книга на Робин Шарма '' Вдъхновение за всеки ден'' :
14 май
''Животът е училище за израстване,идеално устроено да ни даде възможност данаучим всички необходими уроци в течение на живота си на тази планета.Ние живеем в Училище Земя.''
Благодаря на всички ви за подкрепата най-напред :sheart: :sflower: !Тя ми е безкрайно ценна и полезна в настоящия момент. При това във всяко мнение се крие и зрънце разлика, която аз не съм забелязала или пък е погледнато на случая от друг ъгъл- различен от моя. А това е още по-ценно :daaa: !
И така...
Lois написа:Ида! Не им се давай.
Понякога местните могат да бъдат много гадни към новодошлите в тяхното място. Завист ли е, що ли, ама се случва непрекъснато - аз имам опит от две места. Даже в сегашното село една съседка ми каза много лоши думи един ден, опитвам се да ги забравя вече години наред... Приемам, че са нещастни в живота си и затова са такива. Особено като виждат, че правим къщи и градини, толкова различни от техните, и садим неща, дето не дават плод.
Защо не помислиш все пак за едно ниско корито, не вярвам да е много трудно и скъпо да се изгради, може наистина да мирясат, знае ли човек?
И недей да си мислиш такива неща за къщата, вложила си сърцето си в нея, не се давай, момиче!
Lois, няма как да се мисли за ниско корито. Мястото не го позволява, или трябва да разбия високото и да сторя ниско. Няма да го направя по три причини: Първо, мислила съм за хората, не за животните- за тях само на 20 метра на долу има друга чешма, със постоянен добър дебит и тя е само с ниско корито, водата тече непрекъснато, има къде да пият животните вода.
Второ, този извор е много слаб, дебита е нисък, водата ако тече постоянно- капе. За това е с кран, за да се затвори и събере определено количество вода в резервоара, та като реши после някой да си налее, да черпи от събраната вече вода.
Трето, а удобство на наливащите в шишета, повдигнатото корито позволява да си поставиш шишето и да не държиш непрекъснато, а раката ти да трепери от напрежението, да не забравяме, че по селата живеят предимно възрастни хора- мислех за тяхното удобство, а не за конете на съседа.

В последствие разбрах, че той няма личен водопровод и на времето е позлвал този водоизточник за лични нужди, отбивайки от резервоара вода към двора си. Открихме траба, заобикаляща канарата и водеща в посока на двора му- стара, изгнила и ръждясала.Нещо, което няма право да прави, но е правил и хората са го приели или- затваряли очите. Тъй като по случая се наложи да '' помъдрея доста'' водите в България са държавна собственост, т.е. не може да претендира за лична собственост върху този извор, но се опитва да го стори.
klapan написа:

И не виждаш ли,че това е била и целта на тези "хора" ? Да ти вгорчат живота ?

И ще им се оставиш !? Не,недей ! Знаеш ли какво заслужават те - един репортаж в сутрешния блок по Битиви,или едно предаване на "Господарите на ефира" за да ги види цяла България ! И как с мазни усмивчици се мъчат да кривнат от отговора ....

Аз така бих направил. Бих показал свинщините им на всички. Конкретно - имена,как са навързани и низките им страсти.

