Кухни

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 530
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кухни

Мнение от qn4eto »

Питах и в друга тема: може ли да се залепи винилов тапет върху фаянс? А върху обикновен тапет? Мисля с тапетно лепило + Ц200.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 326 пъти

Re: Кухни

Мнение от jozefin »

Прерових сто сайта за обков и не мога да си избера дръжки за кухненски шкафове. Изключвам месинг, "злато", черно. Цветът на шкафовете е зелен. Помагайте!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1123 пъти

Re: Кухни

Мнение от greeneyed »

Аз купувам оттук, избирам на място, по каталог ... :hmmm: не знам какви са ти изискванията .
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

jozefin написа: Авг 28, '23, 21:30 Прерових сто сайта за обков и не мога да си избера дръжки за кухненски шкафове. Изключвам месинг, "злато", черно. Цветът на шкафовете е зелен. Помагайте!
В Алиекспрес гледа ли? Тези, които мен ме интересуваха, са два пъти по-евтини от тука. Пратките им вече пътуват максимум месец, най-вече ако минават през Унгария.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Кухни

Мнение от pepelqshka71 »

Може да поровиш и в Шейн, но и там като в Али експрес се плаща предварително и трябва да имаш регистрация, иначе идват за 2 седмици със спиди(безплатно)
https://eur.shein.com/pdsearch/hardware ... 3422559410
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Кухни

Мнение от ln_none »

Моята кухня е доста тъмна и искам да сложа някакво допълнително осветление над работните плотове, но не съм наясно какво се предлага. Гледах в Пинтерест разни лампички, които се монтират под горните шкафове, повечето са ЛЕД и не знам хубаво ли светят. Кухнята е много селска, не искам студена индустриална светлина. Дайте идея какво да търся и къде (в БГ, не ми с е поръчва от чужбина)
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1123 пъти

Re: Кухни

Мнение от greeneyed »

ln_none написа: Сеп 4, '23, 18:46 Моята кухня е доста тъмна и искам да сложа някакво допълнително осветление над работните плотове,
Ноне, това е един класически линеен осветител, монтира се на горните шкафове, в дъното до стената. Ако нямаш горни шкафове, монтираш на стената с Г-образна планка трябва да свети надолу, към плота, а не срещу очите ти ,топла светлина е, ЛЕД осветител, то други няма сега. ;)

осветител
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

Има лед ленти, примерно под етажерката да я сложиш? Техническата част ми е тъмна Индия. :oops:
Имам под шкафчетата навън. https://2.bp.blogspot.com/-z0ygH_n62ew/ ... 016320.JPG

Имам и една стара икейска лампа, насочваща. Светя си директно в тенджерите. На аспиратора не работят.
Изображение
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Кухни

Мнение от ln_none »

Лед лента било значи, благодаря ви :tzvetentze: Моите познания за лампите стигат само до крушка с нажежаема жичка, даже от енергоспестяващи нищо не разбирам.
То горни шкафове още нямам де, но планирам да проимам :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”