Кухни

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Кухни

Мнение от Breda »

ljuboznatelna написа: Авг 21, '19, 11:47

Breda, а имаш ли проблем с капките варовик върху боята? Например от миенето на ръце? Как ги почистваш?
Стените зад мивките са изцяло огледални,в едната баня огледалото стига до ръба на мивката,а в другата мивката е купа върху плот и огледалото стига до ръба на плота.Така че нямам впечатление за интензивно натоварване с варовик.Като къпя или мия краката на кучето,естествено обикновено успява да ми се измъкне и да се изтръска хубаво в стените,но веднага забърсвам и не остава никаква следа или замазване.Като цяло баните са ми големи и сухи,едната с почти денонощно отворен прозорец,другата с мощен вентилатор и няма отлагания ,та да има някакво интензивно търкане или чистене.Нямало е случай някакви петна или опръскано да не се махнат ведната със забърсване и то без търкане.Мисля никакъв проблем за кухня,особено рядко изполвана.Пък и може да се тонира.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

Аз за баня го мисля. Огледалото е супер решение. Сигурно зависии от варовитостта на водата, и от това как я ползват собствениците (най вече) :)
На кухнята ми гърба е стари тухли, и избягвам зацапването с една табла зад батерията.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Кухни

Мнение от Breda »

Колкото не харесвам фаянс,теракот и гранитогрес и нямам такива елементи в домовете си,освен в душкабините,точно толкова обожавам огледалата в интериора,създават страхотен ефект и простор.Баните с огромните огледала изглеждат двойни.Просто измерваме стената,поръчваме на стъклар и залепяме със силикон ,без рамки ,без нищо.Ефектът и удобството са невероятни :daaa:
Освен в баните,огромно огледало на цяла стена имаме и в дневния тракт в апартамента.Резултатът - илюзорен простор.Казах някъде,че съм фен на минимализма и така ефектът е двоен.А като се има впредвид,че освен плочки,не понасям коридори,коридорчета и антрета и в двете ми къщи от входната врата влизаш директно в дневния тракт - ефектът "огромно огледало " става троен :dovolen:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1121 пъти

Re: Кухни

Мнение от greeneyed »

ljuboznatelna написа: Авг 19, '19, 17:51 Момичета, знаете ли нещо за този тип боя за кухни вместо гръб?
Моето предложение е да сложиш гръб от ПДЧ 1 см в цвят какъвто е плота, лепи се за стената, а лайсната въобще не може да ти се опре, не ми разправяй, че на ТМ не му се занимава. Ти правиш какво ли не, една лайсна ли няма да курдисаш. ;) Почиства се лесно, стои завършено, като е в тон с плота, мисля, че е бюджетно. Сега и да не се ползва често, все ще му дойде времето някой да го ползва. За чупките около комина- правят се на 45 градуса страниците и пак се лепят за стената.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

Грийни, проблемът е, че всичко това, плюс инструментите, трябва да се натоварят някъде и да се пренесат на 250км. До това състояние се направи без моето присъствие. ММ даже пердетата ми закачи. Но започнаха да падат :) Съседката се качила на стълбата, и видяла, че кукичките не са закопчани. Мъжка му работа :) И други неща има по долния ред шкафове. Даже не има, ами направо си ги няма, зеят дупки. Но понеже не са наложащи, вече започнах да с примирявам, ще измисля едни перденца, да не си разваляме отношенията :D

Ако ви дойде нещо наум, нямам нищо против предложения :tzvetentze:
Плотът е купен точно с тази дължина, и по телефона ММ ме уговаря доста дълго, че така си е добре, но като го видях на живо се оказа, че причината не е в неговите идеални пропорции :mrgreen: Просто зегето начупва покритието, и това ще отвори много нова работа по криенето. Всичко друго бих го скрила по един или друг начин, но тази дължина ми вади очите. Тридесет сантиметра са твърдо излишни.


Изображение Изображение

Хладилникът е изключително удобен като размер и разпределение, но е за вграждане (втора ръка, избор според наличното). И на него трябва да му се мисли вратичка. Няма да има нищо общо с оригиналния начин на захващане. И е дошъл до България, защото вратата му леко виси, и се затваря с чалъм. Питах как ще се справим с това, като му натежи и вратичка? -Ще й сложа колелце :) Та така, леки и лесни решения се търсят ;)
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кухни

Мнение от Еличка »

Веднага бих сложила един тапет за баня. Би трябвало да издържа на миене, лесно се поставя и маха, а пък цветове колкото щеш има 😉
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

Еличка, не ми беше идвало наум! :) Сега виждам, че мога и библиотека да си наредя, и плочки да си налепя! :D

Изображение Изображение

А защо не и круизен кораб да съзерцавам :D
Изображение
Всъщност паната се оказаха супер интересни, и ако не искаха пак рязане и наместване, можеше да изпляскам едни вълни:

Изображение

Даже си мисля, че и просто тапет става, отгоре лак, да не попиват мазнините (евентуално).
Аз някак свикнах да си го гледам бяло, но идеята може да ми послужи за някакъв друг проект. Още повече, че докато си ровех да разбера що е то ПВЦ тапет инхибиция, попаднах на какви ли не интересни неща :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Кухни

Мнение от Гео, граф »

Нееее, представих си круизния кораб :srofl: :srofl: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кухни

Мнение от Еличка »

Гео, граф написа: Авг 27, '19, 11:24 Нееее, представих си круизния кораб :srofl: :srofl: ...
И аз така. Очарована съм от новия вкус, който най-сетне прояви Любознателна "Е, ово е стАндарт!" :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Кухни

Мнение от ljuboznatelna »

Ще ви изпращам картички от всяко пристанище :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”