Така че забрави,моля, за отстъпление и болка. Усилията ти си струват и не се предавай.Не мисля,че след всичко свършено и разказано трябва да им се оставиш.Не ги кефи тези тъпаци така.
klapan, не съм се оставила или- предала. Изпратих им възражение, което наша съфорумка по изпратените от мен данни и документи оформи юридически-отново й благодаря :sheart: . Датата на входящия № е 30.04.2014. Те трябва в рамките на един месец да ми отговорят. Чакам този отговор, след което ще търся вариант за медийна гласност по случая. Въпроса е, че не съм си мечтала да ставам медийна звезда по този начин, бих искала да съм, но чрез таланта си и това, което създавам с ума и ръцете си, но ако нямам друг изход и избор, ще го сторя. Тогава обаче, ще има още по вече замесени, озлобени и отмъстителни хора, питам се ще ми донесе ли това мечтаното спокойствие и щастие за живот на това място и в тои дом? Едва ли...
Lizi написа: Лоши хора има навсякъде .Аз съм израснала в квартала и въпреки това срещам злоба и завист всеки ден. много станаха лоши хората . Може би живота ни е направил такива .
Аз бих повикала свещенник и бих го накарала да прикади против уроки .
Lizi, свещенник викнах още миналата година, наложи се, защото старите собственици си бяха позволили след като ни продадоха къщата, да я осветят на свое име два месеца, преди ние да влезем в истинското и владеене. Аз бях шокирана от този акт, за мен това бе като светотатство - знаеш, че попа пее за добруването на присъстващите особи в този дом и когато той пее над имената на тези, които са го продали, се питам в задачката, какво се случва с истинските собственици, влизащи във владение на къща, осветена за други хора? Та поп идва, пя, освещава, разказах му цялата история и така...Дори и петел ми клаха на плочата на зимната градина, когато бригатата се оказа, че не е вкопала темелите й, а са я изляли над повърхността... :eeeh:
greeneyed написа:Сега седни и се успокой, толкова битки си водила, ще намериш решение и сега. Как ще се оставиш , стигнала си до края на пътя, и хайде - обратно. Не си го слагай на сърце, хората са различни, просто се опитай с най-малко разочарование да преминеш и през това препятствие. Знам, че ще кажеш- отстрани е лесно да се говори, на теб камък ти тежи на сърцето , но и това ще мине. Хайде, прибирай се да ги държиш по-изкъсо тези твои комшии! Ако си тук ,ще се разбирате без такива призовки и щуротии. Ида , чакаме някое от твоите изделия да му се радваме! :liubov:
Кате, точно това направих снощи... седнах и си пуснах Крис Риа , загледана в нощните очертания на хребетите на родопските дипли... бе около 23 ч, а те бяха като с ореол от бял воал - ясно очертани, нещо, което ме изненада, защото в подножието бе тъмнина и къщте не се виждаха...Относно комшилъка - аз комшии нямам. Във всички къщи с които съм заобиколена не живее жив човек! Въпросния съсед си е превърнал двора в конюшня, а долу на главния път имат друга къща, която стегнаха за живот. С две думи - идеята е да подсигуря живота на добитъка му и да ми се цапа на мен ежедневно около имота .
dora написа:Ида, да не си посмяла да се откажеш.
Не те познавам такава.
:liubov:
Не съм се отказала До-Ре-Ми, но се питам как ще живея в бъдеще тук, когато сенките на тези хора винаги ще се вплитат в живота ми? Защото те наистина се водят от завистта и злобата, от желанието да вредят.
Noel написа:Ида,аз също мисля ,че едно ниско корито би оправило нещата.
Хората сме различни и това няма да е отстъпление пред напъна ,а довършване на доброто с което се зае :nod:
Заинатяването ще те изчерпа още повече.За мен ти си права :gush: ,но трябва да довършиш започнатото ,с удобство за всички.Друг е въпроса,че идеята за красив кът ,място за отмора пропада.Защото конете ще оставят следите след себе си и едва ли собственика ще ги чисти :daaa:
:stiskam: :stiskam: :stiskam: за намиране на спокойствието :gush:
Ноел, аз отговорих за коритото и съображенията ми, ако се иззида ниско корито единствения вариант е да е точно след чешмата, съвсем до вратата на къщата, първо ще е слижно, защото там минава вече канала за обратната вода, а и сама си си направила извода - аз ще стъпвам в конски лайна, излизаки навън. И то - лайната на човек, не живеещ тук- едни цигани се грижат за конете му, но дори и те не живеят в къщата- казват, че няма никакви условия за живот,няма ток, няма вода. И живеят в Смилян.Но дори и да направя ниското корито, той няма да миряса, защото вече от тази му височина, няма как да краде вода към двора си, разбираш ли пародията на случая??! Той иска аз да направя чешмата там , където той желае и както той желае, същия пречеше на работниците ми да работят и искаше да направя 2 м3 резервоар а вода - запитай се защо?? при положение , че водата едва цацъри по тръбата...
Така де, пишейки ви отговорите си, наистина ми се разбунтува бунтарския дух, и май ще потърся името на журналистката към Нова Телевизия, която имала офис в Смолян.Тук не става дума за инат, а за принципи, като е искал да има чешма, защо е оставил 28 години тази да се руши и не е предприел нищо? Чакаха... жертва. Е, не се виждам в ролята на жертвения агнец, нищо лошо не съм сторила, не мога да се съобразявам с прищевките на този или- онзи, аз му предложих на съседа, като има претенции, да се включи със торби цимент в изграждането на резервоара, като го иска голям,но място а такъв просто няма, а и става опасно за ореха да падне, ако ровим още в корените, щото той го иска на още по-високо място от сегашното,отговора бе: "Ама Илианче, аз не съм събарял тази чешма, ти я събори! А ореха няма проблем, ще го отсечем!"
И така... да видим какво ще донесе днешния ден.Ще ми се да носи добри новини :dovolen: , дано!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Камоградеж

Мнение от Tanet »

Иде, абе ти не знаеш ли как се прави тук, ми вземай пример от партиите. Изнеси една скара, опъни една софра, малко кебапчета, бира па покани народонаселението да откриете новата чешма, да видят колко е удобна и практична, каква пейка си им направила, да заявиш,че имаш намерение да направиш детски кът с люлки под ореха ама заради онзи дето ти вгорчава живота ще се откажеш , па да съберете една подписка и т.н. Абе влез им под кожата на местните, като видят,че си добър човек не просто богат бездушен консуматор на водата и планината им ще те приемат за една от тях. Абе действай по всички фронтове - съд, ТВ, съселяни. Стискам палци да отминат тези черни дни и заедно с тях и черните ти мисли.Гуш.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
mama_li

Re: Камоградеж

Мнение от mama_li »

ida_ili64 написа:Ще ми се да носи добри новини :dovolen: , дано!
:stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Камоградеж

Мнение от mucunka »

Идичке, ужасно е да имаш неприятности от съседи,знам го от личен опит. Още стои в мен горчилката когато идваха от РИОКОЗ да гледат къде е огнището ни, защото вятърът носел дима към къщата на съседите ни.И мериха и гледаха и се пулиха...Още се чудя как държавата губи ресурси да се занимава понякога с глупости. Полиция колко пъти е идвала, защото децата играели на улицата и им пречели.Та нашите т.н. съседи пишат жалби за какво ли не, а външната им тоалетна и кокошарника и кочините им са на границата ни и търпим куп неудобства. .С две думи на криви и лоши хора всичко им пречи. Та и при теб така.Намери сили да се пребориш и с това изпитание, дано да е последно. Стегни се, не те познавам такава.Погледни стари снимки да видиш откъде си почнала и погледни къде си стигнала. Ти какво мислиш, че няма да има жалби и за гаражите?! Добре че там всичко вече е наред и ще останат с пръст в уста.Така че стискам яко палци... :gush: :tzeluvka:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 81 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Камоградеж

Мнение от katina »

Иде, поздравления за всичко, което си направила дотук, резултата се вижда :daaa: За съжаление такъв е манталитета на българина и изобщо на хората, живеещи на Балканите - завист, злоба, простотия. Примери около нас колкото искаш за съжаление. Тези чувства ги няма в ония народи, на запад. Моят син живя в Германия 7 години и това му правеше голямо впечатление, че там никой на никого не завижда за новата кола, имот или каквото и да е друго, ти също го знаеш, живяла си там.Тук простотията извира от всякъде, колкото и да се харесваме като нация (а има и за какво!)и най-лошото е, че на разни ръководни постове са точно такива некадърни и злонамерени хора, вместо да е обратното :snif: Да, наистина живота е училище за израстване, но някои са още на много ниско стъпало от това израстване, а точно те искат да ни казват какво да правим, как да го правим :svekurva: И в този ред на мисли стигам за пореден път до извода, че на първо място са отношенията между хората. Ако ги няма любовта, уважението, радостта от успеха на другия (ох, сега се сещам, че даже и за Гришо бяха писали, че няма образование, то бива злоба :lol: )няма как да се зарадваш ни на къща, ни на градина. Поне и при мене е така, затова те разбирам напълно. Но вярвам, че всичко ще се оправи в твоя полза, защото така трябва! И естествено, че чешмата трябва да остане в този вид, от къде накъде ще се угажда на някакъв да мирясъл! Успех, Иде,вгледай се пак в красотата около теб
седнах и си пуснах Крис Риа , загледана в нощните очертания на хребетите на родопските дипли...
това ще ти даде сили и спокойствие :tzeluvka:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Камоградеж

Мнение от Titi »

Иде, не си пилей нервите за глупости и материални неща.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Камоградеж

Мнение от Di_Va »

ida_ili64 написа:Добро утро :dovolen:
...
Така де, пишейки ви отговорите си, наистина ми се разбунтува бунтарския дух, ...
И така... да видим какво ще донесе днешния ден.Ще ми се да носи добри новини :dovolen: , дано!
:stiskam: Късмет! :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”